Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

pre par dana sam fasovao Trojan.Win32.Monder.pso .psi i Win32.Inject.Ici. Pobrisao ručno iz registra, KAV pobrisao neke dll... sad ne javlja više ništa.Međutim, imam problema sa otvaranjem (pretežno stranih) sajtova i foruma. Google neće da se otvori iz bookmarka, ako otkucam onda hoće, ali ne radi search. Jedno vreme nisam mogao ni ppp da otvorim.E, sad. Nešto hoće iz IE, ali zablokira posle par minuta. ZA ne pokazuje da išta hoće da pristupi internetu van regularnih programa.Ima li neko ideju šta da radim?Evo liste pobrisanih dll ako nešto znači, ne mogu da koristim google niti yahoo pa ne znam koji čemu služi i da li služi uopšte:vjxdialv.dllbtmksnvs.dllostali imaju neka bezvezna imena pa računam da ih je generisao trojanedit: pingovao sam sajtove koji ne mogu da se otvore i u redu je

Edited by Kelt
Link to comment
Ima li neko ideju šta da radim?
Pretpostavljam da imas XP? (Ili Vistu, svejedno). Idi na System Restore (Accessories-->System Tools). Proveri da li ti je sistem automatski snimio stanje od pre pojave virusa (pogledaj datum). System Restore snima izmene Registry-ja.Drugo je da pokusas da reinstaliras browser(e).
Link to comment

Koristim izmenjenu windows temu (display properties>appearance>advanced>window>neka druga boja) kod koje otvoreni dokumenti i folderi nemaju belo boju već neku nijansu svetlosive.U starijim (2003) ofisima postojala je opcija za podešavanje boje gridlines i uz nju i da se čekira "use system colors" za background.Kako da samo kod M$ ofisa 2007 (i Word i Excel) izmenim da difoltni bacgkround bude opet bela (a da ostatak sistema ostane svetlosiv)?Edit: Ublažavanje nepismenosti.

Edited by ion
Link to comment

Imam jedno pitanje u vezi sa Virtual dub-om. Imam avi fajl od preko 2 sata i treba da ga iseckam na 4 dela (svaki traje nešto više od 40 minuta). Znam gde je početak i kraj svakog od ta 4 deala i zanima me da li moram da sedim kraj kompa i čekam dok originalni fajl dođe do dela gde treba da ga prekinem ili mogu to nekako da ubrzam. Sve sam provalila u VD-u (što i nije nešto teško) osim ovoga. Znam da postoje one fore sa sledećim frejmom i scenom, ali meni to uopšte neće da radi. A ne mogu ni da pomerim onaj klizač na određeno vreme.Edit: Provalila :blush:. Ne može kada je u play modu, ali sve lepo fercera kada se pritisne stop.

Edited by kiki
Link to comment

Ne znam kako se fajl deli na 4 dela, ali ako ne nađeš ništa drugo, možeš možda (to znam) da primeniš ovo 4 puta (od prvog do 40.minuta, pa od 40-tog do 80-tog...itd).Kvotujem ti savet jednog drugara meni sa drugog foruma:

Deo filma koji hoćeš da izdvojiš obeležavaš tu gde je strelica kursora (kad treba da izdvojiš deo filma kao ti onda sa "Stone cold" ili npr. da izvučeš minut-dva filma za sample). Tad u meniju VIDEO treba da ti bude DIRECT STREAM COPY da se ne radi rekompresija nego samo kopiranje obeleženog dela filma (kad to uradiš, ideš na FILE-SAVE AS....)dubjz9.jpg
Edit: Snimanje izdvojenog dela ne bi trebalo da traje previše dugo. Edited by ion
Link to comment

Hvala, ali već sam provalila. Ja sam pokušavala da radim dok je film bio pušten, tj. u play mod-u. Kad sam ga zaustavila, sve je došlo na svoje mesto :). I krajnje je jednostavno.

Link to comment

Prosto je neverovatno da kad god nekom pozajmim usb uredjaj da mi "samo prebaci par slickica sa digitalnog foto aparata" isti obavezno vrati sa bonusom u vidu trojanca/virusa Obicno ih primetim "iz aviona", ali danas sam nesto slinav i usporen ceo dan te mesto da ga obrisem ja slucajno kliknuh na njega - fajl sa ikonicom direktorijuma ali .exe zavrsetkom :blush: 99% sam siguran da je moj registry monitor uspesno zaustavio infiltraciju, ali za svaki slucaj izolovah fajl i poslah na online virus skeniranje.U pitanju je: Email-Worm.Win32.VB.bj E sad, posto me mrzi da instaliram neki antivirus i uradim full system scan koji ce da traje dva ipo dana samo zbog ovoga, zna li neko neku bapsku metodu za utvrdjivanje da li sam zarazen ili ne ? I sta uopste rade e-mail crvi ... ne kradu passworde i sl, samo se sire ili sam lose informisan ?

Link to comment
E sad, posto me mrzi da instaliram neki antivirus i uradim full system scan koji ce da traje dva ipo dana samo zbog ovoga, zna li neko neku bapsku metodu za utvrdjivanje da li sam zarazen ili ne ? I sta uopste rade e-mail crvi ... ne kradu passworde i sl, samo se sire ili sam lose informisan ?
Imaš i full online skenere, ali to će još više da potraje nego da skineš Aviru recimo i pustiš full scan.Zavisi od crva do crva, koliko se ja sećam ti crvi koji šalju mailove uglavnom "napadaju" Outlook Expressovu adresnu knjigu. :)
Link to comment

Uf... Danas me kompiš baš opasno nervira angry.gif Nešto sam bezveze kliknuo mišem i taskbar, koji je na dnu ekrana u horizontalnom položaju, sad mi stoji uspravno sa desne strane :frust: Mogu, naravno, i dalje da koristim sve opcije, ali je užasno iritirajuće. Ponadao sam se da će mi pomoći reset, ali nije vredelo.Rešenje?

Link to comment
Klikni misom na taskbar i povuci ga na dole. :) Trebalo bi da radi.onda idi u control panel, pa taskbar and start menu i zakljucaj taskabar da ti se vise ne pomera.
Probao sam, daje mi samo levo-desno da pomeram :( Mogu do polovine ekrana i to je sve.
Link to comment

Moguce da je neki jaci bag u pitanju. Malo sam guglao pa videh da ovo moze da pomogne.pokusaj pa javi rezultate.----cek, sta do sredine ekrana? je l si povlacio taskbar na dole ili si ga razvlacio po sirini? nevazno. ovaj programcic ce da ti pomogne u svakom slucaju.

Edited by nixolaus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...