Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Edit: samo da napomenem da sam kupila potpuno isti hard kao što je i stari samo što je veći.
Da li si kupila isti? Onaj koji se vidi je na IDE kanalu, znači nije SATA. Da li ti je SATA kontroler enableovan? To je na nekom drugom mestu u BIOS-u. Možda u Integrated Peripherals?Da, bre, jeste li gledali u Disk Managementu, pa na tom disku nema particije?29092008fv2.jpg Edited by gotivac
Link to comment

Ja sam imao slican problem sa ovim WD-om (IDE) i, ako se dobro secam, resio sam ga na sledeci nacin:Start > Run > compmgmt.mscshortcut-computer-management-compmgmt-msc.jpg> Disk Management - i onda se tu valjda pojavio taj hard-disk i valjda sam ga formatirao... mislim da je bilo tako nesto, mada davno bese :unsure: Ako sam lupio nasjtrasnije - zaboravite :D

Link to comment

Kao što rekoh, žurio je :D. Jeste SATA, a navodim dva razloga: tako mi piše u specifikaciji (:lolol:) i povezan je onim crvenim sata kablom (pričam o starom disku).Ok, uradila sam to što mi je Zli Gli rekao i pojavilo se ovo:2gv8p79.jpgšta dalje? Pretpostavljam da nije kraj pošto mi ga i dalje nema u My computers. Možda je trebalo da naglasim da se ja u ovo zaista ne razumem i da su potrebna detaljnija objašnjenja :).Pretpostavljam da je taj novi ovaj disk1 iako tu nema 250 GB angry.gif.E da, ne želim da ga delim po particijama - neka bude ceo.Edit: kada se klikne desnim klikom na ovaj novi disk jedna od opcija je i "convert to basic disc". Nekako mi je logično da na to kliknem jer su svi oni postojeći diskovi "basic". Ali eto, neću dok mi vi ne kažete da može :).

Edited by kiki
Link to comment

Iskreno, nemam pojma da li sad treba "convert to basic disc", meni se cini da sam ja onomad zveknuo "format" :unsure: U svakom slucaju, ne treba da pise ovo "unallocated" sto znaci da fali jos jedan korak da bi ga Windows prepoznao. Valjda ce se pojaviti neko pametniji, od mene je i ovo dosta :D

Link to comment
Pretpostavljam da je taj novi ovaj disk1 iako tu nema 250 GB angry.gif.
Lažu proizvođači. đubrad jedna... angry.gif Elem, tvoj disk ima 250 000 000 000 bajtova, a to je dosta manje od 250 *1024*1024*1024... Markentiški trikovi, barabe nijedne...Ustvari, ukradu 1.073.741.824-1.000.000.000=73.741.824 bajtova (približno 70 megabajta po gigabajtu)... Pa se nakupi, na 250 GB oko 16 GB (ili tačno 18.435.456.000 bajtova)... Edited by radisa
Link to comment

Uspela sam da moj hard učinim vidljivim :). Hvala svima na pomoći.Inače, i ovako osakaćen za 18 giga u odnosu na proklamovanih 250, pokazuje mi da imam nekih 72 mb zauzeća. Treba li reći da na tom hardu nema ništa. Ono, nije to ništa strašno, ali eto - što da im dam :D?

Link to comment

kako da sklonim prokleti plavi ekran koji insistira da kliknem na svoj username kako bih usao u windows ? naravno da ga nije bilo pre nego sto sam instalirao neku verziju frameworka ...

Link to comment
Elem, tvoj disk ima 250 000 000 000 bajtova, a to je dosta manje od 250 *1024*1024*1024... Markentiški trikovi, barabe nijedne...
Neko je jednom bio tuzen za ovo i sud je odlucio da nigde nije specificirano da je kilo == 1024. Naime, kilo == 1000 po svim vazecim zakonima, a sve ostalo sto dobijes je cist car. Tako da je kiki (a i svi mi ostali) u stvari u debelom plusu...
kako da sklonim prokleti plavi ekran koji insistira da kliknem na svoj username kako bih usao u windows ? naravno da ga nije bilo pre nego sto sam instalirao neku verziju frameworka ...
Start -> Settings -> Control Panel ->User Accounts -> Change the way users log on or off -> Use The Welcome Screen (check)Ova putanja vazi za Classic view Control Panela.
Link to comment
Start -> Settings -> Control Panel ->User Accounts -> Change the way users log on or off -> Use The Welcome Screen (check)Ova putanja vazi za Classic view Control Panela.
ZOMG :o mislio sam da sam jedno 65 puta isprobao ovaj metod ali da nije radilo .. zapravo nisam pokusao niti jednom :D
Link to comment
ZOMG :o mislio sam da sam jedno 65 puta isprobao ovaj metod ali da nije radilo .. zapravo nisam pokusao niti jednom :D
nula i sesetpet nisu toliko razliciti brojevi :)Inace, sranje nastaje jer .net framework misli da je njegov posao da misli za tebe, pa instalira sasvim novog juzera. Jebo im ja mater i Biliju kome Java nije bila dovoljna nego je morao izmisljati .net.
Link to comment
Elem, tvoj disk ima 250 000 000 000 bajtova, a to je dosta manje od 250 *1024*1024*1024... Markentiški trikovi, barabe nijedne...
Zvanicno objasnjenje je da je "lakse deliti / mnoziti sa hiljadu". :rolleyes:
Link to comment

Ja samo da napišem (ako naleti još neko kome se ovo dešava), da nisam išla preko "convert to basic disc" (u stvari jesam, ali to nije dalo željene rezultate :D), već isto desni klik i "volume". Onda se izabere odgovarajući hd koji je u mom slučaju bio disk 1 (on je odmah i bio čekiran) i samo se klikne na next - tada počinje formatiranje. I taj novi hard kada se pojavi na listi kod Start-Run-compmgmt.msc nije "basic" već "dynamic". Inače, moj drugar je rekao da on to nikada nije radio, tj. da nije morao tako da ide. Možda zato što nikada nije spajao SATA hd, već one druge...

Link to comment
Zvanicno objasnjenje je da je "lakse deliti / mnoziti sa hiljadu". :rolleyes:
To vazi za nekompjuterase. U binarnom svetu je 1000 1 uzasan i nezgodan broj. Ima onaj vic kad kompjuteras nesto kupuje a cena je 2000. Kaze on - "Evo, da zaokruzimo to" i izvadi 2048 dinara.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...