Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

WP bi za sajt 9gag prometa bio code bloat. Korisnički interface (bilo  regular user, bilo admin) je ni 5% sajta u odnosu na strukturu server network-a, DB arhitekturu i Cache management jer je to samo html forma koja ima 5 ili 25 polja (?ili jedno u slučaju WYSIWYG-a). Za 9gag je puno bitnije šta, kako i kad se upisuje u [i u koju] bazu, optimizacija DB klastera te šta se, kako i kad kešira.

 

Sta se misli pod pravilno formatiranim postovima: upotreba H tagova ili tako nešto slično html formatu?

Ako je to slučaj, ovaj odgovor na SOF-u k'o i ova w3s strana mogu dati neke smjernice. Google voli pravilno upotrijebljenu html semantiku.

Link to comment

Ogromno hvala na ulozenom trudu al te pola posta nista nisam razumeo :) Ipak sam ja totalni pocetnik po ovom pitanju.

 

Sajt na kom treba da radim izgleda skoro isto kao 9gag. Promet naravno nije na tom nivou al je daleko od zanemarljivog.

 

Neke brojke su mi tu dosta i sumnjive. Vidim sada da je post okacen pre pola sata a vec ima 1283 lajkova i 2851 serova. Cini mi se da to malo laziraju. Posebno sto znam da je projekat u ranoj fazi.

 

Kad kazem pravilno formatirani mislim da svi moraju da lice jedan na drugi. Naslov, medija i eventualno neki tekst i link do izvora.

 

Veceras cu verovatno da napravim neki wp sajt da se vezbam.

 

Za neki dan treba da pocnem to da radim pa je ideja da me tada nauce al ja ipak gledam da dodjem sto je moguce spremniji na prvu smenu.

 

edit: vidim da su im slike sve iste sirine dok visina varira. Verovatno cu ja morati da mu zadajem 600 za sirinu kod svakog posta. 

 

Slike mi ne deluju ni suzeno ni razvuceno pa je verovatno neki automatski crop u pitanju.

 

edit: po ovom pitanju je ista fora ko kod 9gag. Samo sto na ovom sajtu ima i video pored slika i gifova. Koliko sam video iskljucivo yt.

 

Gledam sad pazljivo 9gag i vidim dve slike koje nisu bas 100% iste sirine pa sumnjam da se tu mozda nesto i radi rucno.

Edited by katamaran
Link to comment

Kat, dok si u kancu: znam da se mlatiš sa editovanjem vidoja, treba mi (za druga) neki jednostavan video editor, po mogućstvu free, ili da se može naći narodna verzija na kiosku.

 

Ja za svoje jednom u pola godine potrebe koristim Premiere, ali to je njemu prekomplikovano...

Daj neku preporuku...

Link to comment

Ja isto samo Premiere koristim. Ne znam sta bih mogao da preporucim kao jednostavno.

 

Koliko se secam u samom winu je bio neki alat za basic editovanje. Windows movie maker ako se dobro secam.

 

Nikad ga nisam probao pa ne znam da li valja cemu.

 

edit: guglam sad sta ima i ili izgleda ko igracka ili lici na kopiju Premijera

 

edit 2: Mozda ovo?

 

 

Stvarno ne znam sta bih preporucio kad iskljucivo teram Premiere.

Edited by katamaran
Link to comment

Ovo sam i ja gledao, čak sam i instalirao kod sebe da overim dal' može da se "onarodi", al' mrka kapa.

 

Jeste free download, ali ako ga ne kupiš, popiješ watermark..

 

Edit: u međuvremenu, sad se zove Filmora...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Jesi li pokusavao na narodnim okupljalistima?

 

edit: ne ucitava se moje omiljeno okupljaliste. Torente bas nesto i ne simpatisem pa vise volim w bb al vise ne rade nego sto rade.

 

edit 2: pogledao za ovu filmoru na torrentleech i izgleda da je to za meka. Bar samo mek verzije na tl

 

edit 3:

 

 

A sto ne proba windows movie maker?

 

Ovo Corel-ovo ni nema na tl a ostatak klipa je windows movie maker i reklama za Filmoru :)

 

Verovatno je najbolje da ga obucis za osnovno seckanje u Premiere-u. I nije bas tako komplikovano

Edited by katamaran
Link to comment

Dao sam mu WMMaker, pa ćemo da vidimo kako se snalazi.

Problem sa Premierom je što ne mogu da mu ga bacim mailom, morao bi da idem, da instaliram, da objašnjavam, a to mi je sve previše zajebancije.

Čovek nema veze sa torrentima, skidanjem softwarea, crackovanjem i tako to, pa gledam nešto što je jednostavnije moguće za (pre svega) mene, a i njega :lolol:

Link to comment

Na kraju ce ispasti da je najjednostavnije resenje bilo da mu ti izmontiras

 

 

 

 

Preko timvjuera bi mogao da mu pokazes oko Premijera al instalacija prokletinje nikad nije jednostavna.

Link to comment

... treba mi (za druga) neki jednostavan video editor, po mogućstvu free, ili da se može naći narodna verzija na kiosku.

Moj prijatelj za obradu videa koristi Sony Vegas, kaže da je relativno lak za korišćenje.

Ne znam ništa o ovome, samo prenosim ono što sam čuo.

Link to comment

Da, evo nađoh narodnu verziju koja šljaka, tenks.

Liči da je to to (on u međuvremenu javio da je već imao WMMaker, al' je zaboravio, a i ne radi mu poso) :lolol:

Link to comment

Da, evo nađoh narodnu verziju koja šljaka, tenks.

Liči da je to to (on u međuvremenu javio da je već imao WMMaker, al' je zaboravio, a i ne radi mu poso) :lolol:

Realno ako je probao WMM i "ne radi mu posao" onda te zajebava i mrzi ga da instalira premijer , i nada se da ćeš ti sve da mu odradiš...
Link to comment

Pa kao što rekoh, torrente ne koristi, ima fobiju od wareza svih vrsta zbog virusa, ježi se od crackovanja...

Kad bi ja otišao i instalirao mu Premiere, on bi ga verovatno savladao za mesec-dva, al' mi nikako nije usput :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...