Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jel' ima negde kod nas da se kupi laptop sa dva LAN porta? Malo je iritantno da svaki put kad hoću da koristim SBB-ov ili telekomov net, moram da vadim jedan LAN kabl i stavljam onaj drugi (preko WiFi-a je sve, ipak, dosta sporije, pa ga koristim samo za tablete, mobilne, i slične uredjaje). Znam za USB-LAN konvertore, ali me zanima da li ima laptop koji to ima već ugradjeno u sebe?

 

Mislim da nema teorije, dobro je da i taj jedan imaju koliko se sve prebacuje na wireless

Link to comment

mozda da uzmes lopova™

21NE8ZF52JL.jpg

 

 

E, ovo mi se svidja, hvala na preporuci. :thumbsup:

 

 

Čitam da mora da se pazi prilikom kupovine, jer neki switchevi ne podržavaju korišćenje dva CAT5e kabla istovremeno.

 

 

 

 

Zahvaljujem svima na odgovorima i feedback-u.

Edited by Jeremija
Link to comment

Ne kapiram zašto bi stalno fizički kabl vadio i prespajao, kad možeš oba da ubodeš u switch i odatle vodi samo jedan kabl do tebe? Mogao bi čak i kod sebe da napraviš dva virtuelna lan adaptera na jednoj fizičkoj mrežnoj karti ukoliko se subnetovi preklapaju pa da se izmuti routing.

Link to comment

Ne kapiram zašto bi stalno fizički kabl vadio i prespajao, kad možeš oba da ubodeš u switch i odatle vodi samo jedan kabl do tebe? Mogao bi čak i kod sebe da napraviš dva virtuelna lan adaptera na jednoj fizičkoj mrežnoj karti ukoliko se subnetovi preklapaju pa da se izmuti routing.

 

 

Zato što nisam razmišljao, iz nekog razloga sam umislio da mi je USB-LAN adapter jedino rešenje. :)

 

 

 

Inače, koliko vidim, pošto mi je kod SBB-a veza na 150Mb/s (kod telekoma je 66), Gigabit Switch mi ne gine.

Edited by Jeremija
Link to comment

Ukoliko si sve vreme nakačen na mreže oba provajdera, problem ti je jedino ukoliko obe padaju u isti lan segment i hoće da forsiraju svoj autodiscovery. Mada ti onda možeš da proširiš svoj subnet da pokrivaš obe i staviš svoje fiksne dns-ove, možda čak i googlove.

Link to comment

Nisam sve vreme, telekomov uglavnom uključim kada mi otac/majka ili neko od prijatelja/prijateljica dodje u posetu, a želi da pogleda nešto preko mts GO.

 

 

Problem sa telekomovim ruterom je to što ne uključuje automatski WiFi, nego mora prvo da se (fizički) poveže sa kompjuterom, i šifrom aktivira WLAN mode, tako da je malo inconvenient, ali šta da radim.

Edited by Jeremija
Link to comment
  • 2 weeks later...

Aj ovde da pitam.

 

Potpisujem ugovor novi za telefon. Imam samsun galaxy s5.

 

Koji iphone je najjeftiniji a da je znacajnije bolji od ovog mog?

 

Kapiram da je 5 serija tu negde?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Aj ovde da pitam.

 

Potpisujem ugovor novi za telefon. Imam samsun galaxy s5.

 

Koji iphone je najjeftiniji a da je znacajnije bolji od ovog mog?

 

Kapiram da je 5 serija tu negde?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Bitno je da kažeš koji ugovor, različite su cene od jednog do drugog, što veći to telefoni jeftiniji.

Link to comment
Imam neki potpuno idiotski problem na koji do sad nisam naleteo nikad, i potpuno mi je nejasno šta je u pitanju. Pokupih pre par meseci od ortaka njegovu matoru konfu koju je hteo da baci kad je uzeo novu sa idejom da je u nekom momentu gurnem u drugu sobu da ima i tamo nekakav komp, čisto za puštanje muzike ako ništa drugo.

 

Specifikacije

Gigabyte GA-945GZM-S2

Intel Core 2 Duo E nešto

2x1GB Kingston rama 800Mhz

Intel® Graphic Media Accelerator 950

 

Mislim šta je tu je, ova grafika je poseban užas a ni ostatak nije za pohvalu. Mislim se, za to što treba da radi obaviće posao. Do sređivanja sistema nisam ni stigao zbog gorenavedenog problema. Posle usisavanja, čišćenja kulera povežem preko VGA kabla na monitor (PHILIPS 226V4LA, da navedem i to).

 

Podigne se XP posle par minuta, deluje sve ok samo izvalim da slika nekako istripovano treperi (nešto kao kad se na matorom CRTu radi u 60Hz refresh rate, samo nekako manje uniformno). Pripišem ja to drajveru koji ne valja isl, resetujem i ubacim neki Ubuntu CD koji mi se vuče ovde, kad ono opet treperenje. Dok god je niska rezolucija (BIOS, onaj tekst što se ispisuje prilikom dizanja sistema) sve je OK, a čim se pređe u iole višu rezoluciju treperenje se vrati. Probam nekom drugom Linux distribucijom, isto.

 

Ajd dobro, padne mi na pamet da je možda neki HW problem sa tom integrisanom grafom. Čisto da bih bio siguran, izvadim iz sekundarne konfe 9600GT za koji znam da radi, montiram, povežem ovog puta preko DVI....Sve potpuno isto. Na startu tekst ok, čim se pojavi prvi ekran sa bilo koje od ovih Linux instalacija opet treperenje. Monitor inače najnormalnije radi sa oba kompjutera koji su inače povezani na njega (jedan na DVI, drugi na VGA, pretpostavljam da su i kablovi u redu) tako da sumnjam da je do njega problem, a i star je jedva pola godine. 

 

Ovo mi više nije toliko do ove konkretne konfiguracije, imam još neku AM2 ploču koja mi se vuče pa ću skrpiti nešto tog tipa, ali sam se zainatio da probam da rešim a baš ništa mi ne pada na pamet.

Edited by Deco
Link to comment

Aj ovde da pitam.

 

Potpisujem ugovor novi za telefon. Imam samsun galaxy s5.

 

Koji iphone je najjeftiniji a da je znacajnije bolji od ovog mog?

 

Kapiram da je 5 serija tu negde?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Ja planirao da prodam moj 5 16GB. Znacu za par dana ako ti nije hitno. Ili tebi radi samo varijanta na ugovor?

 

 

Inace meni treba proveren link za neki noviji MS Office. Ja koristim 2007. i za moje potrebe (uglavnom za posao Excel, PP i Word) je sasvim ok, mada bih probao nesto novije. Takodje me zanima da li kod novijeg MS Office i dalje ima opcija da cita i fajlove koji su pisani/snimani u starijim verzijama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...