Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Meni kompjuter diže sistem iz drugog puta (prvi put pokaže BSD i umre) od kako sam overklokovao procesor, posle radi savršeno. Navikao sam se. Interesantno je da restart uradi normalno.

Link to comment

Ne kupljeni su kao kit i do pre godinu ipo radili bez problema. Posle se poceo javljati problem retko pa sve cesce da je na kraju bilo nemoguce pokrenuti vin bez nekoliko on-off.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

Sad sam na kompu, pa mi je lakse...

 

 

Elem, pitanje, da li obe memorije pojedinacno rade normalno i u oba slota, a zezaju kad su zajedno? Da li si probao sve kombinacije?

 

Odavde skini memtest   odavde skini Rufus

 

Usb nemam da ti dam, to se snadji sam.. .U BIOSu namesti butovanje sa USB-a i nek ti pokrene, pusti mu test bar 3 puta i vidi da li ima gresaka. Nije nemoguce da zeza memorija.

Link to comment

Ne kupljeni su kao kit i do pre godinu ipo radili bez problema. Posle se poceo javljati problem retko pa sve cesce da je na kraju bilo nemoguce pokrenuti vin bez nekoliko on-off.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Meni se to dešavalo kad su mi otišli neki kondezatori na ploči, pre 6-7 godina, na starom kompu...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Napajanje, sad da li napajanje kao komponenta ili delovi napajanja na ploci (kondenzatori, sto kaze Radisa)...

 

Kad dva modula povuku struju, pobrljavi, kad se bodu pojedinacno, pobrljavi malo. :D

Edited by JozoMujica
Link to comment

@radisa

Hm provericu i to. Jel to moze da se menja?

@Jozo

Napajanje ne bi trebalo relativno je novo.

Edited by Moća
Link to comment

Nije mi jasno da li Moca misli da menja napajanje (sto je jednostavno), ili kondenzatore. Ako je ovo drugo, obavezno prvo proveri da su ispraznjeni (opasni su po zivot.) U najmanju ruku, napravi na njima kurslus (izolovanim) srafcigerom, mada to nije idealan nacin da se isprazne...

Link to comment

Nije mi jasno da li Moca misli da menja napajanje (sto je jednostavno), ili kondenzatore. Ako je ovo drugo, obavezno prvo proveri da su ispraznjeni (opasni su po zivot.) U najmanju ruku, napravi na njima kurslus (izolovanim) srafcigerom, mada to nije idealan nacin da se isprazne...

Šta je opasno po život? 5-12V u kondenzatoru?

 

Reč je o kondenzatorima na matičnoj ploči.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Napajanje, sad da li napajanje kao komponenta ili delovi napajanja na ploci (kondenzatori, sto kaze Radisa)...

Nije mi bilo ocito na koje se kondenzatore tacno misli... Zanemarite.

Link to comment

Dovoljno je jednom da zakačiš neki ransomware i da zažališ zbog toga

Al ako redovno praktikujes da ti radi u pozadini mozes da fasujes ko zna sta  :naughty:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...