Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Dobar ti je ovaj What's Running, upravo sam ga probao :)Nego, jel koristite nesto za odrzavanje sistema? Ja trenutno imam neki TuneUp Utilities 2008 i, iako nemam vecih problema vec duze vreme, hteo bih da ga menjam jer mi se bas i ne svidja, nemam pojma zasto...

Link to comment
To ti je rekao neki bullshit stručnjak.Verovatno si probao dvojku koja je bila dosta problematična pa si se naplašio. Comodo 3 je izuzetno stabilan. Naravno, bitno je imati i dobar AV program.
Koristio sam trojku. Radio je uparen sa Kasperskym 7. Sve je šljakalo dok u jednom momentu nije brokirao sve portove i posle par dana muke, morao sam da reinstaliram OS.
Link to comment
Hvala... u medjuvremenu sam drugacije posavetovan (da reinstaliram Windows preko samog sebe, to mu vraca registry database u devicansko stanje).
Isto koliko i analni seks vraća himen u devičansko stanje.
Link to comment
Isto koliko i analni seks vraća himen u devičansko stanje.
:lol: Ne beri brige ti za moj Njindonjs, dobijam kompjuterske savete tamo gde treba... Edited by Indy
Link to comment
Koristio sam trojku. Radio je uparen sa Kasperskym 7. Sve je šljakalo dok u jednom momentu nije brokirao sve portove i posle par dana muke, morao sam da reinstaliram OS.
Jesi li siguran da Kaspersky nije blokirao portove, pošto i on (od verzije 6 ako se ne varam) ima ugrađeni bazični firewall (IDS) koji je ako se dobro sećam po defaultu bio uključen i znao da pravi dosta problema? Meni se to jednom desilo.KAV 2008 i Comodo 3 zajedno rade odlično na Visti. Edited by Conspirator
Link to comment
Hvala... u medjuvremenu sam drugacije posavetovan (da reinstaliram Windows preko samog sebe, to mu vraca registry database u devicansko stanje).
Neko te (prilično) loše savetovao. Mislim, da, to je super rešenje ukoliko na računaru imaš samo windows i ništa više. Međutim, na njemu imaš i određene programe. Programe koji drže razne biblioteke (dll, ocx i drugi fajlovi) u windows direktorijumu da bi ih međusobno delili. Kada instaliraš windows preko postojećeg, windows će prepisati dobar deo tih fajlova svojim najčešće starijim verzijama. Novije verzije obezbeđuje service pack, windows update ili neki drugi paket tipa ms ofisa, koji sa sobom donosi svežije fajlove. To znači da razno razni programi mogu da počnu da otkazuju poslušnost - ne moraju, mogu; dovoljno je što si ih lišio ispravki grešaka koje su novije verzije fajlova sa sobom donele.Sa druge strane, registry baza se držu u više odvojenih fajlova u windows/system32/config diru. Jedan fajl je namenjen za system, odnosno windows itself. Drugi *.sav fajlovi za programe, za podešavanja trenutno ulogovanog korisnika (pošto svaki korisnik ima svoja podešavanja) itd. Reinstalacija će vratiti u "devičansko stanje" samo deo redžistrija koji se odnosi na sam windows, a deo vezan za ostatak sistema neće dirati, jer windows instalacija u tom trenutku očekuje prazan disk, bez ikakavih instaliranih programa. Tako da reinstalacija preko samog sebe ne da nužno ne mora da popravi stvar, nego može još i da je pogorša. Reinstalacija preko samog sebe se primenjuje baš kao krajnja instanca, kada je windows toliko oštećen da ne možeš više da ga podigneš ili opraviš, a moraš da dođeš do svojih podataka.
Link to comment

@ RazzStvar je u tome sto je osoba koja me je savetovala veoma nepoverljiva prema programima koji menjaju registry database (kao npr. Registry Mechanic, i jos gore, Norton Systemworks). Inace, to i jeste bio savet (tacnije, poduka) za slucaj krajnje nuzde (pri cemu je rekao isto sto i ti, tj. da ce odredjeni programi morati da se reinstaliraju), osnovni savet (za tehnicara, ne za end usera) bio je "rucno" odrzavanje reg. db. (EDIT. Usput, ja sam pitanje tom coveku postavio inspirisan bas diskusijom odavde, tj. pominjanjem Registry Mechanica - to me je zainteresovalo, medjutim nisam naisao na njegov support za tu ideju, mada nisam pominjao konkretni naziv programa).

Edited by Indy
Link to comment

Evo vam jedan dobar besplatan program, da vas se u registy-ju ne bi gomilalo đubre. http://www.revouninstaller.comU pitanju je zamena za Add/remove koja posle završetka deinstalacije nekog programa uklanja i zaostale tragove u registry-ju i foldere koji nisu obrisani prilikom deinstalacije. Koristim ga dugo, uvek "pita" korisnika da potvrdi akciju i nikada mi nije obrisao nešto što ne treba tako da ga preporučujem.

Link to comment
@ RazzStvar je u tome sto je osoba koja me je savetovala veoma nepoverljiva prema programima koji menjaju registry database (kao npr. Registry Mechanic, i jos gore, Norton Systemworks). Inace, to i jeste bio savet (tacnije, poduka) za slucaj krajnje nuzde (pri cemu je rekao isto sto i ti, tj. da ce odredjeni programi morati da se reinstaliraju), osnovni savet (za tehnicara, ne za end usera) bio je "rucno" odrzavanje reg. db. (EDIT. Usput, ja sam pitanje tom coveku postavio inspirisan bas diskusijom odavde, tj. pominjanjem Registry Mechanica - to me je zainteresovalo, medjutim nisam naisao na njegov support za tu ideju, mada nisam pominjao konkretni naziv programa).
Pa ta osoba je onda, nadam se, svesna da i gomila drugih programa menjaju redžistri bazu u svom svakodnevnom radu, ali to ne prijavljuju; tamo recimo keširaju konfiguracije, šta si izabrao, tvoju istoriju, pregledaju (a mogu i da menjaju) podešavanja drugih programa sa kojima sarađuju itd. Naravno, jedno je kada takav program napravi Vitalij Juščenko iz Novosibirska i ugradi gomilu malware-a u njega, a drugo je kada ga napravi firma koja razvija profi softver, nudi podršku za prodati proizvod itd. Ukoliko je neki program za čišćenje ili opravku redžistrija testiran i prihvaćen od strane stručnjaka i profi IT zajednice, onda nepoverenje prelazi polako u paranoju. To se sasvim lako testira - napravi se snapshot redžistrija pre akcije i nakon akcije i lako se uporedi da li alat po nekom svom nahođenju brlja nešto dodatno. Autori programa takođe znaju da se to lako detektuje i neće rizikovati gluposti (pogotovo ako žive od prodaje takvog alata).U krajnjem slučaju, svaki od tih programa napravi listu onoga šta je našao da nije u redu i ti sam selektuješ šta hoceš da se promeni. To jeste "ručno" održavanje reg baze, samo što tom prilikom voziš kola sa automatskim menjačem umesto manuelnim - štedi vreme i stručnjacima, jer ne bacaju svoje skupo vreme kucajući sve peške (ako su već ljudi stručnjaci, ne moraju biti idioti).Uglavnom, ako sam već nešto deinstalirao i treba da očistim đubre za tim programom (što je, u principu, u najvećem delu krivica MS-a što nije bolje razvio install/uninstall podsistem), reinstaliranje windowsa i dobrog dela programa (ako ne i svih - kako da znaš šta je pogođeno time, a šta ne?) deluje kao popriličan overkill.
Link to comment

Имам "ситан проблем"како ово да нађем у офису 20072qkothe.jpgгугл ми није друг по овом питању ....

Edited by eye of the beholder
Link to comment
Имам "ситан проблем"како ово да нађем у офису 20072qkothe.jpgгугл ми није друг по овом питању ....
Shift + F3, kao i u prethodnim verzijama Office-a...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...