Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Sad ce verovatno da zamene napajanje i pastu na procesoru. Malo je bezobrazno sto su samo prasinu izduvali, a nisu ga testirali... al dobro... valjda ce ovaj put biti sve kako treba

Link to comment

džabe zamena paste ako je stock fabrički hladnjak, zamenom paste se može dobiti stepen, dva niža temp. a nekim krštenim hladnjakom petnaestak stepeni

edit ake je uopšte do procesora možda se pregreva i čip na ploči ako nema vent na hladnjaku...

Edited by gone fishing
Link to comment

Ali to je sve trebalo da dobije kao opcije od servisa, a ne da kao tetkice samo usisaju i vrate.

"Mi vam predlažemo to, to i to, košta toliko i toliko".

Link to comment

džabe zamena paste ako je stock fabrički hladnjak, zamenom paste se može dobiti stepen, dva niža temp. a nekim krštenim hladnjakom petnaestak stepeni

edit ake je uopšte do procesora možda se pregreva i čip na ploči ako nema vent na hladnjaku...

 

Stock hladnjak je više nego dovoljan za manje zahtevne poslove, takođe ne bi smelo ni da ploča zbog toga zahteva dodatno hlađenje. Nešto je tu baš riknulo, ploča ili procesor (pod uslovom da je napajanje ok).

Link to comment

Treba tu ceo lanac da bude ok - da je kuler zadovoljavajući, da je sklapač skinuo uopšte nalepnicu sa kulera (ima ih koji dolaze tako da zaštite glatku površinu koja treba da naleže na procesor), da ima pasta, da kuler dobro naleže na procesor, da kućište dobro odvodi topao vazduh napolje i po mogućnosti usisava svež spolja.

 

Miljenko, kolika je sad temperatura u leru i kod recimo puštanja nekog filma?

Link to comment

Treba tu ceo lanac da bude ok - da je kuler zadovoljavajući, da je sklapač skinuo uopšte nalepnicu sa kulera (ima ih koji dolaze tako da zaštite glatku površinu koja treba da naleže na procesor), da ima pasta, da kuler dobro naleže na procesor, da kućište dobro odvodi topao vazduh napolje i po mogućnosti usisava svež spolja.

 

Miljenko, kolika je sad temperatura u leru i kod recimo puštanja nekog filma?

 

Pasta je u principu nebitna kod nezahtevnog rada, par stepeni gore-dole, isto važi i za kućište (baš ako ga nije pokrio ćebetom). U nekom svakodnevnom radu gde je najveći deo vremena na leru apsolutno ne bi smeo da se pregreva/crkava i da neće ni da upali. Pitanje i da li su naponi u redu.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Pa sad, po ovim visokim sobnim temperaturama ti i ne treba ćebe. <_<

Još ako neko kao ja na kućištu drži knjige i sve zajedno to biva dobrano zatrpano, eto razloga za veselje.

 

Davao je čovek bio screenshotove pri normalnom radu - naponi su čini mi se bili ok, nego je temperatura išla u pravcu 70-80 stepeni ako me sećanje ne vara.

 

 

 

BTW, nevezano za ovaj slučaj zvrčka koju je meni windows 10 napravio je sledeća - igram nešto, civilizacija beše. Pauziram i odem da odgledam film. Windows i pored startovane igre u full screen modu startovao screensaver, grafička pišti, kućište se usijalo. Prekinem screen saver, vrati me u igru i krene da se hladi :lol:

Probao još par puta da vidim da li je slučajnost bila i stvarno potera SS i krene da pregreva.

Link to comment

Treba tu ceo lanac da bude ok - da je kuler zadovoljavajući, da je sklapač skinuo uopšte nalepnicu sa kulera (ima ih koji dolaze tako da zaštite glatku površinu koja treba da naleže na procesor), da ima pasta, da kuler dobro naleže na procesor, da kućište dobro odvodi topao vazduh napolje i po mogućnosti usisava svež spolja.

 

Miljenko, kolika je sad temperatura u leru i kod recimo puštanja nekog filma?

da kuler dobro  ne naleže na procesor do pregrevanja bi došlo još pri podizanju windows-a, pasta je nebitna ona daje par stepeni niže temp. 

eto rene igra sa fabričkim kulerom ali kada znam koliko on ne podnosi toplotu cenim da je kod njega sada nekih 20C ^_^

- ne sećam se da sam u zadnjih 10+ godina čuo da je nekome crkao cpu, ploča možda....

Link to comment

Pa sad, crkne cak i CPU ponekad (mada veoma retko). A pasta zna da skine 15-20 stepeni (naravno, ako sve drugo radi.)

 

PS. Naravno, na osnovu onog sto je pisano ovde, ne mogu nista da kazem o konkretnom slucaju, tu fali previse informacija.

Link to comment

Ma pasta nije problem kad je stavlja neko ko zna šta radi. Sta sam ja svašta viđao, to je užas jedan. Stavi majstor prvo toliko paste ko krempite da pravi. Pa kad se pasta skori i stvrdne, onda skine kuler da "proveri" i odlomi pola tog stvrdnutog kolača i vrati nazad tako da jedan deo procesora ostane da visi u vazduhu, a jedan deo je pokriven tom zapečenom pastom.

 

Ili postave majstorski zajedno sa onom zaštitnom folijom:

 

 

Thermal-Paste.jpg

Link to comment

Jeste, u srecnijim okolnostima pasta se dobija u malim "injekcijama" koje lepo doziraju kolicinu. Jos ako se pritom metil-alkoholom odstrane ostaci stare paste... razlika, drastic'na.

 

PS. Ne vidim okacenu sliku, doduse mozda je do mene (gledam ovo sa "Maca", ali pod VMwareom). Kaze, Safari can't find the server mygaming.co.za.

Link to comment

imam neki čudan problem na ženinom laptopu - Toshiba Satellite C855

 

odjednom je počeo da ne može da startuje Win7 uz ekran:

nyib12.jpg

 

u Safe Mode sam mogao da udjem, ali ekran je prekriven "tačkicama".

probao restore previous known good configuration i uspeo da se ulogujem u Win regualrno, ali je display i tamo sada sa tim "tačkicama" i bez mogućnosti da se podigne rezolucija.

 

istovremeno, load screen u WIn izgleda potpuno "bistro".

kao i bios i konzola prilikom podisazanja operativnog sistema. tako da sumnjam na drajvere za grafičku (nadam se da ona nije riknula).

 

probao sam da se petljam sa drajverima za grafičku, ali nije pomoglo.

pa reko ajd da reinstaliramo Win7 od početka. verovatno je i brže nego ovo petljanje sa drajverima.

 

međutim, tu sam prvi put potpuno zatečen problemom.

i sama instalacija je sa "tačkicama". iako sam prethodno formatirao C drajv.

nakon instalacije u Win7 može da se uloguje ali je display i dalje problematičan.

 

kako izgledaju "tačkice":

i40o60.jpg

 

je l ima neko bilo kakvu ideju šta je problem i kako da opravim gospođi Windows? meni googlovanje nešto baš i nije pomoglo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...