Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

MSI b85g43gaming

Oko 100 evra. :/

 

Da li si probala da isključiš sve (i miša i tastaturu itd...) periferije pre podizanja sistema?

 

 

 

Sa ove (bezbedne) udaljenosti, pre će biti napajanje, nego matična...

Edited by Ras
Link to comment

Da li si probala da isključiš sve (i miša i tastaturu itd...) periferije pre podizanja sistema?

 

 

 

Sa ove (bezbedne) udaljenosti, pre će biti napajanje, nego matična...

 

ne znam, mislim da misa uvek ostavim, u slucaju da 'proradi' da mogu dalje..pri startovanju, inace pre toga SVE povadim, pa i misa

 

isprobala sam i ono vadjenje baterije, clear cmos opciju i nista.   eno ga komp stoji otvoren i unpluged ttotalno cekajuci bolje dane ($$$ i servisera)

 

ispregledala neki youtube video o svemu ovom sto ste mi predlagali, vidim da i tu zakljucuje da ako nije nista od navedenog da , sem maticne, problem moze biti i napajanje. to bi bilo super.

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Imam Win 7, neki Toshiba satelitte od pre dve godine. Imam sledeci problem. Pocelo je danas. Podigne sistem. Izadju ikonice i sve. E onda se zamrzne ekran. Ne mogu nista sa njim. Uspeo sam od 10 puta dva puta da ga pokrenem i to tako sto sam neke kombinacije dugmati stiskao, ne znam ni sam. Uglavnom, on se podigne i onda se zamrzne, ne mogu mu nista. Trenutno sve normalno radi, ali kada ga opet budem pokrenuo, imacu isti problem. Sta da radim?

Link to comment

Imam Win 7, neki Toshiba satelitte od pre dve godine. Imam sledeci problem. Pocelo je danas. Podigne sistem. Izadju ikonice i sve. E onda se zamrzne ekran. Ne mogu nista sa njim. Uspeo sam od 10 puta dva puta da ga pokrenem i to tako sto sam neke kombinacije dugmati stiskao, ne znam ni sam. Uglavnom, on se podigne i onda se zamrzne, ne mogu mu nista. Trenutno sve normalno radi, ali kada ga opet budem pokrenuo, imacu isti problem. Sta da radim?

 

Bekapuj/snimi negde bitne podatke za slučaj da bude potrebna reinstalacija.

Link to comment

Jesam, to sam vec obavio. Deluje da je problem softverski, jer evo komp radi bez problema vec sat vremena, samo je problem kod podizanja.

 

Avast se cudno ponasa...sumnjam na njega...

Link to comment

Deinstalirao Avast i komp se diže kao mladić, no problems.

 

Dakle Avast mi je uzjebao komp koji se nakon podizanja, koje je inače bilo sporo, frizirao, odnosno blokirao desktop.

 

Sada je problem antivirus tj, to što ga nemam više...

 

Može li neko da mi preporuči ili postuje link ili na pm za neki antivirus a da nije Avast?

 

Edit: Instalirao Aviru...

Edited by Rick.James
Link to comment

Sta koristite za backup? Ja odavno ne backupujem nista osim povremeno slika (mada bih morao neke sitnice, ali nebitno), ali zena ima velike projekte i vecito malo mesta. Hoce da arhivira stare stvari, ali to je opet glupo ako taj jedan hard rikne.

 

Opcije su onda dva harda, ali to je generalno overkill, ili backup na jedan hard + neki cloud storage. Ima li jos neka opcija da mi ne pada na pamet?

Link to comment

Ja koristim seljačku varijantu, na jedan usb prebacim sve što sam uradio (dokumenti za posao samo), a što se tiče ostalog...planiram da kupim jedan eksterni hdd, još nisam, ali moram se naterati narednih dana...

Edited by Rick.James
Link to comment

Sta koristite za backup? Ja odavno ne backupujem nista osim povremeno slika (mada bih morao neke sitnice, ali nebitno), ali zena ima velike projekte i vecito malo mesta. Hoce da arhivira stare stvari, ali to je opet glupo ako taj jedan hard rikne.

 

Opcije su onda dva harda, ali to je generalno overkill, ili backup na jedan hard + neki cloud storage. Ima li jos neka opcija da mi ne pada na pamet?

 

Skriptovano Jednom dnevno kopiranje foldera sa svim aktivnim projektima i bekap MySQL servera u Dropbox folder.

Vecito kuburenje sa prostorom, 2.8 g je malo, ranije sam koristio Copy (on je davao 15G free), ali ne radi vise.

Stari projekti na drugom (fizicki) HDD-u i USB sticku namenjenom samo za to.

Link to comment

Kapiram da je najlakse da backupuje na eksterni hard i neki cloud backup i to je to. Mada dok sam sad razmisljao sta zapravo hocu, shvatio sam da necu nista :D. Mrzi me, nek se jebava sama s tim. 

Link to comment

Sta koristite za backup? Ja odavno ne backupujem nista osim povremeno slika (mada bih morao neke sitnice, ali nebitno), ali zena ima velike projekte i vecito malo mesta. Hoce da arhivira stare stvari, ali to je opet glupo ako taj jedan hard rikne.

 

Pogledaj https://www.arqbackup.com/features/

Podržava Dropbox, Google Drive, OneDrive, Amazon S3... Meni najinteresantnija stvar je da podržava i Amazon Glacier. Glacier je drastično jeftiniji od ostalih servisa kad je u pitanju samo skladištenje - naplaćuju upload (fiksno po GB) kao i download. Download je zanimljiv kod Glaciera - zavisno od toga koliku količinu podataka skidaš u određenom periodu (prvo moraš da 'naručiš' podatke da bi kroz 3-5 sati mogao i da ih skineš) zavisi i koliko će ti naplatiti što može da bude smiješno mala cifra ako si spreman da ih skidaš polako par nedelja ili nekoliko stotina/hiljada $ ako želiš da ih skineš odmah (arq sam može da balansira i da skida onom briznom koja se uklapa u zadati budžet).

 

Ja na Glacieru držim preko 100GB slika i prošlomjesečni račun mi je bio $0.43.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...