Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Sva ta free rešenja su vjerovatno (očekivano) ograničena. Uvijek sam imao free kombinacije av i antimalware, npr avast/ malwarebytes, avg/ superantispyware i sl, koje sam mijenjao svakih par mjeseci, i svaka nova kombinacija nađe neko sranje koje prethodna nije. Nekako najsigurnije mi je djelovala Microsoft Essentials/ SuperAntiSpyware na 7-ici. Odnedavno i Kaspersky ima free ponudu. Uzgred, služi li čemu ovaj free kaspersky pored win def?

 

Koristim avast barem 7, 8 godina, nisam nikad nijedan virus zapatio. To je valjda uloga anti virusa... 

 

Malwarei Spajveri i ostalo je drugo.

Link to comment

treba mi preporuka za programcic za snimanje skype razgovora.

 

koristio sam neki Call Recorder i sve je bilo dok sinoc nije zabagovao tokom konferencije sa moskovskim ofisom na kojoj sam ucestvovao prilicno pasivno kao ekspert za kinesko trziste. bilo je kasno i losa veza tako da sam iskljucio video, razgacio se, zapalio cigaretu i nasuo viski. ja sam par puta za sat vremena dao svoje misljenje i uglavnom slusao razgovor ceprkajuci po kompjuteru. posle sastanka mi kolege kazu da je na platnu bio projektovan ekran kompjutera. tako dodje forum i do ruskih ofisa, sreca moja nisam bio horny i upropastio sebi karijeru, na sastanku je prisustvovao top menadzment ukljucujucii vlasnika firme  :isuse:

https://voipcallrecording.com/MP3_Skype_Recorder

Link to comment

u 3 dana mi se 'pokvarili' i TV i komp. TV je pod garancijom a ovo s kompjuterom/ekranom moram sama resiti

 

prvo sam primetila da kad je u power save mode-u nece da se vrati kolikogod mrdala misa i sl..ugl. ga onda restartuejm

 

juce se pri startovanju ukljucuje 'entering power save mode' i ne mogu mu nista, a od danas vise ni to nego izbaci samo 'no display port cable'

 

malo sam guglala i vidim da se ljudima s dell-ovim ekranom to desavalo i da je uglavnom rec o povezivanju, tj kablovima.

moje je bio vezan za komp dvi to dvi. probala sam i avg to avg kablom ali opet isto, nema signala. dakle ako iskljucima da je do kablova i samog ekrana, sta moze da bude, nesto sa grafickom? da je vadim pa vracam, ili..?

Link to comment

malo sam guglala i vidim da se ljudima s dell-ovim ekranom to desavalo i da je uglavnom rec o povezivanju, tj kablovima.

moje je bio vezan za komp dvi to dvi. probala sam i avg to avg kablom ali opet isto, nema signala. dakle ako iskljucima da je do kablova i samog ekrana, sta moze da bude, nesto sa grafickom? da je vadim pa vracam, ili..?

 

Grafika i/ili ploča najverovatnije. Možeš probati da je izvučeš i vratiš (eventualno izduvaš/usisaš prašinu iz kućišta), ali nie isključeno da će se morati nešto od ta dva zameniti na kraju

Link to comment

Izvadila graficku I memoriju (nq tutorialu for dummies bilo I to pa usput I to probala:D), ishod- tretman produvavanja jajnika nije urodio plodom, doduse nije ni bilo neke prasine..:(

 

Ako moram menjati graficku mashallah, bila 200e a garancija istekla...

 

Javicu na kraju Sta bili, mozda nekom bude koristilo, mada vidim da je problem sa vise mogucih uzroka

Link to comment

 

Ako moram menjati graficku mashallah, bila 200e a garancija istekla...

 

 

Sve zavisi, ja sam imao sličan problem i do kraja je bila problem ploča (iskrivljene/oštećene iglice u ležištu procesora), moguće je sasvim da je grafička 100% ispravna. Ali ako nemaš još jedan komp da isprobaš drugu grafičku ili tvoju grafičku na drugoj ploči moraće u servis.

Link to comment

u 3 dana mi se 'pokvarili' i TV i komp. TV je pod garancijom a ovo s kompjuterom/ekranom moram sama resiti

 

prvo sam primetila da kad je u power save mode-u nece da se vrati kolikogod mrdala misa i sl..ugl. ga onda restartuejm

 

juce se pri startovanju ukljucuje 'entering power save mode' i ne mogu mu nista, a od danas vise ni to nego izbaci samo 'no display port cable'

 

malo sam guglala i vidim da se ljudima s dell-ovim ekranom to desavalo i da je uglavnom rec o povezivanju, tj kablovima.

moje je bio vezan za komp dvi to dvi. probala sam i avg to avg kablom ali opet isto, nema signala. dakle ako iskljucima da je do kablova i samog ekrana, sta moze da bude, nesto sa grafickom? da je vadim pa vracam, ili..?

Da li možeš monitor da povežeš bez grafičke, tj. na VGA izlaz matične ploče (sa izvađenom grafičkom)? Moguće je da ti to, ako radi, završi posao za mnoge stvari (osim igrica i sl.) Barem bi znala da su komp i monitor ispravni. Pretpostavljam da imaš VGA (ako ne i DP ili HDMI) integrisane na matičnu ploču. (Verovatno neće hteti da rade sa ubodenom grafičkom, mada to može da se podesi u biosu).

Link to comment

Da li možeš monitor da povežeš bez grafičke, tj. na VGA izlaz matične ploče (sa izvađenom grafičkom)? Moguće je da ti to, ako radi, završi posao za mnoge stvari (osim igrica i sl.) Barem bi znala da su komp i monitor ispravni. Pretpostavljam da imaš VGA (ako ne i DP ili HDMI) integrisane na matičnu ploču. (Verovatno neće hteti da rade sa ubodenom grafičkom, mada to može da se podesi u biosu).

Pa probacu.

Probacu I ubacivanje druge graficke/cegagod dok ne utvrdim problem

Serviser mi zadnja opcija..

Thnx..

Link to comment

Da li se cuje da radi napajanje? Kad i vec otvarala kuciste, a nemas gde da odneses monitor da probas na drugom kompu ili laptopu,izvadi memoriju iz slota, pa vidi da li ce da se cuje neko pistanje!

 

Ako imas integrisanu graficku na ploci povezi tako monitor

 

Pre toga ukljici komp i obrati paznju da li se vrti ventilator na procesoru.

 

Moguci kvarovi memorija, napajanje, grafa, sama ploca.

 

Kad si izvadila memoriju, da li se culo pistanje? Ako nije vrlo moguce da je ploca

Edited by Milosh76
Link to comment

How do I know if I have an onboard (integrated) video card?

 

JmUgo4m.jpg

If the connection (VGA, HDMI, or DVI) is near where your mouse, keyboard, and USB connections are, it is most likely an integrated graphics card in your computer.

 

https://www.computerhope.com/issues/ch000935.htm

 

Taj procesor ima integrisanu grafiku Intel® HD Graphics 4600:

http://ark.intel.com/products/75038/Intel-Core-i5-4440-Processor-6M-Cache-up-to-3_30-GHz

 

Dakle, poveži kablom koji si dosad koristila za odvojenu grafičku monitor sa tim vertikalnim VGA ili DVI izlazom sa matične ploče i vidi imaš li sliku.

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...