Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Razumije li se ko u licenciran softver za firme? Zanima me konkretno kako se krece cijena i da li moze jedan softver (licenca) na vise racunara ili samo na jedan? 15 racunara je u pitanju.

 

Jes da je firma u CG, ali kontam ako je povoljnije u Srbiji da se to moze sve online zavrsiti ( i placanje i preuzimanje softvera).

 

Hvala!

Link to comment

Razumije li se ko u licenciran softver za firme? Zanima me konkretno kako se krece cijena i da li moze jedan softver (licenca) na vise racunara ili samo na jedan? 15 racunara je u pitanju.

 

Jes da je firma u CG, ali kontam ako je povoljnije u Srbiji da se to moze sve online zavrsiti ( i placanje i preuzimanje softvera).

 

Hvala!

Koji software?

Link to comment

Mislim da ćeš morati da kupiš u CG, ma koliko ti to besmisleno bilo... Cenim da ne sme da se filijale mešaju u tuđa tržišta...

 

1 software, jedan računar, osim ako ne uzmeš enterprise licencu, a nećeš, jel ti ne treba... Widi vidi da li ima neki grupni popust, možda, na više od 10 komada ili tako nešto...

 

Imaju oni neke grupne licence, imaju OEM, imaju da ne kupiš nego iznajmljuješ imaju nekih 100 kuraca-palaca... I nemaju Win7 više :)

Link to comment

Za firmu dje radim treba.

 

Ta enterprajz je bice skupa kao sto zvuci. :D

 

A to da mora da se uzme u CG je za fejspalm. Odje traze 200€ po licenci. I kao uzmi za pola racunara mozda ti inspekcija progleda kroz prste. Harperova "nece valjda" mi vazda prodje kroz glavu...

Link to comment

Za firmu dje radim treba.

 

Ta enterprajz je bice skupa kao sto zvuci. :D

 

A to da mora da se uzme u CG je za fejspalm. Odje traze 200€ po licenci. I kao uzmi za pola racunara mozda ti inspekcija progleda kroz prste. Harperova "nece valjda" mi vazda prodje kroz glavu...

Meni su rekli da moram za sve, ništa progledavanje kroz prste, ali samo da platim, mogu da ostavim piratski software,nije bitno, samo ako imam ćagu da sma platio... Sve se nadam da me nisu lagali, jer me mrzelo da instaliram...

 

Mislim da je ovde bilo 130€ za Win i oko 220 za Office, ali me nemoj držati za reč, prošlo je 2-3 godine od tad...

Link to comment

Jes, isto to je rekla ova iz inspekcije - treba mi papir da ste vi to kupili. Nece sigurno vrsljati po kompu, a i ne bi znala dje i sta da gleda. :)

 

Ali i dalje mi je nevjerovatno da ne bih mogao softver iz USA da kupim no moram iz CG. Pakao...

 

Hvala radisa!

Link to comment

Ovakva je situacija za windows, ali obrati pažnju da nije ista priča za sav softver. Baš u samoj licenci piše koji im je licencni model. Ima programa koji se ne vežu za računar, nego za usera. Ima ih i takvih koji dozvoljavaju da se program instalira na sve računare u firmi, ali ne dopušta da se na više od fiksnog broja računara tera u isto vreme (npr. da može max 10 korisnika istovremeno da koristi). Ima i drugih licencnih modela, ali autori treba da navedu koji važi za konkretno parče softvera.

Link to comment

Pre 7-8 godina, u firmi kojoj radim , vidim ja uzmuvali se ovi iz IT sektora, te danas ne radi ovaj komp instaliraju novi win, te sutra drugi isto.. I kao šta je bilo, stiglo im pismo od neke advokatske kancelarije da kao imaju saznanja da radimo na piratskom winu i ofisu i da će da nas prijave trt-mrt...

Ovi iz firme se raspitali i kao jeste ta advokatska kancelarija radi sa MS i tako . I kao priča je da to provaljuju kroz dokumenta koja firma razmenjuje.

I useru se oni pošteno dok nisu čuli da ovi to šalju onako masovno firmama pa gde upali. I posle valjda razgovarali sa nekim iz inspekcije i oni im rekli ma uzmite jednu-dve licence i kad neko dođe pokažite to i to vam je to....

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Pitanjima licencnog soft. bavi se poreska.

Imaju dovoljno znanja i alata da vam izlistaju sta od programa imate pod windowsom. Obicno dolaze po prijavama. Ne organizuju one njihove akcije kao pre 6-7 godina.

Kad vide linux obično ne gledaju nista.

Mete su im računovodstvene firme i gradjevinsko arhitektonske u poslednje vreme.

Ne znam advokata koji je platio cent za licence, ovde kod mene.

Edited by zmanic
Link to comment

Pitanjima licencnog soft. bavi se poreska.

Imaju dovoljno znanja i alata da vam izlistaju sta od programa imate pod windowsom. Obicno dolaze po prijavama. Ne organizuju one njihove akcije kao pre 6-7 godina.

Kad vide linux obično ne gledaju nista.

Mete su im računovodstvene firme i gradjevinsko arhitektonske u poslednje vreme.

Ne znam advokata koji je platio cent za licence, ovde kod mene.

 

Advokatska firma je poslala upozorenje, na to sam mislio...

Link to comment

Mete su im računovodstvene firme i gradjevinsko arhitektonske u poslednje vreme.

 

 

Navodno poresku zanima samo Majkrosoftov, Adobov i Autodeskov softver.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...