Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

kako da utvrdim koju memoriju mogu da ubodem na svoju ploču? Našao sam dosta povoljno kingston od 1gb Ddr2 667 Cl5 Sodimm, a ploča mi je MSI KT3 Ultra2, ovo stoji za specifikacije :Main Memory - Supports six memory banks using three 184-pin DDR DIMMs - Supports a maximum memory size up to 3GB - Supports 2.5V DDR200/266/333 DDR SDRAM DIMM

Edited by Kelt
Link to comment

(EDIT, posle malo guglanja) Kelte, mislim da je ovaj Kingston za laptop i da je DDR2 (ne DDR), kao i da ima razlicit broj pinova.

Edited by Indy
Link to comment
(EDIT, posle malo guglanja) Kelte, mislim da je ovaj Kingston za laptop i da je DDR2 (ne DDR), kao i da ima razlicit broj pinova.
tačno :( Tnx. Sad sam i ja pogledao link koji sam našao, memorije za laptopove..
Link to comment
Uglavnom, ako sam već nešto deinstalirao i treba da očistim đubre za tim programom (što je, u principu, u najvećem delu krivica MS-a što nije bolje razvio install/uninstall podsistem), reinstaliranje windowsa i dobrog dela programa (ako ne i svih - kako da znaš šta je pogođeno time, a šta ne?) deluje kao popriličan overkill.
Hvala na odgovoru (zbog mene - posto ja u svojstvu korisnika zelim da cistim djubre iz redzistrija). Covek je inace instruktor za linux i hardver i moguce da mu problematika o kojoj pises nije intimno bliska (narocito prakticni aspekti). Drugo (i jos verovatnije), posto je u "oficijelnom kapacitetu" u firmi koju podrzava (izmedju ostalog i) microsoft, moguce je i da ne zeli da kaze neke stvari. (Doterasmo ga do duvara kad smo trazili skript za otkljucavanje zakljucanih pdf-ova, gde je otvoreno morao da kaze "ne smem to da vam kazem").
Link to comment
Hvala na odgovoru (zbog mene - posto ja u svojstvu korisnika zelim da cistim djubre iz redzistrija). Covek je inace instruktor za linux i hardver i moguce da mu problematika o kojoj pises nije intimno bliska (narocito prakticni aspekti).
:rolleyes: By the way, kakvih zaključanih pedeefova?
Link to comment
:rolleyes:
Ne razumem (uopste) cemu rolleyes. Instruktor je na kursevima za A+, linux i druge sertifikacije. Pitaj ako ti jos nesto nije jasno, a ne prevrci ocima k'o neki provokator.Ovo drugo, pdf-ovi koji ne mogu da se stampaju i sejvuju. Izvinjavam se ako nisam upotrebio oficijelno prihvatljivi izraz.Jebote.
Link to comment
Ne razumem (uopste) cemu rolleyes. Instruktor je na kursevima za A+, linux i druge sertifikacije. Pitaj ako ti jos nesto nije jasno, a ne prevrci ocima k'o neki provokator.Ovo drugo, pdf-ovi koji ne mogu da se stampaju i sejvuju. Izvinjavam se ako nisam upotrebio oficijelno prihvatljivi izraz.Jebote.
šta ti je Indi, ne divljaj.Rolleys više da ukaže na to da čovek možda ne vlada apsolutno održavanjem Windows desktopa, pa je tako ispalio neki otprilike odgovor, na koji sam ja dao prigodan komentar. Iz najbolje namere, bez želje da se upuštam u diskusiju, da ukažem da to nije tačno (a bar sam uspeo da te nasmejem prigodnom metaforom -_- ), a zašto, Razzmatazz ti je već napisao. Instalacija Windowsa preko postojeće verzije se primenjuje samo kad ti baš hitno treba komp, pristup podacima ili šta već, nikako ukoliko želiš "zdrav" OS.Iliti, baš ti ono, frka, a ona dobila.A što se tiče pedeefova, stvarno nisam znao na šta misliš, valjda zato što sam se sa takvim sreo par puta u životu, ili nisam pokušavao da ih snimim ili štampam.Ne znam koji je oficijelno prihvatljiv izraz za takve pedeefove. :lol:
Link to comment
šlogiraćete se...DDRAM 256 MB 266Mhz, marka NCP ili tako nešto
Može bre bilo koja DDR333 memorija, a ako me sećanje ne vara, u taj KT333 čipset se bez problema ubadala i DDR400 memorija. Maksimalni kapacitet koji čipset podržava je 4GB, ali nije jasno koliki je maksimum po modulu - u vreme kada je taj čipset bio aktuelan, moduli su imali po 256 ili 512MB, pa je pitanje da li bi čipset video korektno DDR333 1GB module ili bi morao da ideš na DDR266 module od po 1GB.U svakom slučaju, imadoh i ja tada KT333 GA ploču i sećam se da su bile mušičave po pitanju memorije - kad sam prešao sa nekog generičkog samsunga na corsair, morao sam i napajanje da zamenim. Plus tu dodatno dolazi priča o high density vs low density kod memorija, čega nisu bili svesni ni mnogi koji su sebe smatrali stručnjacima.Safe way - trebalo bi da je na netu dostupno tušta i tma testova te ploče (google je majka). U svakom testu ili rivjuu lepo piše sa kojom su memorijom testirali. Skupiš n modela, pa vidi šta je dostupno danas (po radnjama pretpostavljam skoro pa ništa).Ah da, još jedna stvar u vezi memorija, pogotovo kada su ti stariji, mušičaviji čipsetovi u pitanju - ne mešati memorije različitih brzina odnosno specifikacija. Drugim rečima, uzimaš recimo 2x512MB nove memorije, a ovu postojeću čupaš napolje ako nije istih specifikacija.Teoretski bi to moglo i da radi zajedno, tj. bios bi trebalo da spusti performanse brže memorije na nivo one sporije, ali u praksi to nije uvek ferceralo. Edited by Razzmatazz
Link to comment

Da krenem ispočetka:Imam flash 6 player, i to portable, nosim ga svuda na usb.Znači, samostalnu .exe aplikaciju, tešku 824KB.Povremeno s neta skinem neku malenu .swf (flash format) igricu za ćerku (ili sebe u trenucima zasluženog odmora na poslu), ali se u poslednje vreme pojavljuju i neke koje zahtevaju flash 7 ili flash 8.Problem: Kad skinem macromedia flash player 8 ili adobe (više nije macromedia) flash player 9 i instaliram, nigde na celoj windows (C:) particiji ne mogu da pronađem plejer, znači exe fajl.Instalacija postavi samo neke dll datoteke i (valjda) pluginove za postojeće browsere, ali ne i samostalni flash player. Ne mora da bude portable, već da ga ima, da ga vidim kao .exe.Znači hoću da pustim neki swf fajl u flash playeru, ne u Internet Exploreru ili nekom adobeovom readeru.Gde da nađem i koju verziju da tražim?Legalno naravno. :rolleyes:uz 100% popust, ako može.

Link to comment

Jako hitno!Nestaje mi slika sa ekrana, ugasi se skroz (ali ne monitor nego mi se cini da ne dobija sliku iz kompa). Obicno se desavalo 2-3 puta na 2 sekunde pri dizanju windowsa a sad je bogami bilo dugo pa je monitor sam se ugasio uz onu njegovu pporuku "No video input"... jel to crkava graficka, sta je?Molim brzo odgovor, raspad sistema...

Link to comment
Jako hitno!Nestaje mi slika sa ekrana, ugasi se skroz (ali ne monitor nego mi se cini da ne dobija sliku iz kompa). Obicno se desavalo 2-3 puta na 2 sekunde pri dizanju windowsa a sad je bogami bilo dugo pa je monitor sam se ugasio uz onu njegovu pporuku "No video input"... jel to crkava graficka, sta je?Molim brzo odgovor, raspad sistema...
1. Iskljuci sve iz struje (skroz) pa ukljuci opet.2) Proveri kablove. Ako imas srece, neki kabl prekida (najverovatnije na uticnici). Drndaj kabl i vidi da li to drndanje utice na stanje na monitoru.3) Ako imas drugu graficku, probaj da zamenis i vidi da li radi takoNazalost, najverovatnije je graficka...
Link to comment
3) Ako imas drugu graficku, probaj da zamenis i vidi da li radi tako
ovo si reko ko da nisam retos.Znaci, novi komp uskoro... pa, dobro... sta ce mi novac, ionako bih ga potrosio na lake zene i teske muskarce...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...