Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja bi možda instalirao taj Avast, jel on može na već "dugotrajni" win 7 ili mora na neki sveže instalirani?

Mislim ako ima neka beštija da ja nisam svestan oće to da sjebe instalaciju?

Link to comment

Pa videćeš kod instalacije bre  :)

 

Na važnim mašinama vozim komercijalne verzije - do pre par godina GData, a trenutno Bitdefender (za Win i Mac), a na manje važnim sam vozio razne free varijante. Avast Free je ok, mada smara sa onim prelaženjem na komercijalnu verziju. Zato na mašine poput roditeljskih radije instaliram više nego solidni Bitdefender Free, gde ne mora bukvalno ništa da se radi - instaliraš i zaboraviš, ne razmišljaš hoće li te roditelj (ili bilo koji drugi neuki korisnik koji te cima za rukav) panično zvati u ponoć na šta su to kliknuli i šta sad da rade. Avira fraj je isto okej, ukoliko se mejlovi ne čitaju klasično putem mejl klijenta.

Link to comment

Ima solidan broj virusa koji detektuju pokušaj skidanja ili instalaciju antivirusa (a čak i ako to prođe, onda njihov rad). Tako da ako ti je komp već zaražen, slaba ti vajda od ove prakse.

Ako si hteo već da po svaku cenu izbegneš imanje AV-a i samo ponekad skeniraš (tvoj komp, tvoja odluka - mada možeš da očepiš i one oko sebe, kao i ovi anti-vakcinaši), onda je pametnije da skineš butabilni ISO od par AV kompanija, koje to daju za dž (Kasperski, Avira, Bitdefender...) i napržiš to na CD/DVD. Pa kad hoćeš da skeniraš komp, butuješ sa tog CD-a (koji je read-only, pa samim tim i imun) i skeniraš iz njega svoj komp. Nakon dizanja sistema sa CD-a, AV program prvo skine AV apdejte da bude aktuelan pa onda skenira komp ili konkretan disk ili dir.

 

Bilo bi dobro da imaš neki AV, makar i MS-ov Defender iz njegovog Security Essentials paketa, koji je besplatan. Ako instaliraš Avast kojim slučajem, idi nakon instalacije na preferences i isključi (opt out) deljenje podataka sa Avastom. Ljudi ne čitaju i samo klikću "next, next, next" - Avast sakuplja podatke gde ideš po netu, šta radiš itd, i ako to ne isključiš, šalješ im sve te podatke. Mislim, barem se nadam da ta opcija stvarno i isključuje to sve, danas me više ništa ne bi iznenadilo.

 

Najvise se bojim fles usb diskova, oni umeju da budu puni svega i svacega.

 

Nista™, moracu nesto da instaliram na kraju, ubedili ste me :)

Link to comment

Ima solidan broj virusa koji detektuju pokušaj skidanja ili instalaciju antivirusa (a čak i ako to prođe, onda njihov rad). Tako da ako ti je komp već zaražen, slaba ti vajda od ove prakse.

Ako si hteo već da po svaku cenu izbegneš imanje AV-a i samo ponekad skeniraš (tvoj komp, tvoja odluka - mada možeš da očepiš i one oko sebe, kao i ovi anti-vakcinaši), onda je pametnije da skineš butabilni ISO od par AV kompanija, koje to daju za dž (Kasperski, Avira, Bitdefender...) i napržiš to na CD/DVD. Pa kad hoćeš da skeniraš komp, butuješ sa tog CD-a (koji je read-only, pa samim tim i imun) i skeniraš iz njega svoj komp. Nakon dizanja sistema sa CD-a, AV program prvo skine AV apdejte da bude aktuelan pa onda skenira komp ili konkretan disk ili dir.

 

Bilo bi dobro da imaš neki AV, makar i MS-ov Defender iz njegovog Security Essentials paketa, koji je besplatan. Ako instaliraš Avast kojim slučajem, idi nakon instalacije na preferences i isključi (opt out) deljenje podataka sa Avastom. Ljudi ne čitaju i samo klikću "next, next, next" - Avast sakuplja podatke gde ideš po netu, šta radiš itd, i ako to ne isključiš, šalješ im sve te podatke. Mislim, barem se nadam da ta opcija stvarno i isključuje to sve, danas me više ništa ne bi iznenadilo.

 

Jel to to?

 

NwL6QlY.jpg

Link to comment

@Frank:

Ne sećam se kad sam poslednji put video da aktuelni AV baš opterećuje komp. Taj bi brzo nestao sa tržišta.

Mislim, moguće je da je komp toliko star/spor, ali to znači da se taj komp već muči sa svim regularnim softverom, tako da neke promene u doživljaju neće biti.

 

@Coltrane:

Da, to je to.

Link to comment

Meni na poslu placeni Eset radi dosta dobro... i krekovana 8, ali smara oko registracije i upgrade :D

Edited by Milosh76
Link to comment

Vec duze vreme me muci jedan problem al nikako da stignem da okacim.

Poceo je bio da mi blokira Win7 na dizanju odmah ovako to izgleda:

win7.jpg

 

Krene da se dize i tu blokira. Medjutim kada pritisnem reset dugme on blokira odma na dizanju kad izbaci osnovne podatke na crnoj pozadini.

Samo kad ga iskljucim skroz on podize win i tu mu trebalo nekoliko puta.

Ja sam mislio da je u pitanju Win i odradim reinstalaciju, medjutim problem je ostao.

Otvorim masinu i krenem da se igram sa stapovima memorije.Posto imam 2x2gb kada izvadim jedan stap radi normalno mada i dalje na resetu zaglupi ali vise ne zaglupi na dizanju Win-a. Bilo koji stap da ubacim u bilo koji slot radi ali ako ubacim oba nece nikako. Maticna je GIGABYTE GA-MA790X-UD4P a memorija 4GB G-skill ddr2 1066.

Sta mislite da je u pitanju?

Link to comment

Nadji butabilni memtest na netu baci ga uz pomoc programa Rufus na neki usb, pokreni iz BIOSa boot sa usb-a i odradi test bar 3 kruga.

 

Ako prodje OK bez gresaka, znaces da nije memorija.

 

Da li si skoro kupio drugih 2GB memorije? Da li od tada krecu problemi?

Edited by Milosh76
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...