Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

hvala na trudu al ni ovo ne radi - kao i onaj iznad i ovaj program nalazi samo cirka 30gb fajlova, i.e. one (stvarne) koje vidim i sam.mozda je prosto hardware greska... ali recimo defragmenter i dalje tvrdi da ima 70gb od cega je 10 slobodno. i ima onaj performance map gde je sve obojeno fajlovima. osim toga kolicina ove nepostojece memorije se povecavala od kada sam prvi put primetio problem (pre vise meseci, ne secam se vise)i da, ukupan broj fajlova koji prijavljuje defragmenter (diskeeper) jeste veci (za oko hiljadu) nego sto prijavljuje ovaj program. al defragmenter ti ne kaze gde je tacno sta.

Link to comment

Pazi ovako, mozda nije problem u velikim fajlovima nego u malim. U Windows Explorer-u idi na c:\ i trazi properties za svaki directory. Dobices dva podatka za njihovu velicinu: 1) kolika je ukupna velicina fajlova, 2) koliku velicinu ovi fajlovi zauzimaju na diskuAko je druga velicina znatno veca od prve, mozda nadjes krivca. Udjes u folder koji jede prostor, pa prekontrolises njegove fajlove i folder, i tako redom.Prva mogucnost je da iz razloga sto se prostor na disku se alocira u stranicama, mali fajlovi mogu da pojedu brdo prostora, mada bi u tvom slucaju ovo bilo cudo.Druga mogucnost je da Explorer u velicinu fajlova ne uracunava nesto sto se zove alternative data stream (mislim da ovo zavisi od operativnog sistema). U NTFS-u pored dela sa glavnim podacima, svaki fajl moze imati i dopunske podatke. Po prvilu, ovi podaci nisu veliki, medjutim ne postoji nikakvo realno ogranicenje za njihovu velicinu.

Link to comment

A da se tebi nije kojim čudom smanjila particija? Koliko sam shvatio, imaš samo C:, šta kažu Properties, kolika je njena veličina?Da nisi koristio neke programe za kriptovanje sadržaja? Nešto što ti je sakrilo deo particije?

Link to comment
A da se tebi nije kojim čudom smanjila particija? Koliko sam shvatio, imaš samo C:, šta kažu Properties, kolika je njena veličina?Da nisi koristio neke programe za kriptovanje sadržaja? Nešto što ti je sakrilo deo particije?
pa rekoh - kaze size 70, prazno 10.ovo 70 je sto on kaze, ne sto bi kao trebalo.
Link to comment

ne moz d'ima veze s velicinom harda tj. manjkom prostora, al moz, s tom generalnom usporenoscu- 'si ga nekad nosio na ciscenje prasine?na razlicitim masinama se razlicito manifestuje- meni je (posle 5 godina) na svakih godinu dana riknjavao usb zbog nje tj. prijavljivao neresiv softverski problem vezan za njega; ne moz da mu skodi u svakom slucaju..

Edited by MaRkOMaN
Link to comment
gde se bese traze odjednom izgubljeni bukmarks u ff-u?
kod mene su ovde...C:\Documents and Settings\kurdi\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\m5r1vqi0.default\bookmarkbackupsal sad ne znam sta sa tim dalje... mislio bih tu treba staviti fajl da bi ga ovaj vide... a ako ga ne vidi onda je to mozda zato sot i nije tu. jebem li ga.ali recimo ako tu nemas fajl bookmarks, a imas neki slican, tipa bookmarks + datum, onda taj (najnoviji) preimenujes (ili kopiras pa preimenujes) u prosto bookmarks, i onda ff valjda zna da tu trazi taj fajl.
Link to comment
uh, ako je prasina problem onda sam najebao.
sto? /kad za ≈20e moz dobijes kesicu s svim ostacima, za uspomenu.. a mozda i ostatak, prostora na hardu18 meseci je ipak mlado da se to nakupi u nekoj opasnoj meri, al s druge strane, da nije prasine oni bi ostali bez pola klijenata, koji bi pak ostali uskraceni za neverovatne kombinacije stete prouzrokovane njom.. odnesi ga u servis, pa nek ga otvore- ako jeste prasina, ti's videt kako radi malisa, kad se istusira
Link to comment
sto? /kad za ≈20e moz dobijes kesicu s svim ostacima, za uspomenu.. a mozda i ostatak, prostora na hardu18 meseci je ipak mlado da se to nakupi u nekoj opasnoj meri, al s druge strane, da nije prasine oni bi ostali bez pola klijenata, koji bi pak ostali uskraceni za neverovatne kombinacije stete prouzrokovane njom.. odnesi ga u servis, pa nek ga otvore- ako jeste prasina, ti's videt kako radi malisa, kad se istusira
nisam siguran koliko ce to .co.yu tushiranje da pomogne kurdiju :unsure:
Link to comment
al sam ja siguran, da je ta firma jedina sposobna da odradi ono sto njemu treba ;)
ne sumnjam da su sposobni, nego mi se cini da su malo daleko... ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...