Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

VLC Player pusta .vob fajlove :)
verzija 0.9 najavljena za 24. avgust. :) mada mislim da ce kasniti, imam neki nightly build i dosta je bagovit. ali generalno, mnogo unapredjenja. Edited by bup
Link to comment

Nije problem u otvaranju, pušta meni i GOM (pušta mi kao da je pravi dvd - pita me koji ću jezik, koju epizodu, mogu da izaberem između nekoliko titlova), već bih ja htela da mogu da nekako nakačim i naš prevod, a nisam sigurna da to mogu dok je u ovakvom obliku (ja ne lepim prevod na samu seriju, nego ga u srt ili sub formatu stavim u isti folder sa snimkom).Probaću sa ovim AutoGK-om.

Link to comment

comp (laptop) mi je vec duze vreme nesto bolestan i cini mi se da mu je sve gore, al kao jos se drzi pa ja ignorisem, uz plan da prosto kupim novi kad budem morao, a ionako sve bitno drzim na dva wd passporta.al reko aj da pitam, mozda ima neki jednostavan lek...daklem simpotomi....prvo cini mi se da mi je nesto pojelo jedno pola harda (od 70gb) - ono kad pogledma kolko je kao puno, a kolko fajlova stvarno imam, fali jedno 30gb. al mislim nije nesto skroz banalno tipa nisma uzeo obzir nevdiljive fajlove i sl. ne secam se sad tacno sta sam sve gledao, al pretpostavimo da nisma skroz glup, i fali. u onom defregmentatoru su se tokom meseci ti nedostajuci fajlovi pojavljivali pod raznim ne skroz uobicajenim bojama - tipa imam ono fragmented files, i one koji nisu fagmentovani, neke system fajles, i onda jako veliki deo ode na neke kao rezervisane za nesto, al ne zna se za sta... pa sma ja tnetso menja kolki procenta diska da bude sa jebem li ga sta, backupovanje, hibernaciju i sl, pa je to kao kratkorocno nesto promenilo, al posle opet nestalo kapaciteta, i to sto fali se (npr, lupam) pojavilo pod bojom (fragmentovanih ili ne) normalnih fajlova.al ga objasnih.drugo konkretnije javljaju mi se dosta cesto poruke da "rescue and recovery doesn't have enough space to erform the requested information". ja naravno nista nisam requestovao. ima mozda jos par slicnih poruka na istu temu al sad se ne secam.trece javlja mi se cetso i ono virtual memory too low, pa ce nesto da ekspanduje i zbog toga bude spor for a while...cetvrto generalno je nekada jako spor.sad se ne secam jel bilo jos nesto.elem, ja imma te neke virus scannere (mcafee), a i manuelni scan ne nalazi nista.s druge strane higijena mi je generalno losa - desava s eda mesecima ne iskljucujem comp nego ga samo zatvorim i on ode u sleep mode. tako da nema pojma, moguce je da mi s eskpuljaju neki temp i ini fajlovi, kopije svega i svacega...mechanical abuse je isto prilicno high level, al ne znam kolko to moze da ima veze.any ideas?nisam nista naravno particionisao, nije mi trivijalno da sad sve reformatiram i sl. - ako mora to vracamo se na pricu da posle dve godine moze i novi da se kupi, pa tek onda ovaj mozda da se da nekome na generalku.al ako ima nesto jednostavno mogu da probam.e da, probao sma jedno i ono nesto check disk i tu je bilo netso polu sumnjivo... nije nista prijavio (bad sectors i sl) al je (po maglovitom secanju) nesto bilo sumnjivo kolko je dugo trajalo, nije nikako moga da zavrsi.. na kraju sma digao ruke posto ionako nisma znaoda li je ta procedura svrsishodna.edit psibm x60, cirka 18 meseci star.

Edited by kurdi
Link to comment

Ne znam da li koristis iTunes, ali neke verzije od pre nekoliko meseci su znale da ostavljaju ogromne tmp fajlove u Music\iTunes\ folderu. Mislim da je sada taj bag ispravljen, ali pomislih mozda su ti fajlovi ostali. (Kod mene je bilo par fantomskih GB u njima).

Link to comment

Koji OS imaš, da znam, da ne lupam galvu ako je Vista...Inače,na osnovu ovog

prvo cini mi se da mi je nesto pojelo jedno pola harda (od 70gb) - ono kad pogledma kolko je kao puno, a kolko fajlova stvarno imam, fali jedno 30gb. al mislim nije nesto skroz banalno tipa nisma uzeo obzir nevdiljive fajlove i sl. ne secam se sad tacno sta sam sve gledao, al pretpostavimo da nisma skroz glup, i fali. u onom defregmentatoru su se tokom meseci ti nedostajuci fajlovi pojavljivali pod raznim ne skroz uobicajenim bojama - tipa imam ono fragmented files, i one koji nisu fagmentovani, neke system fajles, i onda jako veliki deo ode na neke kao rezervisane za nesto, al ne zna se za sta... pa sma ja tnetso menja kolki procenta diska da bude sa jebem li ga sta, backupovanje, hibernaciju i sl, pa je to kao kratkorocno nesto promenilo, al posle opet nestalo kapaciteta, i to sto fali se (npr, lupam) pojavilo pod bojom (fragmentovanih ili ne) normalnih fajlova.al ga objasnih.drugo konkretnije javljaju mi se dosta cesto poruke da "rescue and recovery doesn't have enough space to erform the requested information". ja naravno nista nisam requestovao. ima mozda jos par slicnih poruka na istu temu al sad se ne secam.
čini se da imaš uključen neki auto backup sistem, koji ti jede hard... Da li si siguran da nisi uključio nešto takvo... Windows XP backup files drži u fajlovima *.bkf... Proveri da li imaš nešto takvo... Edited by radisa
Link to comment
Koji OS imaš, da znam, da nelupam galvu ako je Vista...Inače,na osnovu ovogčini se da imaš uključen neki auto backup sistem, koji ti jede hard... Da li si siguran da nisi uključio nešto takvo... Windows XP backup files drži u fajlovima *.bkf... Proveri da li imaš nešto takvo...
jeste xp.i taj rescue and recovery smrdi na nesto slicno...nisam ukljucio nista nemerno/svesno, al gomila recommended/default stvari su debilne, tako da ko zna...i moguce da sam hibernacijom i sleepovanjem tamo nesto nakupio.aj trazim *.bkfjel ga nalazi search ili da li znas gde bih gledao?ako nadjem da brisme nacisto?indy, nemma itnues. Edited by kurdi
Link to comment

stabdardni serach ne nalazi nista za bkf.edit: al sad viidm da u logu kaze not looking in hidden files and foldersedit2: al opet nista ni kada ukljucim tu opciju.

Edited by kurdi
Link to comment
jeste xp.i taj rescue and recovery smrdi na nesto slicno...nisam ukljucio nista nemerno/svesno, al gomila recommended/default stvari su debilne, tako da ko zna...i moguce da sam hibernacijom i sleepovanjem tamo nesto nakupio.aj trazim *.bkfjel ga nalazi search ili da li znas gde bih gledao?ako nadjem da brisme nacisto?indy, nemma itnues.
Ako nađeš, briši... Može biti bilogde, ali je verovatno u nekom direktorijumu koji se zove backup... Ne bi trebalo da je system ili hidden file, ali ko zna šta se tu sve dešavalo... Ako odeš na Start->Programs->Accessories->System->Backup, pa isključiš wizard, videćeš tab "schedule jobs"... Pogledaj da li imaš tu nešto dodeljeno kao redovan zadatak... Ako imaš, briši...Sad vidim da si pretražio, fuck...Ajde, samo da pronađem, ima neki programčić koji daje veličine foldera, pa ćeš tako naći gde se zgomilalo tih 70 GB... Za par minuta se javim...Directory size... Probaj sa ovim programom, prikazuje strukturu i koliko ima u kom folderu MB ova... Edited by radisa
Link to comment

nemam scheduled backups kolko vidim.ovaj program na celom disku nadje 30gb, kolko ja i sam nadjem sabiranjem.a 30gb i dalje fali (10 je deklarisano kao prazno)znaci kada dem na my comp on mi kaze capacity 70, free 10.a i ja i ovaj program vidimo samo 30 od tih 30 navodno popunjenih (zaokruzneo, ne verujem da je tacno faktor 2)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...