Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Gotovo, Gigatrone kupujemprodajeme, eve me!

 

Naručio na KP od lika iz NS, za 8500 dindži (spram 14k u Gigi). Quite the difference.

 

E sad, pošto sam uštedeo :lolol:  50 evra, sa'ću lepo da dodam još 30 i da uzmem 240gb SSDa, kod istog lika.

Link to comment

Laptop sa Win10 je povezan na monitor. U svim podesavanjima je namjesteno da mu taj eksterni monitor bude prvi monitor. I pored toga, uvijek prvo prikazuje sliku na svom ekranu pa ga rucno prebacujem na eksterni monitor. Ima li pomoci?

Na drugom laptopu sa Win7 to funkcionise bez problema.

Link to comment

Viđao sam po raznim laptopovima da to ume da zavisi i od podešavanja u BIOSu. Da mora i tamo da se podesi da li slika inicijalno ide samo na "integrated" ili da ide na "integrated" + "external", pa onda ako imaš više video izlaza da da biraš da li je "digital" ili "analog". I koji mu je primarni.

Nekima to ne treba i prepuštaju sve operativnom sistemu odnosno drajverima.

Link to comment

Meni je tako u biosu zapravo bila podešena grafička kartica, tj. grafičko rješenje, i kad sam je spržio, jedini način da ostatak kompa radi, tj. da se win ne zakucava je bio da u biosu isključim neintegrisanu grafičku (tj. ostavim samo to "integrated") da vindouz ne bi poludio kad je vidi takvu spaljenu i da me bsoduje. 

Link to comment

To još posebno, kad imaš dva gpu-a iliti grafička jezgra, pa određuješ da li jedno od njih hoćeš eksplicitno da isključiš da bi recimo štedeo na bateriji ili ćeš da pustiš optimusu (u nvidia slučaju) da radi dinamičko paljenje i gašenje. Tad je važno znati da li je neki video izlaz, poput DP-a recimo samo sa tim dodatnim gpuom povezano. To su Thinkpadovi posebno voleli da mute, šta ide na docking station, a šta ne.

Link to comment

Ima li negde online simulator Win 10? Da malo probam/vidim o cemu se tu radi...

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Kupio tastaturu jer stara pocela da zajebava iako je bila skupa ko djavo.

 

Kako god, komp ne prepoznaje tastaturu pri dizanju windowza sve dok joj ne promenim USB ulaz (uvek tako)

 

Jel do tastature neki fejl ili me windows sa nekim virusom guzi?

Link to comment

Da nije neki power setting na USBovima, to mi se ranije dešavalo sa mišovima (Allow Windows to save power by nešto nešto...)

Link to comment

A u BIOS možeš li da uđeš? Jel reaguje računar na tastaturu, nevezano od operativnog sistema?

Pre nego što je ištekaš i uštekaš ponovo, dakle nakon uključivanja računara?

 

Skini neku live instalaciju linuxa, pa ga podigni sa fleša. Za kreiranje butablinog fleša od ISO fajla koji možeš da skineš odavde možeš da koristiš Rufus.

 

Ako radi pod Ubuntuom, zeza te Windows.

 

Ako ne radi ni tako niti možeš da uđeš u BIOS, zeza te nešto drugo.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Probacu sa laptopom, ako ne radi ni tamo onda je windows (10)

 

e sad da reinstaliram windows i sve jebene programe... ne znam. Windows repair sam probao, nista se ne dogadja.

 

Sad se mislim da mozda nije bilo ni do one prethodne (kvalitetne) tastature koju sam zavrljacio u djubre.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...