Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

zasto skajp, cak i kad nije aktivan nego stoji na standby toliko usporava net? Jel to moze negde da se namesti... ja i dalje imam neuporedivo sporiji net na novom kompu i ne kontam. Speedtest.net mi pokazuje rekordno bijednih 223kbps, upload 24! Ja uredno placam 2200din za 512 nacrtanih u cosku.Eunet jebe keve.

Link to comment

Kako, bre, Skajp usporava net? Meni ide standardnih 51-52kb cak i kad cetujem, to valjda ne vuce skoro nista, a ne kad je samo upaljen.I sto placas 2200 za 512? Ja sam isto na Eunetu, imam onaj Sagem modem i sve sljaka fino za 1390, mada bi bilo fino da se i oni otvore za neku akciju/snizenje.

Link to comment

Ja sam imao slican problem posle kupovine novog racunara. Problem je bio u integrisanoj mreznoj kartici na maticnoj ploci za koju je servis utvrdio da je ipak sasvim ispravna, ali adsl jednostavno nije isao punom brzinom. Problem resen ubacivanjem D-link PCI network adaptera.

Link to comment
Ja sam imao slican problem posle kupovine novog racunara. Problem je bio u integrisanoj mreznoj kartici na maticnoj ploci za koju je servis utvrdio da je ipak sasvim ispravna, ali adsl jednostavno nije isao punom brzinom. Problem resen ubacivanjem D-link PCI network adaptera.
jel mogu ja to da proverim sebi? Znas li kako? Imaj samo na umu da sam umereno do znatno retardiran za to. Nisam bas total debil ali ne otvaram kuciste bez prisustva odraslih.
Link to comment

das 10evra (ne miralemu) za neku PCI mreznu kartu, otvoris kuciste, metnes je u prvi slobodan PCI slot. ubacis CD koji si dobio uz nju (da, normalni prodavci ti daju neke diskove uz hardware) i instaliras drajvere.

Edited by Grunf
Link to comment

e pa onda je poenta da se zdruzis sa nekim ko prodaje kompove i zamolis da ti ne stave nalepnicu. prva stvar koju sam uradila kad sam uzela novi komp bila je:2e4gktl.jpg[...nisam tolkin fan]

Link to comment
tako i jeste okacen. Ali mi sve nesto sporo ide a dwnld je tuga. Pescanik sam skidao 30 minuta.
Ne misle oni na modem od provajdera, nego na eternet karticu koja je kod tebe verovatno na ploci (a sigurno unutar kucista). Probaj jedan test - umesto USBa, povezi taj eksterni modem eternet kablom (ono sa krajem malo debljim od telefonskog), pa vidi da li se nesto menja.
Link to comment

hajde i meni neko nešto da pojasni, pa da mi jednom bude jasno za svagdaimam adsl od 512k, a na sajtu McAfee (http://promos.mcafee.com/speedometer/test_0150.asp) kažeYour speed: 86.96 Kbps(10.87 KBps) jel to ok? bivalo je i više, recimo 200Kbps. to bi trebalo da bude kilobajt po sec., ako jeste, šta onda označava 512k u mom paketu?(ne znam čime se bavi ova tema, činila mi se pogodnom...ako je pitanje glupo, ignorišite ga)

Link to comment
Ne misle oni na modem od provajdera, nego na eternet karticu koja je kod tebe verovatno na ploci (a sigurno unutar kucista). Probaj jedan test - umesto USBa, povezi taj eksterni modem eternet kablom (ono sa krajem malo debljim od telefonskog), pa vidi da li se nesto menja.
nema on djeksnu na sebi za to. Samo usb out.Kako nas jadno deru sa tim bednim netom. Covece, oni su napredni DSL standard uzeli i prepravili u ADSL samo da ne bi bilo normalno. Zasto da dwnld i upld budu jednaki kad mogu da budu jadni? Zasto normalno kad moze usrano?Klati i bombe bacati!
Link to comment
hajde i meni neko nešto da pojasni, pa da mi jednom bude jasno za svagdaimam adsl od 512k, a na sajtu McAfee (http://promos.mcafee.com/speedometer/test_0150.asp) kažeYour speed: 86.96 Kbps(10.87 KBps) jel to ok? bivalo je i više, recimo 200Kbps. to bi trebalo da bude kilobajt po sec., ako jeste, šta onda označava 512k u mom paketu?
512k označava download brzinu (naziv paketa bi trebao biti nešto tipa 512/128, pri čemu bi 128 bio upload) u kilobitima po sekundi, tj. 64 kilobajta po sekundi. Realna brzina je nešto manja, medjutim ove brzine koje si dobila su premale (ne znam kakvo je stanje sa ADSL-om, ali pretpostavljam da ne bi trebala dobiti ispod 450Kbps), ako skidaš nešto s neta probaj da isključiš pa testiraj onda - i probaj ovaj test http://www.speedtest.net/
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...