Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Moguće npr. da je provajder daljinski odradio restart rutera i/ili update firmvera ili slično i da je nakon toga došlo do promene adrese, najbolje da vidiš sa tehničkom podrškom.

 

Da, sad se setih da me je podrška zvala da odradimo update firmweara, pre par nedelja doduše...

 

Tek juče sam postao unconnectable, pa sam morao ponovo da utvrdim adresu uređaja te uđem u router i (ponovo) otvorim port.

Edited by Kreuz
Link to comment

Pa eto piše solucija ako se malo naskrola. Isto se može naći i [ovde](https://help.avast.com/en/ws_android/1/alert_vulnerable_router.html).

 

To overcome this vulnerability, aside from applying the firmware update that addresses the issue, there is one more technique that can be used: setting up port forwarding for port 80 on the router to an unused IP address on your network. To do that, enter your router configuration page and find the "Port forwarding" section. Here, set up a rule that tells the router to send all http traffic to an unused local IP address (for example 192.168.0.255, if this address is not used by any other device on the network).

 

A cijelo rješenje bi bio update firmware-a. S tim da:

 

Done incorrectly, this can make your router unusable. Therefore we recommend that this procedure is done only by very advanced users or computer technicians.

 

A onda - znaš šta je bilo s mišem. :fantom:

Btw, je l' se Firefox oporavio?

Link to comment

192.168.1.1 tamo znam samo da podesim sifru za wi fi. Svoj diletantizam glede kompova nikad nisam krio, nemoj ga zloupotrebaljavati <_<

Plus vrlo blizu sam anistala Avasta tako daaaa...

 

Mozilu nisam reinstalirao, samo sam odradio zadnji update. Ako je reinstaliram sta se desava sa bookmarksima i auto loginom? Secam se, kao kroz maglu, da sam nekad bookmarkse cuvao, kao poseban fajl, pa ga importovao valjda.

Link to comment

U prevodu, nije Avast ništa loše uradio. 
Ustvari ti je samo detektov'o problem rutera i da bi u slučaju kad na ruteru ne bi bio update-ovan firmware, neko eventualno mog'o da vršlja po samom ruteru (mijenja password etc.)

Vjerujem da ima i u dokumentaciji od rutera kako se update-uje firmware. Ako nema tako nečeg, sigurno na netu ima uputstvo za konkretan model mada bi' rek'o da bi to vrlo lako trebalo da bude dužnost podrške.

 

Back up and restore information in Firefox profiles

Link to comment

Uvati me kuma da joj "podesim laptop"...

Cenim da je kupila neki bez Windowsa. Dakle ceka me instalacija W10 na laptop.Jel ima nekih saveta koju verziju da izaberem itd...

 

Mislim najbolji savet je da kazem da sam otputovao van zamlje.Ali sad je gotovo...

Link to comment

Ja za takve prilike imam na privesku jedan USB na kome je Linux Mint... pa im "podesim" za pola sata ... 

Ko hoce Windows - posaljem u radnju. Isto i za MS Office. 

Link to comment
Imam EON aplikaciju sa SBBa, ali van Srbije radi samo delimično. Odnosno, većina programa ne može da se gleda (valjda zbog copywright).

 

Zna li neko postoji li neka fora da ga "prevariš", tj da kada si negde vani da lažiraš da si u Srbiji?

 

Pretpostavljam da zemlju u kojoj se nalaziš prepoznaje preko IP-ja provajdera na kojeg si tamo prikačen.

Link to comment

Ima li neka preporuka za neki ne-online softver koji od PDF fajla pravi JPG fajlove (jedna strana jedan jpg)? Cilj je da malo sredim neke pdf fajlove koje imam, koji su iz nekog razloga preveliki a sadrze samo obican tekst. Ima svasta online, ali bi voleo da ima neki utility koji moze da radi na samom PC-u.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...