Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Rekao bih grafička, i ja sam imao sličan problem

Probaj za početak da isključiš neintegrisanu grafičku u BIOS (ako laptop ima dvije grafičke), probaj bez nje, ako tad bude normalno šljakalo, onda je to. Jbg ništa od igranja ali će raditi komp.

Link to comment

Rekao bih grafička, i ja sam imao sličan problem

Probaj za početak da isključiš neintegrisanu grafičku u BIOS (ako laptop ima dvije grafičke), probaj bez nje, ako tad bude normalno šljakalo, onda je to. Jbg ništa od igranja ali će raditi komp.

+1

Grafička memorija ili grafički čip

Link to comment

Probaj da izvadiš memoriju, očistiš je malo kao i slot od površine i vratiš. Meni pomagalo na više mašina. Doduše, nisam imao problema da prikazom slike.

 

Hawaii Mate 9

Link to comment

Jeste, u srecnijim okolnostima pasta se dobija u malim "injekcijama" koje lepo doziraju kolicinu. Jos ako se pritom metil-alkoholom odstrane ostaci stare paste... razlika, drastic'na.

 

PS. Ne vidim okacenu sliku, doduse mozda je do mene (gledam ovo sa "Maca", ali pod VMwareom). Kaze, Safari can't find the server mygaming.co.za.

 

Za ciscenje je najbolji izopropil alkohol.

Link to comment

Hvala na komentarima. I izvinjenje sto nisam odmah odgovorio.

 

Nisam ovo probao, jer od kada sam reinstalirao windows tog problema vise nema. Sad je problem display i rezolucija.

 

Memorija deluje ok, win prijavljuje 4gb i testovi (ima win7 neku mogucnost testiranja pre samog ucitavanja) prolaze.

 

Nisam uspeo da udjem u bios ponovo (?!) jer me sad iz nekog razloga baca odmah na boot windowsa. Tako da nisam testirao predlog sa disejblovanjem graficke.

 

Inace, display u windowsu, cak i u safe modu, je sad jos gori, toliko da se stvari jedva naziru.

 

Plan mi je da izvadim hd i prebacim par kriticnih foldera i onda odnesem laptop na servis. Pa da vidimo sta ce oni naci i isplati li se popravljati.

Edited by Svarog
Link to comment

Jel i dalje dobar prikaz na ekranu dok ima windows loading logo?

 

Za ulazak u BIOS, pocni da pritiskas taster (koji je vec na tom modelu laptopa) pre nego sto se bilo sta desi, prakticno odmah iza pritiska na Power On. Pritiskaj ponovo i ponovo. 

 

Kljucna je informacija da li je prikaz na ekranu dobar (tj normalan) dok si u BIOS podesavanjima. Druga varijanta, pokusaj boot sa linux live CD-a ili USB-a. Takodje ako vec vadis HD, probaj onda da startujes i odes u BIOS (nece nikako moci da ode u Windows).

 

Takodje, da li ima neke veze ako mrdas ekran tj. gornji deo laptopa, da li prikaz na ekranu reaguje na to, da li se nesto menja (ili ako snazno pritiskas ekran od pozadi... moguce je da je samo displej kabl malo razlabavljen - mada to ostavi servisu, ako nemas iskustva sa otvaranjem displeja).

 

Javi sta je bilo... neobican problem, vidjao sam ponekad nesto slicno (uglavnom se zavrsavalo zamenom displej panela, ili displej kabla, a mislim da sam video i par puta da je graficki podsistem na sistemskoj ploci kalirao, pa je to moralo da bude menjano... nadam se da to nije slucaj ovde. To je ipak vrlo retko.)

Link to comment

Jel i dalje dobar prikaz na ekranu dok ima windows loading logo?

 

Za ulazak u BIOS, pocni da pritiskas taster (koji je vec na tom modelu laptopa) pre nego sto se bilo sta desi, prakticno odmah iza pritiska na Power On. Pritiskaj ponovo i ponovo. 

 

Kljucna je informacija da li je prikaz na ekranu dobar (tj normalan) dok si u BIOS podesavanjima. Druga varijanta, pokusaj boot sa linux live CD-a ili USB-a. Takodje ako vec vadis HD, probaj onda da startujes i odes u BIOS (nece nikako moci da ode u Windows).

 

Takodje, da li ima neke veze ako mrdas ekran tj. gornji deo laptopa, da li prikaz na ekranu reaguje na to, da li se nesto menja (ili ako snazno pritiskas ekran od pozadi... moguce je da je samo displej kabl malo razlabavljen - mada to ostavi servisu, ako nemas iskustva sa otvaranjem displeja).

 

Javi sta je bilo... neobican problem, vidjao sam ponekad nesto slicno (uglavnom se zavrsavalo zamenom displej panela, ili displej kabla, a mislim da sam video i par puta da je graficki podsistem na sistemskoj ploci kalirao, pa je to moralo da bude menjano... nadam se da to nije slucaj ovde. To je ipak vrlo retko.)

+1

 

Imao sam ovaj problem na svom laptopu, to se dešava kada se zezne flat kabal koji spaja grafičku kartu/matičnu ploču sa displejem.

Malo mrdanja gore-dole ili pritisak na displej dole može vrlo lako da ukaže na problem.

 

Mada ja i dalje mislim da je u ovom slučaju otišla grafika/VRAM.

Npr. to izgleda ovako:

http://www.playtool.com/pages/artifacts/artifacts.html

http://www.overclock.net/t/1202455/can-bad-ram-cause-this

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2681512/artifact-fixable-baking.html

Link to comment

ma nista, odmah posle toga samo proradilo.

kazem nehoticno jer sam taj sken odradio posto sam, ne secam se iz kog razloga, valjda na gumb ugasio komp, pa se pojavila ta opcija pri startovanju.

 

Izgleda da sam i ja rešio nehotično. 

 

Sam od sebe mi se prijavio update za Adobe Flash, ja ga prihvatim, on donese i update Chrome za miraz, ja prihvatim, prijavi mi se neki rapport za extension, ja odbijem i blokiram ekstenziju i eto... zasad sve radi.

 

Pitaj Bog šta je bilo, to je samo Windows.

Link to comment
  • 2 weeks later...

razrešenje mog slučaja: crkla integrisana grafička kartica (neka ATI-eva). to je jedina na tom modelu, nije model koji ima integrisanu plus dodatnu. inače, kažu mi u servisu, da je to prilično čest kvar za određene Toshiba modele. zamena čipa nije jevtina, a garancija je samo 6 meseci, tako da smo odustali od opravke. ionako je star nekih 5-6 godina laptop i imao je i drugih sitnih problema.

Link to comment

Izgleda da sam i ja rešio nehotično. 

 

Sam od sebe mi se prijavio update za Adobe Flash, ja ga prihvatim, on donese i update Chrome za miraz, ja prihvatim, prijavi mi se neki rapport za extension, ja odbijem i blokiram ekstenziju i eto... zasad sve radi.

 

Pitaj Bog šta je bilo, to je samo Windows.

jea!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...