Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Probaj da izvadis onu litijumsku bateriju koja je na ploci i vratis je nakon par minuta  i/ili da nadjes Reset CMOS pinove na ploci i na kratko (sekundu-dve) ih spojis. Moze da desi da nakon toga racunar "ozivi".

Link to comment
Proveri i da memorija nije ispala iz ležišta. 

 

Izvadi memoriju(e) pa vrati

 

btw meni je jednom komp budalio kad se mrezna karta malo pomeri u slotu. Ne secam se tacno kako se manifestovalo al valjda isto nije hteo da se upali.

Link to comment

Jeste da zavisi od BIOS-a, ali kad memorija ili karte ne leže dobro, onda se čuje beep (ukoliko je speaker i dalje povezan sa pločom). Za grafičku, ako me sećanje ne vara, jedan dugi i tri kratka beepa.

 

Proveri da li su priključena oba kabla od napajanja, ne samo široki, nego i onaj manji od 4 ili 8 pinova. To je neretko uzrok tog malog početnog mrdanja kulera. Ako je priključeno sve kako treba, mogući uzrok jeste da ploča pravi negde kontakt sa kućištem, najčešće preko onih limčića od karti. Povadi sve limčiće i karte sem grafičke i proveri da njen limčić ne dira ploču. Nekad upadne ljudima šrafić unutra i pravi kontakt.

Link to comment

Hvala svima na iscrpnim odgovorima,

probah CMOS i bateriju, pinove dakako (npr onaj 8 pinski manji kabl je bio napolju, pitam se samo kako) 

Na zalost ovo je bio odlican povod za kupovinu novog napajanja i graficke kartice.

 

Sve mi je jasno al da je graficka stradala u celom haosu to mi nikako ne ide u glavu, sve ostalo je prezivelo.

 

Muk na drugoj strani i osecanje krivice. :)

Link to comment

Hvala svima na iscrpnim odgovorima,

probah CMOS i bateriju, pinove dakako (npr onaj 8 pinski manji kabl je bio napolju, pitam se samo kako)

Na zalost ovo je bio odlican povod za kupovinu novog napajanja i graficke kartice.

 

Sve mi je jasno al da je graficka stradala u celom haosu to mi nikako ne ide u glavu, sve ostalo je prezivelo.

 

Muk na drugoj strani i osecanje krivice. :)

Šta je bilo na kraju?

Grafička?

Što kaže čovek, iskoristi "1 momentum" neće da traje dugo ;-)

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Ostao sam bez wi fi signala na ruteru. Zicane veze rade kako treba. Probao sam da ga resetujem i da mu drndam onaj prekidac za wi fi, ali odbija da proradi. Jel ima neko ideju sta bi moglo da mu bude?

Link to comment

Da li neko od ljudi koji rade sa Photoshopom ima slican problem, skinuo sam Photoshop CC 2015 i kada ga otvorim hard disk krece mnogo da kvrcka, kao da parkira glavu iznova i iznova, sve ovo se deshava dok ne otvorim neki meni u photoshopu cim otvorim to prestaje, i vraca se kada je blank stranica. hard disk je wd caviar blue 1tb, probao sam u programu Crystal Disk info da mu enablujem AAM/APM kontrole ali nikako ih ne prepoznaje, probao sam i da jumperishem disk 3+4 i nista i dalje. Da li neko ima slicnih iskustava i problema? thnx

Link to comment

Ako eksterni hard upisuje podatke 80-90 MB/S usb 3.0 radi kako treba? Retki pikovi preko 100

 

tripuje me neki usb 3.0 host controller utility koji iskace preko search bara u win 10. Kad ga pokrenem izbaci mi poruku usb 3.0 host controller not found. 

 

Jel to zato sto win od 8-ice koristi svoje kontrolere a ovaj utility  je preostao sa sedmice? Po device menadzeru mi se cini da su kontroleri tu

 

edit: win skoro apgrejdovan sa sedmice na desetku.

 

edit 2:

 

3_0_controll.png

 

a za plocu kaze ovo

REV 3.0 – NEC USB 3.0 controllers

 

Edited by katamaran
Link to comment

Ostao sam bez wi fi signala na ruteru. Zicane veze rade kako treba. Probao sam da ga resetujem i da mu drndam onaj prekidac za wi fi, ali odbija da proradi. Jel ima neko ideju sta bi moglo da mu bude?

Proradio? Jesi li otvarao home page rutera?

Link to comment

nov laptop (asus) prilikom ukljucenja ne prikazuje nista na monitoru, na trenutak kao da zasvetli i to je to. opticki uredjaj radi. os mislim nikakav nema,

pokusao sam sa f2(a kasnije svim f ovima:)uci u bios, ali nista se ne desava)

 

jel nesto propustam, ili komp nije ispravan?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...