Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

zamenim danas iptv uredjaj koji se svako malo sam od sebe restartuje,a uzgred mu je i daljinac sjeban

carevi mi daju zamenski uredjaj (drugaciji model) sa onim cinc kablovima za koji moj tv nema ulaz, kazu nemaju druge kablove

 

sad jedno verovatno suvisno pitanje, ali za svaki slucaj

pretpostavljam da mi je bolje kupiti hdmi kabl, nego kupovati adapter cincevi-skart?

 

 

 

ti hdmi kablovi imaju u samo jednoj standardnoj varijanti? mada planiram sutra poneti i ovaj iptv uredjaj dovoljno je mali za svaki slucaj. da nosim i tv u kupovinu hdmi kabla vec bi bilo malo mnogo :)

Edited by pbg12345
Link to comment

zamenim danas iptv uredjaj koji se svako malo sam od sebe restartuje,a uzgred mu je i daljinac sjeban

carevi mi daju zamenski uredjaj (drugaciji model) sa onim cinc kablovima za koji moj tv nema ulaz, kazu nemaju druge kablove

 

sad jedno verovatno suvisno pitanje, ali za svaki slucaj

pretpostavljam da mi je bolje kupiti hdmi kabl, nego kupovati adapter cincevi-skart?

 

 

 

ti hdmi kablovi imaju u samo jednoj standardnoj varijanti? mada planiram sutra poneti i ovaj iptv uredjaj dovoljno je mali za svaki slucaj. da nosim i tv u kupovinu hdmi kabla vec bi bilo malo mnogo :)

 

Postoje različiti standardi HDMI kablova: razlike su u tipu (veličini) konektora i propusnoj moći.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

Link to comment

font u hromu mi je postao italic

 

kada odem u ona podesavanja fonta, deluje da je sve ok

nasao sam na netu resenje da se ukljuci opcija DirectWrite, ali ta mogucnost ne postoji u novim verzijama hroma.

 

 

jel ima neko resenje?

Link to comment

istekla opcija za edit

 

 

prekopirao sam postojece fontove u windows folderu i sad je ok

 

 

samo mi nije jasno zasto se ovo desavalo samo u hromu, a ne i u ostalim programima ako je problem bio do toga

Link to comment

Da li wifi pojacivac signala moze da mi bude koristan kad sam u inostranstvu u hotelu sa jadnim wifi signalom?

 

Da li postoji neki uredjaj koji pojacava sve signale koje prima ili moram da imam "vezu" izmedju rutera i pojacivaca?

Link to comment

Pitanje za umne glave:

Ako se preko Team Viewera nakačim na računar koji je npr u Nemačkoj i radim posao preko tog računara da li mi je IP adresa od Nemačkog internet provajdera ili našeg? Pitam iz razloga što na sajtu na kom radi moja skvo ne dopuštaju dva naloga sa iste IP adrese pa ako je to način da ih zahebem što da ne (ili kod nas u Srbiji da se nakačim preko TV na ćaletov SBB net ako je druga IP adresa).

Unapred zahvalan

Link to comment

Dal ima neka fora kako da se prikačim komšiji na internet, da mu provalim šifru ili šta ?

Aircrack

Edited by Utvara
Link to comment

Pitanje za umne glave:

Ako se preko Team Viewera nakačim na računar koji je npr u Nemačkoj i radim posao preko tog računara da li mi je IP adresa od Nemačkog internet provajdera ili našeg? Pitam iz razloga što na sajtu na kom radi moja skvo ne dopuštaju dva naloga sa iste IP adrese pa ako je to način da ih zahebem što da ne (ili kod nas u Srbiji da se nakačim preko TV na ćaletov SBB net ako je druga IP adresa).

Unapred zahvalan

Nemačkog
Link to comment

Dal ima neka fora kako da se prikačim komšiji na internet, da mu provalim šifru ili šta ?

 

 

Aircrack

 

Vrlo optimistično. :)

Link to comment

Formatiranje postova u wordpress-u je u sustini jako slicno formatiranju postova na forumu?

 

Nemam nikakvo iskustvo sa wp al bi bilo lepo da se ovoliki ulupani postovi ispostave korisni na kraju :)

 

Sutra cu da uhvatim da napravim neki test sajtic da udjem u stos oko postovanja.

 

edit: sajt na kom treba da radim izgleda maltene isto kao 9gag

https://9gag.com/

 

Samo ne kacim kao random korisnik nego kao sluzbeno lice  

 

 

edit: ako neko prepozna koju wp temu koristi 9gag javljajte. Pretpostavljam da je isto al idealno da se vezbam na sto slicnijem.

Edited by katamaran
Link to comment

9gag nije wordpress, ali to je tebi savrseno irelevantno. instaliraj sebi bilo koju wordprss temu pa vjezbaj postovanje, mada realno, nemas sta tu puno ni da vjezbas.

u principu, desnoklik na tvoj sajt, view source, pa trazi imas li u kodu nesto kao http:/tvoj-domen/wp-content/themes/ime-teme

s tim da se ime wordpress teme lako mijenja, pa je mozda ta tvoja preimenovana tako da odgovara imenu sajta, a mozda je i razvijena specificno za taj projekat na kome ces da radis (mada, ovaj 9gag je izgledom prejednostavan i moze da proizidje iz maltene koje god teme)

Edited by morgana
Link to comment

Hvala puno.

 

Laik sam al je meni 9 gag bas delovao kao wp.

 

I ovaj na kom treba da radim je isto tako prejednostavan. Skroz na isti fazon.

 

edit: ladno nema ni "theme" ni "wp-content" u sorsu...

 

Nema veze, bitno je da je u principu postovanje isto na wp-u a kolko sam pogledao maltene isti fazon ko postovanje na forumu.

 

Hocu da provezbam jer cu verovatno morati da brzo stancujem 100% pravilno formatirane postove.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...