Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ta temperatura pri stresu nije nužno visoka, mislim da je shot down temp najčešće oko 95° pa mislim da je to ok temperatura za stres test.

Nego je veći problem temperatura procesora u mirovanju koja bi morala biti dosta ispod 40°.

Edited by Tpojka
Link to comment

fb mi se pretvorio u reklamu...sponzori pa sponzori..koliko god da klikcem da smanje ne ide...posle svakog drugog posta spoznor...imate li ideje kako da eliminisem ? guglah pa izgleda da ne mogu.

Link to comment

Prebacivao sam neke fajlove i foldere sa Linux mašine koja ima i NTFS particije na NTFS eksterni hard. 

Taj eksterni je prvo počeo da zaključava foldere - folderi bi imali katanac na ikoni, međutim fajlovima u folderu se moglo upravljati ako se uđe u nj. I ako bih uradio cut/paste, na tom eksternom bio ostajao prazan folder sa katancem koga bi bilo nemoguće izbrisati. Probao sam sa preuzimanjem privilegija, ali ne ide.

Eksterni je nastavio da se ponaša čudno i sada može da mu se pristupi samo iz safe mode i smeši mu se formatiranje. 

 

Oba hard diska su 100% po Sentinelu i Crystal Disku.

 

U čemu bi mogao biti problem - u mešanju fajlova/foldera sa različitih fajl sistema, u eksternom disku, ili možda u distribuciji (lubuntu)?

 

Sad nemam pri ruci ništa od navedenog, ali ću doći opet u sličnu situaciju pa pitam šta da uradim da sprečim ovo.

 

Link to comment

Bas mi je usporio komp, jbt otvorim My Comp i treba mu po 20-30sec da iscita sve. Skenirao sam ga sa Malwarebytes i bilo je nekih sranja i to sam "pocistio"(juce) ali danas nastavlja da radi sporo.

Link to comment

Problem je u tome što ntfs snima u user permissions uz objekte. Ako imaš već windows uz linux i hoćeš da snimiš nešto na ntfs particiju, najčistije rešenje bi bilo da kod mounta specifikuješ username+password windows korisnika, koji će postati vlasnik tih fajlova i foldera na ntfs-u. Verovatno je iz linuxa bila mountovana particija sa nekim userom kao ownerom, koji je onda iz windowsa nepoznat, neki defaultni uid, gid, tipa 1000. Ili je mountovan sa nekim levim dmask parametrom. Uglavnom, dmask specifikuje perms za direktorijume, fmask za fajlove (ako treba da se razdvajaju) ili umask parametrom ako su isti. Ako nemaš windows, već samo tako neki eksterni disk za bekap, probaj da mountuješ disk sa umask=000 pre nego što pišeš po njemu.  Ako windows ne može tim folderima ništa, mountuj disk sa ovim umaskom iz linuxa i pouklanjaj te dirove.

Link to comment

Hvala lepo :)

 

Iskreno, prvi deo sam shvatio, a poslednje dve rečenice sušinski, te ću za krajnju izvedbu da pročačkam malo po netu za umask komandu (ed: i dmask i fmask). Sve ima na netu, samo treba znati odakle krenuti.

Edited by Malkmus
Link to comment

Bas mi je usporio komp, jbt otvorim My Comp i treba mu po 20-30sec da iscita sve. Skenirao sam ga sa Malwarebytes i bilo je nekih sranja i to sam "pocistio"(juce) ali danas nastavlja da radi sporo.

Procisti registry sa ccleaner ili wise cleaner

Ne moze da steti, a moze da koristi :)

Link to comment

Bas mi je usporio komp, jbt otvorim My Comp i treba mu po 20-30sec da iscita sve. Skenirao sam ga sa Malwarebytes i bilo je nekih sranja i to sam "pocistio"(juce) ali danas nastavlja da radi sporo.

 

Prvo što uradim - start - ran - msconfig - enter i vidi šta sve diže u start up-u i vidi šta sve radi u pozadini, inače. Nešto te kolje u pozadini verovatno.

Link to comment

Hvala lepo :)

 

Iskreno, prvi deo sam shvatio, a poslednje dve rečenice sušinski, te ću za krajnju izvedbu da pročačkam malo po netu za umask komandu (ed: i dmask i fmask). Sve ima na netu, samo treba znati odakle krenuti.

 

Jesi li probao NTFS Permissions Tools (ukoliko negde imaš WIndows)?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...