Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Otići će sve, samo da vidim šta valja, da osposobim komp, ne bih da zavaljam nekome nešto kada budem prodavao. 

 

Mada, imam I5 i 8GB kingstona 1600mhz ne znam da li da zamenim samo ploču i grafiku i dodam SSD eventualno. Osim toga tu je LC power napajanje, 1 WD i 1 Seagate od TB.

Sve je staro oko 4, 5 godina pa kontam da je najbolje da se ratosiljam svega.

 

Ja bih to uradio da sam na tvom mestu, sačuvaš kučište, napajanje, HD-ove, ostalo na kupujem-prodajem (SSD obavezno uzmi).

 

Mene čeka to isto, mašina mi je u totalnom raspadu, odslužila je svoje. Merkam Ryzen platformu, ostaće mi samo stari Čiftek iz 2000-te, zvučna karta, SSD, HD-ovi i CPU kuler.

Link to comment

Taj Čiftek je zakon. Jedino što nema priključke za USB napred, s tim mogu da živim. Neuništivo čudovište, ne može da se podigne koliko je teško, mislim da sam deset konfiguracija provukao kroz njega. Neću ga baciti nikad.

Link to comment

Nista, odneo ja masinu do ortaka servisera, uštekao neku skrnavu gt9500 ako se ne varam, i prođe blok na splashu ploče. Međutim, neće u sistem. Možda se sistem nešto zaglupeo od svih onih pokušaja koječega. Krknemo 10ku i evo javljam se sa iste. Videćemo da li će sve da bude ok.

 

Dakle ploča - 7770 grafika ne radi (sad ni u to više nisam siguran), neće ploča da primi gtx 750ti. Gtx 650ti primi ali samo do splash screena, al evo sa 9500gt radi normalno... Sad me jednostavno frka da kupim novu/drugu jer ko zna da li će biti "kompatibilna"... 

I tako..

 

Hvala svima što su pokušali pomoći :)

Link to comment

Treba mi neki nacin da na monitoru imam sliku sa dva racunara tj. da improvizujem PIP fukciju koja je dostupna samo na velikim i skupim ekranima. Oba racunara su Win7 desktop, povezana na dve razlicite internet veze, svaki preko svog preko wireless rutera. Kako bi to moglo da se uradi i da li ima neko gotovo softversko resenje?

Link to comment

Treba mi da budu povezani preko lokalne mreze umesto neta a naknadno sam video da Teamviewer ima i tu opciju tako da to imam. Jos samo da vidim kako da povezem dva rutera u mrezu. 

Link to comment

Mislim da to teško da može bez dvojnih mrežnih adaptera (mada, ako su u pitanju laptopi, oni svi i imaju 2 mrežna adaptera - LAN i wifi). Tako da moraš da imaš dve razdvojene mreže na svakom od tih računara (jedna koja gleda na internet, i druga je ova na kojoj se međusobno vide i mogu da se remotuju međusobno.)

Link to comment

Ako dozvolite (ili sto bi rekli "Pardon my French")

 

Je l' ima neko iskustava sa 

HOW TO CONFIGURE AND DEPLOY A COWRIE SSH HONEYPOT FOR BEGINNERS

 

U sustini - imam "rezultate" i imam Splunk ( https://www.splunk.com/en_us/download/splunk-enterprise.html

al' se zlopatim prilikom pokusaja da analiziram rezultate u Splunk-u... Muka je sto ustvari nemam kontrolu na tim Cowrie SSH Honepot-om nego samo imam pristup rezultatima (logovima)...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...