Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

gde da skinem driver za huawei smartax mt882 ruter? to je onaj telekomov. ubih se trazeci i svuda neki losi linkovi.

Link to comment

Može li neko da pomogne jednom laiku za kompjutere tj. za mene.Dakle, stvar je u sledećem:od pre par nedelja, bez nekog razloga u smislu instalacije nekog novog programa itd, laptop je počeo ciklično, recimo na svakih petminuta otežano da radi - procesor ja tada na 100%, miš se jedva pokreće, zvuk se gubi, škripi, film koji se, eventualno, gleda zastajkuje...to potraje dva - tri minuta, onda se sve vrati u normalu...da bi se onda proces ponovio...Laptop je Acer 7520G, operativni sistem je Vista. Ima li pomoći?

Link to comment
Može li neko da pomogne jednom laiku za kompjutere tj. za mene.Dakle, stvar je u sledećem:od pre par nedelja, bez nekog razloga u smislu instalacije nekog novog programa itd, laptop je počeo ciklično, recimo na svakih petminuta otežano da radi - procesor ja tada na 100%, miš se jedva pokreće, zvuk se gubi, škripi, film koji se, eventualno, gleda zastajkuje...to potraje dva - tri minuta, onda se sve vrati u normalu...da bi se onda proces ponovio...Laptop je Acer 7520G, operativni sistem je Vista. Ima li pomoći?
drzi otvoren task menadzer na tabu sa procesima, sortiran (desc) po CPU. kada se zakuca pogledaj koji proces je aktivan, tj trosi precesorsko vreme, pa javi.
Link to comment
Može li neko da pomogne jednom laiku za kompjutere tj. za mene.Dakle, stvar je u sledećem:od pre par nedelja, bez nekog razloga u smislu instalacije nekog novog programa itd, laptop je počeo ciklično, recimo na svakih petminuta otežano da radi - procesor ja tada na 100%, miš se jedva pokreće, zvuk se gubi, škripi, film koji se, eventualno, gleda zastajkuje...to potraje dva - tri minuta, onda se sve vrati u normalu...da bi se onda proces ponovio...Laptop je Acer 7520G, operativni sistem je Vista. Ima li pomoći?
Ovo sto kaze voja, plus: da li se leptop nalazi u toploj prostoriji (kao veoma toploj)? Da li ga drzis na krilu (recimo, na jastuku), ili je postavljen na ravnu povrsinu tipa stola? Posto ovo sto opisujes zvuci kao throttling (leptop namerno usporava svoj procesor, e da bi se jadnicak malo ohladio). Makina ti se previse greje, sto moze biti od intenzivne aplikacije tipa nekog rada sa grafikom, a moze biti i od prosto zatvorenih uduvno/izduvnih kanala... ili jednostavno pretople sobe. Leptopi ne vole toplotu.
Link to comment
drzi otvoren task menadzer na tabu sa procesima, sortiran (desc) po CPU. kada se zakuca pogledaj koji proces je aktivan, tj trosi precesorsko vreme, pa javi.
Stalno pratim task menadžer, ali ne primećujem neki poseban program da je veoma aktivan. To su task.exe, sidebar clock, sidebar.exe, ixplore exe, crss.exe...pa sam poisključivao sve ove aplikacije sa sidebarom i nekim acer.ovim dodacima. No, to ne pomaže mnogo. Najaktivnije su aplikacije koje su trenutno u radu, recimo internet, program za gledanje filmova ili slušanje muzike itd. Pokušao sam da snimim celu stranicu da bi ti video, ali prosto je nemoguće, jer kad dođe do tog "zagušenja" miš je faktički neupotrebljiv. edit: evo šta sam primetio. Imam digitalni tjuner ali kako nemam isti signal neupotrebljiv mi je. Nabavio sam eksterni, instalirao program...i kada je program aktivan, ali i kad je isključen ostaje aktivna u task menadžeru aplikacija honestcg.exe koja uzima 50% rada tako da moram tu da je isključim (end proces). To je nešto od pre par dana, ali kažem da je problem i od ranije, dakle ne i sa instaliranjem tjunera.
Ovo sto kaze voja, plus: da li se leptop nalazi u toploj prostoriji (kao veoma toploj)? Da li ga drzis na krilu (recimo, na jastuku), ili je postavljen na ravnu povrsinu tipa stola? Posto ovo sto opisujes zvuci kao throttling (leptop namerno usporava svoj procesor, e da bi se jadnicak malo ohladio). Makina ti se previse greje, sto moze biti od intenzivne aplikacije tipa nekog rada sa grafikom, a moze biti i od prosto zatvorenih uduvno/izduvnih kanala... ili jednostavno pretople sobe. Leptopi ne vole toplotu.
Da, mislim da se zagreva više nego što je uobičajeno ili što se zagrevao ranije i kao da sam laptop usporava da bi se ohladio. Držim ga najviše na ravnom stolju, ponekad na kolenima koja, itekako, osete vrelinu. Temperatura u prostoriji je uobičajena, dvadesetak stepeni. Koristim ga za par tih stvari, internet, pisanje, filmovi, ništa jako od aplikacija. Imam instaliran taj moj grafički program, ali ga na laptopu ne koristim osim za, ponekad, pregled nekih dokumenata.Kad uradim neki od testova, svi oni pokazuju da je mašina u najboljem redu. Edited by Ulis
Link to comment

nisam bio dovoljno precizan. zatvori sve programe i ostavi otvoren samo taskbar na tabu sa procesima.i dalje se zakucava?meni, recimo, up2date kasperskog zakucava procesor na par minuta svakog sata, sto se da primetiti i bez task menadzera, po zvuku ventilatora. imas li mozda neki schedule konfigrisan? meni youtube klipovi takodje zakucavaju procesor, mada sa tvojom masinom to ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem.ako sumnjas na virus, odradi activescan.

Link to comment
nisam bio dovoljno precizan. zatvori sve programe i ostavi otvoren samo taskbar na tabu sa procesima.i dalje se zakucava?meni, recimo, up2date kasperskog zakucava procesor na par minuta svakog sata, sto se da primetiti i bez task menadzera, po zvuku ventilatora. imas li mozda neki schedule konfigrisan? meni youtube klipovi takodje zakucavaju procesor, mada sa tvojom masinom to ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem.ako sumnjas na virus, odradi activescan.
Mislim ,da kada su svi programi zatvoreni, da se to ne dešava, mada ću proveriti i preko task menadžera. Kao da neki od postojećih ciklično povećava rad procesora. I što kažeš, nije potreban task menadžer , čuje se itekako ventilator.Schedule?...imam za antivirus, defragmentaciju, ali mislim da nije povezano sa time.Uradiću i ovaj activescan Edited by Ulis
Link to comment

Nemam nista pametno da ti kazem za problem, samo sam video da se zalis kako ne mozes da snimis stranicu, pa bar to da ti resim:Iznad Insert i Delete dugmica ima jedan na kome pisePrtScrn--------Sys Rqili nesto slicno tome. Kada god njega pritisnes, ceo ekran se sacuva, kao da si uradio Copy onoga sto se vidi na njemu. Kad god kasnije u Photoshopu, Paintu ili nekom slicnom programu kliknes na Paste, dobices tu sliku.Eto, bar to da ti pomognem, kad vec nemam pojma sta ti moze biti s kompom...

Link to comment

TV mi ima samo jedn scart, a rado bih da u njega utaknem, VCR, DVD, izlaz iz graficke kartice,...znaci nekoliko uredjaja.Kako da izbegnem da stalno vadim jedne i guram druge kablove ili da ih sve divljacki spajam u jedan scart?Ima li nekakav uredjajcic, risiver ili nesto slicno, koji bira sa kog sourcea cu gledati na TV?

Edited by ion
Link to comment
TV mi ima samo jedn scart, a rado bih da u njega utaknem, VCR, DVD, izlaz iz graficke kartice,...znaci nekoliko uredjaja.Kako da izbegnem da stalno vadim jedne i guram druge kablove ili da ih sve divljacki spajam u jedan scart?Ima li nekakav uredjajcic, risiver ili nesto slicno, koji bira sa kog sourcea cu gledati na TV?
naravno, i to za sitnu kintu.zove se SCART switch. biraj!kod nekih modela mozes cak i da izaberes da gledas jedan source a da snimas na vcr ili dvd-r sa drugog (sve povezano preko istog uredjaja).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...