Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja idalje imam problem sa hdd hard diskom, koji povremeno nestaje pa se pojavljuje :v? jedan od uzroka koji sam provalio je gasenje i paljenje kompa kada je na njega prikljucen eksterni od 3 tb, a sada se izgleda desava i kada se zauzme veci deo memorije. 

Link to comment

Procisti registry sa ccleaner ili wise cleaner

Ne moze da steti, a moze da koristi :)

 

Koristim Glary Utilities, mislim da je na taj fazon. Probacu i ccleaner, ali sam njega batalio jer mi je brisao sacuvane pass.

 

Prvo što uradim - start - ran - msconfig - enter i vidi šta sve diže u start up-u i vidi šta sve radi u pozadini, inače. Nešto te kolje u pozadini verovatno.

 

To sam vec uradio i tek 2-3 programa sam odstiklirao. Mada nisam previse strucan, pa cu ti okaciti screenshot, a ti mi preporuci sta jos da izbacim.

 

 

Hvala obojici.

Link to comment

Jesi li probao NTFS Permissions Tools (ukoliko negde imaš WIndows)?

Nisam, probao sam razne male alatke koje služe za privilegije. Sad sam pogledao šta je NTFS Prmission Tools, i meni to deluje malo komplikovano za početnika, tako da, zahvaljujem na predlogu, ali nemam hrabrosti za te delimično recovery programe... Limitirano mi je znanje.

Link to comment

Koristim Glary Utilities, mislim da je na taj fazon. Probacu i ccleaner, ali sam njega batalio jer mi je brisao sacuvane pass.

 

 

To sam vec uradio i tek 2-3 programa sam odstiklirao. Mada nisam previse strucan, pa cu ti okaciti screenshot, a ti mi preporuci sta jos da izbacim.

 

 

Hvala obojici.

 

Brisanje lozinki u cc isključiš na levoj strani.

 

Na kraju ćeš ipak završiti sa reinstalacijom Windowsa, bojim se, sva ta čačkanja pomalo pomognu, ali ukoliko mašina ozbiljno uspori nema mnogo pomoći.

Link to comment

Nisam, probao sam razne male alatke koje služe za privilegije. Sad sam pogledao šta je NTFS Prmission Tools, i meni to deluje malo komplikovano za početnika, tako da, zahvaljujem na predlogu, ali nemam hrabrosti za te delimično recovery programe... Limitirano mi je znanje.

 

Upravo je obrnuto, jednostavan je (za razliku od petljanja sa permissions i ownership u Windows-u), zadaš svemu što neće da se kopira ili briše permissions i ownership da bude everyone i završio si.

Link to comment

E, nisam to znao. Kad vidim da bilo šta ima recovery u sebi malo mi frka, jer sam tako jednom mislio da mogu uz pomoć YT klipa GPartedom da ispravim logičku grešku i napravio sam još veću glupost.  Nije da ima veze sa mojim trenutnim problemom, nego mi uslovni refleks proradio.

Link to comment

Hvala, hocu u utorak, danas i sutra radim spojene 1 i 2 smenu

Jebo mi pas mater kad sam ista uzeo u Win Win, gubim zivce ko budala

 

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Jebem se sa tim problemom vec mesecima, cak je i dosao momak da pogleda ali bez uspeha(tada smo mislili da je kabal problem). Onda sam uocio problem sa eksternim diskovima i gasenjem, i evo sada nesto drugo. Bukvalno mi nije dobro

 

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Brisanje lozinki u cc isključiš na levoj strani.

 

Na kraju ćeš ipak završiti sa reinstalacijom Windowsa, bojim se, sva ta čačkanja pomalo pomognu, ali ukoliko mašina ozbiljno uspori nema mnogo pomoći.

Toga se i ja bojim obzirom da ga vec 2-3 godine nisam reinstalirao.

Sama pomisao na to me ubija.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Toga se i ja bojim obzirom da ga vec 2-3 godine nisam reinstalirao.

Sama pomisao na to me ubija.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

"već" :D

 

šta li mu ti to radiš, ne znam kakva je mašina u pitanju, ali ja mislim da na ovoj mašini koju imam od jeseni 2010-e, sedmicu nisam morao nijednom da reinstaliram, osim kada mi je crkao hard disk posle 5-6 godina 

Link to comment

Ni meni. Ne sećam se kad sam poslednji put reinstalirao, ukoliko se redovno održava, sipa ulje i menjaju gume. Nema nikakvog usporavanja per se, jedino što se windows folder goji vremenom zbog svih apdejtova i drugih sakupljačkih funkcija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...