Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Mislim da negde mora promeniti i izlaz grafike, tj da disejbluje trenutnu i inejbluje integrisanu grafičku. Mislim da se to radi u biosu

Link to comment

To svakako ne može da obavi napamet bez slike, prvo integrisana mora da da sliku da bi uopšte moglo da se uđe u bios. Time treba da se eventualno bavi ako se OS ne podigne.

 

Mislim da za tim neće biti potrebe ako je uklonila sumnjivu grafičku karticu.

Link to comment

Moze da resetuje bios na default podesavanja, samo neka izvadi bateriju sa ploce na 30-ak sekundi. Zatim graficka napolje, a monitor poveze na integrusu.

Link to comment

Izvadila graficku, povezah i dvi I VGA portom s ploce, skroz ista prica, 'entering power save mode' na ekranu..

OK, ovo ulazenje u bios iz ovog stanja je prekomplikovano za mene (kakva batetija na ploci?), a samo tako mogu aktivirati integrisanu?

Link to comment

Izvadi memoriju, ukljuci komp, ako posti nije ploca.

Uzmi monitor zakaci na drugi komp i vidi kako se ponasa.

Vidi da li radi kuler na procesoru kad ukljucis komp i da li prima struju

Link to comment

Izvadi memoriju, ukljuci komp, ako posti nije ploca.

Uzmi monitor zakaci na drugi komp i vidi kako se ponasa.

Vidi da li radi kuler na procesoru kad ukljucis komp i da li prima struju

 

Ako nije zakačen zvučnik neće ništa pištati.

Link to comment

Video snimci vađenja CMOS baterije na ploči:

https://www.google.rs/search?q=cmos+battery+on+motherboard&num=100&source=lnms&tbm=vid

 

Može se desiti i da je problem u memoriji. Ako imaš više memorijskih modula stavljaj jedan po jedan, možda sve proradi kad se samo ispravan nađe u kompu.

 

Možeš i da povežeš televizor umesto monitora (HDMI-jem ili VGA-om ako ima taj ulaz) radi dalje eliminacije uzroka.

Edited by vememah
Link to comment

Izvadila memoriju, zvucnik ukljucen, kad se ukljuci komp ne pisti. Htela staviti memoriju u drugi slot ali ne moze jer smeta hd.

Struje valjda IMA, rade ventilator I I na ploci I napajanju, mada ne vidim neke lampe da se pale

Nasla knjigu koji dobila us PC, moja maticna ploca IMA tzv dzampere za ulazak u OS, not vadi se baterija..

TV nemam, na servisu je :(

Probala nakaciti drugi ekran,rekoh ranije, I isto se pobasa, 'entering power save mode', onda je problem unutar kompa.

Sad po svemu ovom ispada problem u morherfuckingboardu

 

Evo rade neke roza lampice u ploci ipak

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Jesi li resetovala BIOS tim džamperom i probala ponovo nakon toga?

 

Ako jesi, to je onda to, ja ne vidim šta više možeš da uradiš osim da se zaputiš u servis.

Link to comment

Jesi li resetovala BIOS tim džamperom i probala ponovo nakon toga?

 

Ako jesi, to je onda to, ja ne vidim šta više možeš da uradiš osim da se zaputiš u servis.

Nisam, I pored nacrtane sheme u knjizi I buljenja u plochu ne provaljujem koje su ti dzamperi, a I ne znam jel bih se snasla u biosu..

Sutra servos :( u par dana I TV I komp

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...