Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja planirao da prodam moj 5 16GB. Znacu za par dana ako ti nije hitno. Ili tebi radi samo varijanta na ugovor?

 

 

Inace meni treba proveren link za neki noviji MS Office. Ja koristim 2007. i za moje potrebe (uglavnom za posao Excel, PP i Word) je sasvim ok, mada bih probao nesto novije. Takodje me zanima da li kod novijeg MS Office i dalje ima opcija da cita i fajlove koji su pisani/snimani u starijim verzijama.

Samo mi radi ugovor...

Link to comment

Ja planirao da prodam moj 5 16GB. Znacu za par dana ako ti nije hitno. Ili tebi radi samo varijanta na ugovor?

 

 

Inace meni treba proveren link za neki noviji MS Office. Ja koristim 2007. i za moje potrebe (uglavnom za posao Excel, PP i Word) je sasvim ok, mada bih probao nesto novije. Takodje me zanima da li kod novijeg MS Office i dalje ima opcija da cita i fajlove koji su pisani/snimani u starijim verzijama.

Ja koristim 2007, a meni to jedan od važnijih alata...

 

Nećeš ništa naročito dobiti novijom verzijom...

Link to comment

Imam problem sa jednom mašinom, zapucava win u boot fazi, tj vrti logo na učitavanju, stari simptom pada sistema još sa XP-a koji doduše na w7 nisam nikad video. 2 puta sam reinstalirao win ali drugi put se javilo dan posle, tako da sumnjam da problem pravi neki od 5 bad sectora (tako prijavljuej sentinel) na kome ima neki win upis koji pravi problem. 

Odradio sam scan disk iz wina ali izgleda da nije pomoglo. Sad gledam na hirensu šta ima od app-ova, preporučio mi je prijatelj serviser maxtor power max valjda za low level format ali ne vidi mi jbni hdd. 

Jel zna neko neki pouzdan tool/način da izolujem loše sektore?

Link to comment

Teoretski, moderni fajl sistem sektore koji su nađeni kao loši obeleži i onda ih sam zaobilazi. Ukoliko je magnetna ploča pak u pitanju, hoće da se desi da je crk regionalnog tipa i da okolni sektori još uvek nisu obeleženi, iako su pred crkavanjem. Ako znaš tačno da li se nalaze na početku ili kraju diska, možeš da kreiraš preko te oblasti praznu particiju, na kojoj ne kreiraš logički disk, tj. koji nikad ne formatiraš. Ali to samo kao privremeno rešenje ako treba nešto hitno da se odradi. Čim je sentinel ili neki sličan alat već detektovao loše sektore, merkaj zamenu i spasavaj podatke.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Podaci nisu problem, tj nemam na tom kompu ništa što mi je bitno, osim steam igara na D particiji kojih ima 15ak i skidao bi ih boga oca. 

Imao sam sličan prblem sa još jednim kompom pre X meseci, godinu i jače, ali evo ga ne javlja se od tada.. Doduše, ne sećam se da sam tada imao problem sa bootom wina :(

Link to comment

Iskopao sam neki drugi tool na hirensu, našao 108 nekih grešaka (ne znam tj ne verujem da to znači 108 loših sektora), pa sam uspeo da ih repariram i evo, digao sistem. :Hail:

Samo da potraje..

 

p.s. da se pohvalim, na jednom kompu crkla grafa 2 nedelje pre isteka garancije, dobio novu 750ti, bila 650ti. Blagoslovena garancija bila... 

 

9c5e47b1-388a-4112-b6ca-243e92388540.jpg

Link to comment

Drugim rečima, ti si Ujka Albert hardvera. Svaki brod na kojem si plovio je torpediran i potonuo. Dva od toga u mirnodopskom periodu.

 

Reskeniraj ti to još jednom, da nije ovaj samo otkačio markirane sektore. Ako su to uopšte bili loši sektori.

Link to comment

Nikako da odgovorim... 

Ujak Albert nije imao 13 brodova, kao ja mašina :) Najmlađe su već oko 2 godine stare, a znamo da se stvari danas u moderno doba prave da izguraju garanciju ili tu negde :(

Elem, makina je radila, ali je zabola opet u jednom momentu. Da li se ti sektori koji su kako slika gore veli "repaired" i dalje koriste, ili da zviznem reinstall u nadi da više neće biti korišćeni?

Link to comment

Rekoh već - teoretski, fajl sistem kad obeleži sektore kao loše, više ne bi trebalo da ih koristi. Praktično, ukoliko feromagnetni premaz počinje da otkazuje poslušnost, to znači da će se pojaviti uskoro još njih. Diskovi su menjali interno načine rada, vrste premaza, način zapisivanja/čitanja podataka, "plivajući zamajac"... Bilo je moguće imati sektor koji je "logički" bio obeležen kao loš, ali koji fizički nije bio stvarno oštećen. Tu je pomagao softver koji bi low level formatom ili raznim "repair" metodama sredio stvar. Ali takve situacije u praksi nisam video već neko vreme, barem ne sa diskovima novijih generacija. Kod njih kad se najavi kraj, to obično i znači skorašnji kraj. Sa ovom opravkom si prosto uklonio informaciju da je sektor loš i dao ga ponovo na korišćenje. Zato sam i napisao da reskeniraš ponovo nakon opravke - ne da bi prosto obeležio sektore i nastavio u miru da koristiš disk narednih 10 godina, nego prosto da se uveriš da li je taj sektor stvarno bio loš. Ako jeste, onda su dalji problemi sa diskom i otkazivanje prosto pitanje vremena.

Link to comment

Rekoh već - teoretski, fajl sistem kad obeleži sektore kao loše, više ne bi trebalo da ih koristi. Praktično, ukoliko feromagnetni premaz počinje da otkazuje poslušnost, to znači da će se pojaviti uskoro još njih. Diskovi su menjali interno načine rada, vrste premaza, način zapisivanja/čitanja podataka, "plivajući zamajac"... Bilo je moguće imati sektor koji je "logički" bio obeležen kao loš, ali koji fizički nije bio stvarno oštećen. Tu je pomagao softver koji bi low level formatom ili raznim "repair" metodama sredio stvar. Ali takve situacije u praksi nisam video već neko vreme, barem ne sa diskovima novijih generacija. Kod njih kad se najavi kraj, to obično i znači skorašnji kraj. Sa ovom opravkom si prosto uklonio informaciju da je sektor loš i dao ga ponovo na korišćenje. Zato sam i napisao da reskeniraš ponovo nakon opravke - ne da bi prosto obeležio sektore i nastavio u miru da koristiš disk narednih 10 godina, nego prosto da se uveriš da li je taj sektor stvarno bio loš. Ako jeste, onda su dalji problemi sa diskom i otkazivanje prosto pitanje vremena.

 

Jbt, pravi si vesik lepih vesti. :D

 

Tnx. Onda se spremam za najgore, pa je sve ostalo bonus. :(

Link to comment

'El mogu nekako da indeksiram sadržaj mrežnog diska, tako da mi svako otvaranje foldera sa muzikom (cca 4000 foldera, 50k fajlova, 400GB ) ne traje dva minuta?

(Windows 7)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...