Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Slike, muziku filmove prebaci na D p ce jos malo lakse da dise komp...

Cim ti je od 157GB slobodno samo 22GB sigurno imas svasta na Desktopu i u MyDocuments, Downloads... sve to prebacuj na D disk, mada si i njega fino popunio

Edited by Milosh76
Link to comment

I na kraju će mu ostati 50 GB đubreta, ali 'ajde da se više ne mešam.

 

Jesi li ikad praznio temp foldere? Ccleaner nije baš šampion u tome.

 

Uradi još jednu stvar: u search-u ukucaj 'Disk Cleanup', pa disk C, pa sačekaš, pa u donjem levom ćošku 'Clean up system files', pa opet disk C, pa štrihliraš sve. Ukoliko ti nije ultrabajata verzija sedmice obrisaće ti gomilu đubreta koje Ccleaner ne vidi, najvažnije je što ume da obriše preostalo đubre od W7 update-a.

Edited by Anonymous
Link to comment

OK, ali Disk Cleanup (ovaj novi) ume da na zapuštenim mašinama oslobodi dosta gigabajta.

 

edit: i opet kad se sve to uradi i pogleda rezultat, vidi se da je C duplo popunjeniji nego što je bio kad je urađena instalacija.

 

Ja uredno vraćam imidž instalacije OS-a na HD svakih pola godine i to traje otprilike par sati.

Edited by Anonymous
Link to comment

I to bi bilo super da taj OS niko ne koristi. Ali koristi. I softver će se apdejtovati za sve u međuvremenu od tog napakovanog imidž fajla - i windows, i ofis, i av, i skajp, i steam i pitaj boga oca šta sve ne. Što je veća vremenska razlika od tog inicijalnog imidža, to će biti više za apdejt, sa razno raznim stvarima u pozadini, kao što su npr. restore points. Neki softver će preskočiti međuverzije, neki neće, jer rade kumulativne razlike. I kad kreneš da radiš i koristiš taj komp neko vreme, opet će napakovati i tvoje podatke i sve prateće što se kešira. Sistem je prosto tako dizajniran, resistance is futile. Da li ćeš na kratko imati manje popunjen disk ili ga kontinualno povremeno čistiti, ja tu ne vidim neke razlike u konačnom efektu. Sem po tom uloženom vremenu.

Link to comment

I na kraju će mu ostati 50 GB đubreta, ali 'ajde da se više ne mešam.

 

Jesi li ikad praznio temp foldere? Ccleaner nije baš šampion u tome.

 

Uradi još jednu stvar: u search-u ukucaj 'Disk Cleanup', pa disk C, pa sačekaš, pa u donjem levom ćošku 'Clean up system files', pa opet disk C, pa štrihliraš sve. Ukoliko ti nije ultrabajata verzija sedmice obrisaće ti gomilu đubreta koje Ccleaner ne vidi, najvažnije je što ume da obriše preostalo đubre od W7 update-a.

E to sam redovno radio na prethodnom kompu koji je imao 80GB, tako da sam morao da "ustinem" svaki MB. Na ovom sam se valjda malo opustio.

Odradicu svakako, a i Disk clean up takodje.

 

Inace update za Win7 radim s vremena na vreme, ali ne sve sto mi ponudi (i to htedoh pitati koliko je neophodno).

 

A AV koristim tako sto par puta godisnje instaliram 2-3 razlicit programa (jedan za drugim naravno) i samo skeniram da nema kakvih virusa. Nikad ne praktikujem da mi radi u pozadini.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Instaliraj Avast, em je dzabe em radi u pozadini i ne smara previse..A korisno je imati AV stalno da radi

kao i jedan drugi AV

Link to comment

Inace update za Win7 radim s vremena na vreme, ali ne sve sto mi ponudi (i to htedoh pitati koliko je neophodno).

 

A AV koristim tako sto par puta godisnje instaliram 2-3 razlicit programa (jedan za drugim naravno) i samo skeniram da nema kakvih virusa. Nikad ne praktikujem da mi radi u pozadini.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Dovoljno je jednom da zakačiš neki ransomware i da zažališ zbog toga

Link to comment

A AV koristim tako sto par puta godisnje instaliram 2-3 razlicit programa (jedan za drugim naravno) i samo skeniram da nema kakvih virusa. Nikad ne praktikujem da mi radi u pozadini.

 

 

Ima solidan broj virusa koji detektuju pokušaj skidanja ili instalaciju antivirusa (a čak i ako to prođe, onda njihov rad). Tako da ako ti je komp već zaražen, slaba ti vajda od ove prakse.

Ako si hteo već da po svaku cenu izbegneš imanje AV-a i samo ponekad skeniraš (tvoj komp, tvoja odluka - mada možeš da očepiš i one oko sebe, kao i ovi anti-vakcinaši), onda je pametnije da skineš butabilni ISO od par AV kompanija, koje to daju za dž (Kasperski, Avira, Bitdefender...) i napržiš to na CD/DVD. Pa kad hoćeš da skeniraš komp, butuješ sa tog CD-a (koji je read-only, pa samim tim i imun) i skeniraš iz njega svoj komp. Nakon dizanja sistema sa CD-a, AV program prvo skine AV apdejte da bude aktuelan pa onda skenira komp ili konkretan disk ili dir.

 

Bilo bi dobro da imaš neki AV, makar i MS-ov Defender iz njegovog Security Essentials paketa, koji je besplatan. Ako instaliraš Avast kojim slučajem, idi nakon instalacije na preferences i isključi (opt out) deljenje podataka sa Avastom. Ljudi ne čitaju i samo klikću "next, next, next" - Avast sakuplja podatke gde ideš po netu, šta radiš itd, i ako to ne isključiš, šalješ im sve te podatke. Mislim, barem se nadam da ta opcija stvarno i isključuje to sve, danas me više ništa ne bi iznenadilo.

Link to comment

A kad smo već kod te teme, koji besplatni AV je u ovom trenutku najbolja preporuka? 

 

Ja koristim 360 Total Security, deluje mi ok i relativno lako kontrolišeš šta dozvoljavaš a šta ne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...