Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam blesav problem od jutros:Wi Fi mi radi polovicno.Na nekim uredjajima radi a na nekim ne.Naravno nista nije menjano u postavkama,probao sam reset rutera i nista .Problem je izgleda u DNS-u ali samo na nekim uredjajima.Lici na problem kod provajdera ili?

Link to comment

Uzmi neki alat za pregled, imaš na androidu recimo besplatni Wifi Analyzer - on će ti pokazati vidljivost signala, raspored okolnih mrežica i ima, između ostalog, ocena kanala - pa što više ima zvezdica, to ima manje šuma na tom kanalu, te možeš da prebaciš ruter na taj kanal.

Link to comment

provajderov, btw menjao sa 1 na 2,10 i opet nista. do sada je bio na 1,opcija auto

 

Najbolje onda da se čuješ s podrškom, ako ne znaju u čemu je problem, traži da ti zamene ruter.

Link to comment

Ima li neko preporuku za neki softver koji bi cucao rezidentan na PC-u i kada mu se stavi određeni USB memory stick na njega iskopira deo sa hard diska koji je unapred zadat. U suštini, automatizovani backup na USB disk, jednosmerni (sa PC na USB) i to sa što manje da korisnik klikće (po mogućnosti da ne klikće ništa nego samo da sačeka da se završi bekap).

Imao sam ranije neki software i lepo radio pod XP-om, ali od Win7 pa nadalje neće (mislim da je zbog restriktivnog pristupa za autorun.inf fajlove u potonjim OS-ovima).

Link to comment

 

 

Imam blesav problem od jutros:Wi Fi mi radi polovicno.Na nekim uredjajima radi a na nekim ne.Naravno nista nije menjano u postavkama,probao sam reset rutera i nista .Problem je izgleda u DNS-u ali samo na nekim uredjajima.Lici na problem kod provajdera ili?

Radi preko kabla, a zeza bezicno? Da li te zezaju isti uredjaji ili nema pravila?

Ako mozes, povezi laptop na kabl pa vidi kako radi?

 

Promeni sifru za logovanje na ruter i sifru za logovanje na net

 

Ako je problem kod DNS stavi 8.8.8.8 pa vidi kako radi i ukljucuj jedan po jedan uredjaj pa vidi koji zeza

 

Poslato sa Redmi Note 3 Pro ili Asus tableta

Link to comment

Fala,vec sam resio problem :) da, na tri telefona wifi radio ok sve vreme,na druga dva nikako,nije hteo ni iPad, ni lap top.Gde sam mogao izmenjao sam DNS i sve ok a za ove tel morao sam da sacekam  da im ruter dodeli nove IP,Pre toga probao da ih postavim sa DHCP na static i nista.Sutra je vec sve bilo ok :)

Link to comment

Potreban mi je predlog za live stream. Potrebno je da ide nekih sat, sat i po i snima se preko androida.

Fejs ili YT na prvu loptu i to što je besplatno...
Link to comment

Jel' ima negde kod nas da se kupi laptop sa dva LAN porta? Malo je iritantno da svaki put kad hoću da koristim SBB-ov ili telekomov net, moram da vadim jedan LAN kabl i stavljam onaj drugi (preko WiFi-a je sve, ipak, dosta sporije, pa ga koristim samo za tablete, mobilne, i slične uredjaje). Znam za USB-LAN konvertore, ali me zanima da li ima laptop koji to ima već ugradjeno u sebe?

Edited by Jeremija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...