Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Sta s njim? Servio radi ko satic.

 

tv je zakacen preko vajerlesa a komp preko kabla. Nista se nije promenilo ni kad su oba zakacena preko vajerlesa. Sad cu bas  da probam da li je istaprica i sa laptopa...

Edited by katamaran
Link to comment

Drugari, imam jedno pitanje - šta je bolje da se ubaci 32bitna ili 64ovo bitna verzija, kad se instalira Windows?

 

Nikad nisam o tome mislio, a bio sam sinoć svedok jedne baš onako intenzivne rasprave o tome :jerry:

 

Ako imas manje od 4 GB RAMa sve ti je jedno, a ako imas vise onda bolje 64bitni WIn.

Link to comment

Pa ne može ruter da ti podrži toliki symbol rate pa puca veza

Jel moguce da je epc 3925 tolko kljakav?

 

Kad sam preko servia pustao uhd prakticno je mogao da tera a sad se slogira posle 2 sekunde 720p fajla neuporedivo manjeg bitrejta

 

edit: i sa lapa ista prica. Prestalo posle 2 sekunde

 

kontam da bi ruter morao da moze jer je preko servia radilo. UHD film uopste nije mnogo kocio a koliko se secam 1080p je isao ko bombona. Sad ne moze ni 720p

Edited by katamaran
Link to comment

Ubacih ssd na komp, i sad mi je stara sistemska particija na hardu visak, hocu da je spojim sa drugom. Obrisao je, prikazuje je kao unallocated space, ali za onu drugu nemam opciju extend. Da li je to uopste moguce dok je ta druga puna, ili moram da je ispraznim?

Link to comment

Tamo gde ti je bio OS, moras da obrises i formatiras.

 

Onda ces dobiti svoj stari D disk sa podacima i potpuno praznu particiju gde ti je bio OS.

 

Onda mozes da to spojis i dobijes jednu veeeliku particiju. Mozes da koristis EaseUS Partition Master  recimo za takve poduhvate

Link to comment

Kao sto rekoh, to sam i uradio, ali nece. Izgleda da trebaju obe particije da budu prazne da bi ih merdzovao, a ja nemam gde sa ovih 800 gb.

Edit: bar ovaj widnows disk manager nece, neki drugi softveri izgleda mogu, upravo instaliram taj EaseUs

Edited by mraki
Link to comment

Ne mora druga da bude prazna, zavisi samo koji alat koristiš. Od ove situacije koju sad imaš obično alati dozvoljavaju da se  ta preostala particija u toj istoj veličini pomeri (move) na početak diska, a onda na risajzuje preko praznog ostatka na kraju diska. Neki alati dozvoljavaju risajzovanje u oba smera.

 

Od free alata imaš recimo gparted, koji može da se naprži na cd ili na usb stik, pa butuješ sa njega i završiš posao, bez da moraš išta da instaliraš.

Link to comment

Hvala, uspeo sam pomocu EaseUs.

Jos jedno pitanje, ona system reserved particija od 100 mb sto windows ostavi prilikom instalacije pa je vidim samo iz disk menadzera, ona mi je i dalje na starom hardu, nije na ssd-u iako je sad tu instaliran win. I sad, kad u biosu podesim da mi je ssd prvi disk, nece da bootuje uopste. Da li je to zbog toga?

 

Edit: nije ni bitno, verovatno sam trebao da podesim u biosu koji je prvi a koji drugi pre instalacije sistema, resavam to tako sto ga instaliram ponovo :facepalm: ali i dlaje me buni tih 100 mb kao zasebne particije sto windows odvoji prilikom instalacije, cemu to zapravo sluzi i da li ce mi performanse ssd-a ostati delimicno neiskoriscene ako to ostane na hardu?

Edited by mraki
Link to comment

Čekaj, ti nisi kompletne particije tj. disk klonirao na ssd?

 

Uh. Ne bi valjalo da ti to ostaje na drugom disku. Makar i zbog toga što u slučaju da vadiš drugi disk (crkenzi ili apgrejd) nećeš više moći da podigneš sistem.

Link to comment

Uh. Ne bi valjalo da ti to ostaje na drugom disku. Makar i zbog toga što u slučaju da vadiš drugi disk (crkenzi ili apgrejd) nećeš više moći da podigneš sistem.

Ne razumem ovo, nisam siguran da li sam sam lepo objasnio u čemu je bio problem. Dobio sam sta sam planirao, C particija je ssd a D hdd, sve radi kako treba, mnogo brze podize sistem, prilikom te ponovne instalacije sam se resio i tih 100 mb system reserved particije, najpre je obrisao tokom instalacije, a posle i merdžovao sa ostakom hdd jer je bila unallocated. U biosu isto podešeno kako treba, ssd je primarni, sa njega bootuje.

Treba li ovo kvotovano i dalje da da me brine? :unsure:

Untitled.png

Edited by mraki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...