Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da neko ne zna, kako da na blog kod googlovog bloggera ugradim search engine koji će da pretraužuje sadržaj bloga?
Pokusaj sa ovim kodom.
<!-- Use of this code assumes agreement with the Google Custom Search Terms of Service. --><!-- The terms of service are available at /coop/docs/cse/tos.html --><form name="cse" id="searchbox_demo" action="http://www.google.com/cse"> <input type="hidden" name="cref" value="" /> <input type="hidden" name="ie" value="utf-8" /> <input type="hidden" name="hl" value="" /> <input name="q" type="text" size="40" /> <input type="submit" name="sa" value="Потражи" /></form><script type="text/javascript" src="http://www.google.com/cse/tools/onthefly?form=searchbox_demo&lang="></script>
Trebalo bi da ti ponudi opciju da pretrazujes svoj sajt - blog ili google.Ako sam u krivu onda oprosti.
Link to comment

Nazivi ikonica su mi uokvireni u odredjenoj boji (zavisno od toga koju sam boju odabrao u opcijama: desni klik->properties->desktop->color) a hteo bih da ne budu uokvireni vec providni i da se vide ispisani samo ti nazivi.Sta da radim?

Link to comment

Molba za 1 odgovor ako nije problem :) Kakav link je potreban za gledanje razno raznih streemova na netu? Trebam sad idobiti 1024/128 pa me zanima jel to ok za gledanje streemova?Posto sam od nekih ljudi cuo da je bitniji upload nego dow... Ne znam jel to istina, pa reko` da pitam nekog ko o tome zna vise nego ja laik.Hvala

Link to comment
Kakav link je potreban za gledanje razno raznih streemova na netu? Trebam sad idobiti 1024/128 pa me zanima jel to ok za gledanje streemova?
Razno razni linkovi... :) Zavisi od toga sta hoces da gledas... Generalno, s 1024 Kbs ces moci da gledas dosta toga, npr. sasvim lepo si mogao da gledas prenose s Olimpijade na mnogo puta pominjanim eurovisionsports kanalima... Pogledaj na http://wwitv.com/portal.htm.., imas nesto sto mozes da gledas sa bandwidth-om 28kbs, ali nesto sto ne mozes ni sa tvojih 1024 kbs...
Posto sam od nekih ljudi cuo da je bitniji upload nego dow... Ne znam jel to istina, pa reko` da pitam nekog ko o tome zna vise nego ja laik.
Za klasicne TV stream-ove ti je vazan download... Edited by JFrame
Link to comment
Nazivi ikonica su mi uokvireni u odredjenoj boji (zavisno od toga koju sam boju odabrao u opcijama: desni klik->properties->desktop->color) a hteo bih da ne budu uokvireni vec providni i da se vide ispisani samo ti nazivi.Sta da radim?
Ako ti je XP, onda "color" ne bi trebalo da ima veze s tim.Ta boja bi bila da nemaš nikakvu ("none") sliku za desktop.Probaj:desni klik->properties->desktop->Customize desktop->Webpa da odštikliraš sve "web" komponente koje ti se linkuju na desktop.Ako je bar jedna štiklirana, nazivi foldera itd ti neće biti transparentni (što nije poželjno, u duhu 5.X. :D )Edit: Ja se na poslu svesno lišavam ove transparentnosti jer preko te "web" opcije direktno na desktopu imam linkovano/"zalepljeno" par html dokumenata (u stvari prerađene excel-e) sa podacima, imenicima, i poljima za izračunavanje nekih stalno potrebnih stvari. Edited by ion
Link to comment
Ako ti je XP, onda "color" ne bi trebalo da ima veze s tim.Ta boja bi bila da nemaš nikakvu ("none") sliku za desktop.Probaj:desni klik->properties->desktop->Customize desktop->Webpa da odštikliraš sve "web" komponente koje ti se linkuju na desktop.Ako je bar jedna štiklirana, nazivi foldera itd ti neće biti transparentni (što nije poželjno, u duhu 5.X. :D )Edit: Ja se na poslu svesno lišavam ove transparentnosti jer preko te "web" opcije direktno na desktopu imam linkovano/"zalepljeno" par html dokumenata (u stvari prerađene excel-e) sa podacima, imenicima, i poljima za izračunavanje nekih stalno potrebnih stvari.
To je to!Hvala ti puno! :) Uh, ovo me zesce iznerviralo. Imam neki lep desktop a ovi neprovidni natpisi ga ruzno prekrivaju.edit: my desktop 28ullzt.jpg Edited by melankolic
Link to comment
Razno razni linkovi... :) Zavisi od toga sta hoces da gledas... Generalno, s 1024 Kbs ces moci da gledas dosta toga, npr. sasvim lepo si mogao da gledas prenose s Olimpijade na mnogo puta pominjanim eurovisionsports kanalima... Pogledaj na http://wwitv.com/portal.htm.., imas nesto sto mozes da gledas sa bandwidth-om 28kbs, ali nesto sto ne mozes ni sa tvojih 1024 kbs...Za klasicne TV stream-ove ti je vazan download...
zahvaljujem se na ulozenom trudu i odgovoru
Link to comment

problem: ne mogu da deinstaliram nero 8 demo. prvo mi je prijavljivao da mi fali advrcntr3.dll, koji sam uredno skinula s interneta, instalirala ga, registrovala i ponovo pokušala da deinstaliram nero, kroz kontrol panel>add/remove programs. neće. traje bolno dugo, misliš da nešto radi, sve do 1 trenutka dok ne saopšti da ima izvesnu fatalnu grešku. kako da se rešim neželjenog nera? for good.

Link to comment
problem: ne mogu da deinstaliram nero 8 demo. prvo mi je prijavljivao da mi fali advrcntr3.dll, koji sam uredno skinula s interneta, instalirala ga, registrovala i ponovo pokušala da deinstaliram nero, kroz kontrol panel>add/remove programs. neće. traje bolno dugo, misliš da nešto radi, sve do 1 trenutka dok ne saopšti da ima izvesnu fatalnu grešku. kako da se rešim neželjenog nera? for good.
Nero CleanTools.http://www.nero.com/enu/downloads-cleantools.html
Link to comment
Ako ti je XP, onda "color" ne bi trebalo da ima veze s tim.Ta boja bi bila da nemaš nikakvu ("none") sliku za desktop.Probaj:desni klik->properties->desktop->Customize desktop->Webpa da odštikliraš sve "web" komponente koje ti se linkuju na desktop.Ako je bar jedna štiklirana, nazivi foldera itd ti neće biti transparentni (što nije poželjno, u duhu 5.X. :D )Edit: Ja se na poslu svesno lišavam ove transparentnosti jer preko te "web" opcije direktno na desktopu imam linkovano/"zalepljeno" par html dokumenata (u stvari prerađene excel-e) sa podacima, imenicima, i poljima za izračunavanje nekih stalno potrebnih stvari.
Ne mogu da verujem :rolleyes: . Upravo sam krenuo da trazim odgovor na ovo pitanje, kad ono par postova napred bas odgovor koji mi treba.Popravljeno i radi, ali mi jos nije jasno kako se to samo stikliralo.Hvala
Link to comment

Ni sam nisam siguran.Ja sam sam esperimentisao, pa izazvao dotičnu pojavu, pa posle dosta vremena provalio kako da sve vratim.Mislim da na nekim (ne znam kojim) web stranama ima caka, bez tvoje saglasnosti (a može i da izbaci pop-up prozorče "close this page" ili nekakvo obaveštenje uz dugmence "OK", pa im tako daš saglasnost), da se pokušaju trajno ulinkovati na tvoj desktop, pa nekako štikliraju neku od tih stavki (i naprave ti opisani problem).Kao što postoje one koje se sa Hi Jack skriptama ubacuju da ti budu home page.Možda vam security center malo slabo radi. Nagađam.Kad vam se na nekoj random strani pojavi nekakvo pop-up obaveštenje ili oglas, probajte da ga zatvorite na "X" gore desno u prozoru ili sa "esc".Probajte prvo sve ostalo, pre stiskanja "OK"Edit: Sad sam se setio da mi se to desilo par puta i kad sam neke formate (ne sećam se koje) slika pokušavao da podesim kao background desktopa.

Edited by ion
Link to comment
hvala, uspelo je uz pomoć clean toola, al kad sam već odustala. e sad, novi dan, novi problem. zapravo, problem je stari, traje već koji mesec, samo se pogoršava sad. desni klik traje čitavu večnost dok ne otvori (kontekst?) meni. evo šta sam po sećanju poradila u međuvremenu, u nadi da će se malko ubrzati proces:defrag, disk cleanup, deinstalacija nekih krš programa koji mi nisu potrebni, uključujući i nero, registry clean, poćerala antivirus nekoliko puta (full system scan), poćerala antispyware, guglala za moguće odgovore i rešenja svi preporučuju ono što sam već poradila, izuzev formatiranja i reinstalacije - jedino nisam zvala milana tarota. želim da moji desni klik radi ponovo, dosta sam emotivno vezana za njega i nedostaje mi.
Link to comment
Jesi cackala malo oko "Mouse"- a u "Control Panelu"?Video sam da ima tamo nekakvog podesavanja "klikovanja" pa vidi.
nope, nije do toga. nisam ništa tamo čačkala. ali ipak sam proverila u međuvremenu. nothing out of the ordinary.da, zaboravih da pomenem, pogasila sam i sve procese koji nisu neophodni i koji bi mogli da uspore računar. i dalje ništa.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...