Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

da li zbog clear cmos il sta (jesam ga probala posle al moguce da sam tad ekran ukljucila u pogresan port..a mozda i ne) juce prodisao komp. odnela ga kod drugara da probamo testirati na drugo napajanje i on proradio bez intervencija

 

posle kuci, nakon par sati opet krenuo da blokira pri startu, entering power save mode...

 

uradih sistem restore, pa OBRISAH AVG (jedva, ne moze iz control panela nego nekom downloarovanom alatkom, i to iz safe mode-a) plus u safe mode uradih msconfig i onemogucim sve nepotrebne programe pri dizanju

i evo drugi dan radi normalno!!!

taj avg mi je neko vreme pravio problem, izbacivao neke greske itd...ispalo je najbezbolnije i totalno besplatno, jos sam naucila da rasklopim/sklopim delove itd :D

Link to comment

Ako kompjuter menja ponasanje nakon fizickog premestanja, moguce je da ne leze sve kartice kako treba u slotovima na maticnoj ploci, pa usled upredanja kucista prilikom pomeranja ponekad hoce da dodje do gubitka kontakta.

Link to comment

Ako kompjuter menja ponasanje nakon fizickog premestanja, moguce je da ne leze sve kartice kako treba u slotovima na maticnoj ploci, pa usled upredanja kucista prilikom pomeranja ponekad hoce da dodje do gubitka kontakta.

 

ne znam, toliko sam sve isprobavala, milion kombinacija, na kraju ne znam sta je bila dijagnoza ali fakat je nakon povratka u zive opet zaglavio zbog AVG, mozda je bilo i vise stvari u sadejstvu

ugl. sad radi super, jedino sto nemam antivirus..

Link to comment

ne znam, toliko sam sve isprobavala, milion kombinacija, na kraju ne znam sta je bila dijagnoza ali fakat je nakon povratka u zive opet zaglavio zbog AVG, mozda je bilo i vise stvari u sadejstvu

ugl. sad radi super, jedino sto nemam antivirus..

 

Ako ne surfujes po nekim sranje sajtovima uglavnom ti je dovoljan Windows Defender. Ja godinama nemam nijedan drugi antivirus i nikad nista nisam zakacio.

Eventualno instaliraj AdBlock u browser da ti ne iskacu gluposti pa da slucajno ne kliknes na nesto sto ne treba.

Link to comment

ne znam, toliko sam sve isprobavala, milion kombinacija, na kraju ne znam sta je bila dijagnoza ali fakat je nakon povratka u zive opet zaglavio zbog AVG, mozda je bilo i vise stvari u sadejstvu

ugl. sad radi super, jedino sto nemam antivirus..

 

Rekao bih da je nemoguće da zbog bilo kog softvera, svejedno da li je antivirus ili neki treći, nema slike na monitoru i da prijavljuje da nema signala na kablu. Moguće da je tokom rasklapanja i sklapanja nešto "prodrmano" i proradilo, ali nije isključeno da se nešto slično opet javi kasnije.

Link to comment

Rekao bih da je nemoguće da zbog bilo kog softvera, svejedno da li je antivirus ili neki treći, nema slike na monitoru i da prijavljuje da nema signala na kablu. Moguće da je tokom rasklapanja i sklapanja nešto "prodrmano" i proradilo, ali nije isključeno da se nešto slično opet javi kasnije.

 

vrlo moguce. vise ne mogu da se setim u kojoj konstelaciji se sta javljalo na monitoru, ugl pocelo i mahom se javljalo 'entering power save mode', tesim se da se to 'no signal' javljalo dok sam kombinovala i masila portove (u stvari ne samo portove nego i ono biranje input source-a u  meniju screen-a) , ne znam svega je bilo

videcu, al imam dobar predosecaj :D

@gotivac - da, to i ja mislim, na poslovnom kompu nemam antivirus godinama..

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Instalirao sam Acestream tj. Ace player i registrovao se na sajtu, e sada kako da unesem (i gde da nadjem) plejliste ? Meni je ovo sve novo, strimovi i sl.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Da nije neko (slucajno) koristio "Cowrie, an SSH honeypot that can be found on GitHub".

Ili bilo koji drugi SSH honeypot. U sustini - zanima me analiziranje logova koje je neko treci 'pokupio' koristeci Cowrie. Koriscenje "playlog"-a i slicno... 

Hvala.

Link to comment

Ima li neko preporuku za program koji bi u Wordu radio masovni find&replace većeg broja reči?

 

Koristio sam MegaReplacer (macro add-in za Word) koji je prilično jednostavno i dobro obavljao posao, ali traži registraciju, a cena mu baš i nije zanemarljiva, pa tražim neko besplatno ili "besplatno" rešenje.

Link to comment

Danas mi se dogodilo da na lapotu nemam net ali da na mobu radi. Pokusao sam da mimoidjem ruter pa sam ga bocnuo direktno, kako sam i ranije radio dok nisam uzeo wifi ruter. Onda se desilo nesto cudno, trazio je user i pass, sto se ranije nije desavalo, prosto bih ja, ili neko ko dodje kod mene ukacio kabl u komp i sve bi sljakalo. Sve vreme je naravno kucni net na telefonu sljakao. Posto sam digao ruke, sve je za par minuta samo od sebe proradilo. Napomenucu da je dijagnosticki tul izbacivao u oba slucaja bukvalno nista, nikakvu gresku, samo opciju da ga zatvorim i da idem onlajn.

Jel to znaci da treba konacno kupiti novi komp?

Link to comment

Danas mi se dogodilo da na lapotu nemam net ali da na mobu radi. Pokusao sam da mimoidjem ruter pa sam ga bocnuo direktno, kako sam i ranije radio dok nisam uzeo wifi ruter. Onda se desilo nesto cudno, trazio je user i pass, sto se ranije nije desavalo, prosto bih ja, ili neko ko dodje kod mene ukacio kabl u komp i sve bi sljakalo. Sve vreme je naravno kucni net na telefonu sljakao. Posto sam digao ruke, sve je za par minuta samo od sebe proradilo. Napomenucu da je dijagnosticki tul izbacivao u oba slucaja bukvalno nista, nikakvu gresku, samo opciju da ga zatvorim i da idem onlajn.

Jel to znaci da treba konacno kupiti novi komp?

 

Ko je/gde je tražio user i pass?

Link to comment

kad sam krenuo da pravim broadband connection. 

ranije je bilo dovoljno da utaknem gajtan u komp.

 

Onda ni ne treba ništa da praviš, kad u takvom scenariju utakneš gajtan, komp bi trebalo da ubrzo dobije odgovarajuću adresu od rutera, po svoj prilici je nisi tada dobio. Moguće da se mreža nešto zakucala, u takvim slučajevima je obično dovoljno da se restartuje komp. Osim ako se tako nešto non stop ponavlja.

Link to comment

ma znam, al cudno je sto je na telefonu radio net. probao sam videti i na tabletu, al izgleda da je crkla baterija. jebemti danasnji dan za tehniku.

sve u svemu, komp se ponasao kao da ne dobija nista od interneta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...