Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Isto mi se dešava povremeno.. Na kompu nestane net, a tel i laptop ukućani imaju. Restart rutera redovno rešava problem, a onda prije par dana skontam zanimljivu stvar.. Imam neku IPTV playlistu m3u, tv kanali, koju sam nakačio na vlc na kompu i na tel i tablet i to radilo super dok nije stalo. Listu sam dobio od prijatelja, koji ju je posudio od nekog sa posla, pa nisam prijavljivao da ne radi. Nakon  10-ak dana u kafani mu pomenem, on provjeri kod sebe - radi ok. Ja provjerim kod sebe (wifi kafane) - radi ok. Kući, zaobiđem ruter, ubodem direktno - radi na kompu. Dakle, do rutera nešto koji uglavnom ok radi. I da, wifi normalno goni sve živo, youtube, brz i sve, samo ta playlista neće. Prije par dana i ona proradi normalno na svim uređajima. Sve samo od sebe, bez win updejta i dr. Misterija.

Link to comment

ma znam, al cudno je sto je na telefonu radio net. probao sam videti i na tabletu, al izgleda da je crkla baterija. jebemti danasnji dan za tehniku.

sve u svemu, komp se ponasao kao da ne dobija nista od interneta.

 

Pa ako je problem po svoj prilici bio na računaru, mobilni nema ništa s tim i radi normalno.

Link to comment

Neki mali smrad mi je stavio pass na jedan računar, windows 7.

Password prompt mi izađe i kada ulazim u safe mode. 

Ima li šanse da se to zaobiđe ili mi ne gine format?

Edited by Mil@n
Link to comment

Neki mali smrad mi je stavio pass na jedan računar, windows 7.

 

Password prompt mi izađe i kada ulazim u safe mode. 

 

Ima li šanse da se to zaobiđe ili mi ne fine format?

 

 

Ima, ako vratiš topik par strana unazad, pitao sam to (i neko mi je dao savet... mada sad imam lakši način, ubaciću u edit ispod).

 

EDIT. Najlakši način (da ja znam) je da butuješ sa Live CD-a sa nekim linuxom. Kad si u njemu, uđi u C drajv (Windows - System32) i tamo nađi fajl cmd.exe. Napravi kopiju toga, npr cmd.bak. Onda nađi sethc.exe u istom folderu i preimenuj ga u cmd.exe.

 

Onda startuj mašinu normalno, kad dođeš na login ekran pritisni šift brzo jedno 5 puta zaredom. Otvoriće ti se command line prozor (hack zamenuje program za pomoć disabled osobama itd da ne gnjavim).

 

Kad si u command line prozoru, onda utipkaj: net user administrator *

 

Pitaće te za password za taj nalog, lupi 2x Enter (to je posle lako izmeniti).

 

(Takođe može biti potrebno da ukucaš net user administrator /active:yes - to je taj ugrađeni admin nalog koji je normalno disabled)

 

Posle restarta, pojaviće ti se opcija da se uloguješ kao administrator (prazan password). Odatle ti je lako da zameniš lozinku onog normalnog korisnika.

 

Posle disable-uj administratora, kontra komandom, tj net user administrator /active:no

 

Ne zaboravi (posle normalnog logina) da vratiš cmd.exe nazad u sethc.exe, a cmd.bak u cmd.exe

Edited by Indy
Link to comment

Otprilike, ubacio sam detalje naknadno.

 

(Inače, kad se gugla na ovaj problem, većinu linkova su okupirali neki nitkovi koji pokušavaju da ljudima prodaju softver koji ovo radi, mada sve može ručno i besplatno.)

Link to comment

Tražim sat/ gps tracker za djecu, gledam ove kineske.. Jel' koristio neko, neka cijena-kvalitet preporuka možda?

 

Kolega uzeo myki sat što trenutno nude VIP/Telenor, za sad kaže da je zadovoljan.

Link to comment

Neki mali smrad mi je stavio pass na jedan računar, windows 7.

 

Password prompt mi izađe i kada ulazim u safe mode. 

 

Ima li šanse da se to zaobiđe ili mi ne gine format?

 

 

Za pocetak ubij admin prava na korisniku koji radi na tom racuanru. Drugo, menjaj admin pass redovno... Ako ti je pass na BIOS-u to se resava vadjenjem baterije...

Link to comment

Kolega uzeo myki sat što trenutno nude VIP/Telenor, za sad kaže da je zadovoljan.

U Bosni sam a tražim nešto jeftinije. Klinka ima 600m do škole, krenula u 3. pa vrijeme je da ide sama.. Ja brižljiv, pa čisto da znam da je pristigla kako treba i dal' je krenula na vrijeme. Hvala svakako.

Link to comment

Klinja ima vremešan računar i problem što ne može da igra Fifu 15. Procersor je mator, ali je preko 2 GHz i ima 4 GB RAM-a... gledam da mu samo ubacim neku jaču video karticu da može da tera tu Fifu i možda još neku igricu od pre 2 godine i sl. Nije (Bogu hvala!) u fazonu da mora da igra najnovije igrice na max podešavanjima...

 

Ima li neka video kartica do 100 ajvara koja je best buy trenutno za ovakve zahteve?

 

post-8982-0-49864900-1505063596_thumb.jpg

Link to comment

Koliko vidim, FIFA 15 zahteva quad core procesor kao minimum, a vi imate dual core, tako da bi i to morali da menjate. Možda čak i napajanje ako je postojeće nedovoljno.

 

https://help.ea.com/en-au/help/fifa/fifa-2015/fifa-15-pc-minimum-requirements/


Za 20-30e možeš da uzmeš quad procesor za taj socket sa Alija ili domaćih oglasa i za ostatak do 100e okej grafičku ali polovnu. Ili 100-125e za novu grafičku preko oglasa/u prodavnicama i tih par desetina evra za proc. Teško da ćeš u prodavnicama kod nas naći iole krštenu grafičku za igranje ispod 13k.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...