Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Probaj BabelMap (startuješ exe fajl, Unicode izabereš Cyrillic) ume da prikaže koji font ima ćirilicu.  

 

Kada stavim imput - unicode, unesem ćirilicu i šaltam fontove (unicode aktivan u input toolbar), dovoljan broj ih prikazuje ok. Jel radim pogrešno (ne vidim gdje izabrati Unicode - Cyrillic)?  Kažu tek da 

 

BabelPad can open files encoded as: 

 

... 

  • ISO-8859-5 (Cyrillic)
Link to comment

Ali on ne koristi sistemske, instalirane fontove, nego Google fontove, koje poziva iz CSSa...

<link href="https://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans+Condensed:300" rel="stylesheet"> 
font-family: 'Open Sans Condensed', sans-serif;
Link to comment

Ne BabelPad, nego BabelMap.

 

Select UNICODE Block -> Cyrillic

 

@Skyhighatrist

 

OK, ali sa BabelMap može da proveri da li font ima ćirlicu.

Edited by Anonymous
Link to comment

treba mi preporuka za programcic za snimanje skype razgovora.

 

koristio sam neki Call Recorder i sve je bilo dok sinoc nije zabagovao tokom konferencije sa moskovskim ofisom na kojoj sam ucestvovao prilicno pasivno kao ekspert za kinesko trziste. bilo je kasno i losa veza tako da sam iskljucio video, razgacio se, zapalio cigaretu i nasuo viski. ja sam par puta za sat vremena dao svoje misljenje i uglavnom slusao razgovor ceprkajuci po kompjuteru. posle sastanka mi kolege kazu da je na platnu bio projektovan ekran kompjutera. tako dodje forum i do ruskih ofisa, sreca moja nisam bio horny i upropastio sebi karijeru, na sastanku je prisustvovao top menadzment ukljucujucii vlasnika firme  :isuse:

Link to comment

Da li Google font ima ćirilicu?

 

Da.

 

Viewing 79 of 832 font families, oni imaju ćirilaju, ostali nemaju. Doduše, ne treba mu BabelMap za to, ali možda hoće da skine te fontove, pa da posle proveri.

 

Inače Google Fonts su True Type (totalno zastarelo), neupotrebljivo za tipografiju.

Link to comment

Ljudi, ima li koga ovde da je radio custom development i module na Asterisk (call center olatformi)? Ili ako znate neku firmu, tim koji jeste.. sibnite pm. Hvala.

Link to comment

Ubacis Hiren`s boot dvd i nadjes jedan od programa koji resetuju sifru na blanko. Posle se ulogujes bez sifre i dodelis koja ti se svidja.

 

Ispostavilo se da mi je jednostavnije i brže bilo da butujem sa live ubuntu USB-a i ishakujem sethc.exe. Onda na sledećem butu u Windows, pritisneš 5x shift i otvori ti se cmd prozorče, a u njemu ukucaš net user Administrator *, i onda daš Adminu blanko lozinku. Radi kao šarm, što ono kažu (a i brže je od drugih sličnih hackova). (Hiren alat mislim da ima ograničenje u pogledu toga da li je u pitanju 32 ili 64bitni Windows).

Link to comment

Pitanje: koji FREE antivirus softver biste preporučili.

 

Ali, da je stvarno besplatan (tj da može da se normalno koristi, bez da stalno gura "dodatne proizvode" za koje treba da se plati, ili da je neki "free trial".)

 

I da je, naravno, dobar. ;)

 

(Mislim, pored Windows Defendera za Win10, ili Microsoft Security Essentials za Win7).

Link to comment

Sva ta free rešenja su vjerovatno (očekivano) ograničena. Uvijek sam imao free kombinacije av i antimalware, npr avast/ malwarebytes, avg/ superantispyware i sl, koje sam mijenjao svakih par mjeseci, i svaka nova kombinacija nađe neko sranje koje prethodna nije. Nekako najsigurnije mi je djelovala Microsoft Essentials/ SuperAntiSpyware na 7-ici. Odnedavno i Kaspersky ima free ponudu. Uzgred, služi li čemu ovaj free kaspersky pored win def?

Link to comment

Najpre onih 30 dana, za ciscenje prasine, pa jos 15 za ovo, te dve nedelje bonus, nisu mogli da me dobiju... Dobro je da sam sklopio rezervnu konfiguraciju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...