Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

U svakom slučaju ako je solidno opterećen procesor (koliki je % zauzeća?) onda je za očekivati da će da greje, još ako se nakupio prašine za tih par godina...

Link to comment

pa sto  mi se onda zagreva ko stoka kad strimujem nesto hromkastom na tv?

 

Mozda sama aplikacija trazi puno? Moguce je i da je onaj deo elektronike na izlazu sjeban na neki nacin pa greje, ali je mala sansa jer bi trebalo da je to banalan sklop. Meni to smrdi na softverski problem gde aplikacija krece da zdere procesor ili graficku i sledstveno greje, ali nemam pojma.

Jedino znam kako radi sama grafika - kartica crta sve sto treba da ode na ekran na komadu memorije i u svakom frejmu sibne to sve na izlaz. Tu ekran moze da utice utoliko sto operativni sistem pokupi njegovu rezoluciju pa se u skladu s tim menja sta se crta.

Doduse, mozda serem, jer chromecast moze da menja nacin ponasanja prema ekranima na kojima radi, to bi valjalo videti po nekim forumima korisnika i ljudi koji kukaju.

Link to comment

Chromecast radi streaming putem wifi-ja, zar ne? Opterecenje je veliko onda ne samo na procesoru nego i na mreznoj kartici...nema to mnogo veze s grafickom

Link to comment

Jel ima neko praktična iskustva sa resetovanjem zaboravljene Windows 7 lozinke? Bez reinstaliranja OS-a, dakako. Pitam za druga. (Bez zezanja).

 

(Ima štošta saveta po netu, no zanima me ako je neko ovde to uspešno izveo... takođe, po mogućstvu, bez kupovnog softvera za tu svrhu, znam da to postoji...)

Link to comment

Ubacis Hiren`s boot dvd i nadjes jedan od programa koji resetuju sifru na blanko. Posle se ulogujes bez sifre i dodelis koja ti se svidja.

 

Probaću, hvala.  

Link to comment

racunar od jutros nece da se upali uopste, sumnjam na strujni udar  :( probao s vadjenjem iz struje i pokusajima paljenja, prvih par puta je svetlucala zelena lampica na kucistu, od tad nema bas nikakve reakcije. gugl kaze da je verovatno napajanje ili maticna. garancija naravno istekla.

 

dajte neku preporuku za pouzdan servis racunara na novom beogradu, ako moze neki s besplatnom dijagnostikom problema.

Link to comment

Kako provjeriti koji google font zaista podržava serbian ćirilicu? Gledam na ovim font stranicama, svi (koji podržavaju) izbacuju kuke i motike na preview. Zapravo treba mi za wordpres sajt na ćirilici, a kreator teme koju mjerkam kaže da tema koristi google fonts, pa ako izaberem font koji podržava moj jezik/ pismo radiće ok. $55 je u pitanju, ne bih da se zajebem.

Link to comment

Svi ćirilični podržavaju, ali moraš da koristiš ćiriličnu tastaturu, u protivnom neki rade, a neki prikazuju kuke i kvake...

 

Google_Cyr.png

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...