Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da li bi mi ugradnja ssd diska u laptop drasticno povecalo performanse? Postojeci disk bi bio d particija i ugradjen umesto dvd rezaca.

 

Sent from my K01A using Tapatalk

Bi drasticno ali ako ga postaviš kao prvi disk to jest na njega instalirana operativni sistem. U suprotnom ćeš dobiti spor komp i jako brz storage.

Ja sam tako nedavno ugradio SSD u Lenovo SL500 i krsina je ponovo postala sasvim upotrebljiv komp.

Link to comment

Da da c disk sa os na njemu... Msm da cca 120 gb radi posao?

 

Sent from my K01A using Tapatalk

 

Ma da, zavisi i od OS-a, ja sam na ovaj moj stavio Ubuntu i kao da sam kupio nov. :D

 

@Radisa:

 

za OS je i vise nego komotno, ako stari disk ostavi kao disk D za podatke koji jedu mnogo prostora (filmovi, slike..) i ako ne zeli da instalira sav softver koji se ikad pojavio na trzistu.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Ja bih prvo proverio koji je čipset odnosno kontroler u pitanju. Ukoliko je matori SATA kec (150), onda se više isplati menjati laptop. Druga stvar u vezi slota za CD/DVD je u tome da je kod nekih modela taj interfejs bio povezan na USB bus (jer je to dovoljno za optiku), ne na disk kontroler pa se SSD ne bi ni osetio u tom slučaju. To se da videti u divajs menađeru kad se prebaci pregled u "view by connection" beše.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...