Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Mogu da uradim image aktuelnog os-a (7) pa da probam upgrade na 10? Bitno mi je da mogu lako da se vratim na staro u slucaju problema.

 

Ili mozda da napravim novu particiju od stotinjak giga pa na nju clean install desetke? Jel se onda automatski pravi dual boot il bih to morao dodatno da cackam?

 

edit: ne odgovara mi ova druga opcija jer bi onda desetka isla na storage hard (wd green) Najradije bih ga na ovaj isti sa kojeg vozim sedmicu al me brine da ne zapne negde.

 

edit 2: recimo da uradim nekako image C harda pa da ga sklonim na eksterni pa posle clean install desetke na njemu? Bitno mi je da imam opciju jednostavnog povratka na staro. Ako sve prodje kako treba mogu posle natenane da izvlacim fajlove iz tog image-a ili da pored image-a iskopiram i sve fajlove sa tog harda?

 

krajnje je vreme da ovo odradim pa da probam istu avanturu i sa laptopom.

Edited by katamaran
Link to comment

A image tool u win-u?

 

http://www.howtogeek.com/howto/4241/how-to-create-a-system-image-in-windows-7/

 

sad cu da vidim na yt kako tacno funkcionise slikanje i poovratak na staro. Asus mi daje drajvere za 8.1 al kad vec petljam probacu desetku al nema skoro nista od drajvera :( (usb, sata, chipset...)

 

EDIT: sve sam se nesto tripovao da mi je c zauzet samo 50-ak giga a ono toliko slobodno na hardu od 465  :cry:

 

prekopiracu sve fajlove pa onda image pa format pa nek ide zivot...

 

Ako vracam pokrenem ghost u win 10 pa tamo izaberem opciju restore? Malo mi frka zbog nekih prica da downgrade desetke i nije tako jednostavan.

 

edit: btw desetka je jos dzabe ili moram da se potrudim oko "dzabe" verzije?

 

probacu po ovom tutorijalu

 

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Imas ovde opis kako da odradis clean install 10-ke kao upgrade postojece sedmice. Ja sam na tu foru ubacio cistu desetku na particiju pored sedmice, cisto da bih uhvatio pravo na taj upgrade kad su ga nudili i da ga vezem za hardver. Zavisno od velicine harda, ako imas dovoljno prostora da odvojis za desetku ne bi trebalo da bude ikakvih problema posto desetka uredno prepoznaje ostale windowse i nudi izbor pri podizanju sistema (samo sto je bolje u tim opcijama posle staviti da je sedmica difolt, posto desetka dugo ucitava dok se ne dodje do ekrana za izbor, dok loader 7-ice odmah nudi izbor).

 

Drajveri za win 8 uglavnom valjaju i za desetku, posto je to u sustini nadogradjena osmica. Samo se ide na install preko Device Managera, pa mu pokazes putanju do drajvera.

Link to comment

Ovo za drajvere sam malocas naleteo. Najs :)

 

Mislim da idem na najregularniji moguci nacin sa mediacreationtool jer sam sad citao da je nekom tako proslo glatko a nekom drugom nisu radili tastatura i mis po instalaciji

 

https://www.microsoft.com/sr-latn-rs/software-download/windows10

 

Ako bude posle morao da se aktivira to se da naknadno resiti...

 

Sto se prostora tice mislim da mu dam ceo hard od 500 (467) giga

 

Uzeo sam skoro veliki eksterni pa imam gde da sklonim i backup i image :)

 

edit: i laptop ima drajvere za osmicu. Onda moze i na njega desetka bez problema? Mada bolje prvo ovo da zavrsim pa cu da se petljam sa lapom...

Edited by katamaran
Link to comment

I like to live dangerously :)

 

Ako bude sljakala odgovarace mi sigurno. Ako ne bude sljakala vraticu image

 

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade?tduid=(14c348e893a91089cb2980533c6ee123)(256380)(2459594)(TnL5HPStwNw-0FBZfNm6YPFXNhiu3o52rA)()

 

Ako ovako odradim jel ista procedura ko sa onog yt klipa?

 

 

 

 

edit: komp mi je uporan da kopira 26 giga iako sam uradio select all na particiji gde je zauzeto 400. Po trajanju kopiranja pretpostavljam da ipak kopira sve.

 

nisam nikad koristio vm al sad kontam da u principu mogu ovaj image nekom prilikom da podignem u njoj pa da prekopiram fajlove koje bih da sacuvam. U sustini mi je onda ovaj korak visak al bolje sto bolji backup

Edited by katamaran
Link to comment

Znam da bih se snasao al bi mi oduzelo suvise vremena. Vec pizdim sto sam jos na kopiranju fajlova sa C

 

Odavno se kanim da predjem na desetku i tesko da bih se predomislio.

 

Posle jos treba da napravim image pa tek onda konacno install. Srecom onaj na klipu kaze da sama instalacija ide jako brzo sa flesa.

Edited by katamaran
Link to comment

Mislim da nema potrebe da se igram jer sam prelomio da hocu sa futurom u buducnost. Virtuelna masina ima veze sa bekapom jer uvek u buducnosti mogu na nju da stavim image trenutnog os-a pa da vadim fajlove sa tog harda koji mi trebaju.

 

Imam gomilu nekih gluposti na desku. Na ostatku c valjda nemam nista sto bih cuvao al cu za svaki slucaj sve da kopiram

Edited by katamaran
Link to comment

Nasao i ja :)

 

Valjda ghost nece praviti image 5 sati. Nadam se da pocnem install pre 4-5 ujutro

 

trenutno mi za prokleto kopiranje prijavljuje jos 3 sata al valjda nece toliko

 

edit: koliko vidim jedino za usb nema drajvera ni za 8.1. Hocu li imati problema sa 3.0 portovima i moze li se to nekako srediti?

 

edit 2: nema za osmicu al ima za desetku :)

 

Jos da se ja setim da li mi je ploca rev 3.0 il 3.1 al valjda nema veze

 

https://www.asus.com/Motherboards/P8P67_PRO_REV_31/HelpDesk_Download/

 

edit 3: ipak 3.0 srecom skupljam kutije ko hrcak

 

edit 4: bez usb drajvera za 3.0  <_<  Valjda ce raditi ovi za 3.1 al mislim da su upravo usb portovi razlika izmedju 3.0 i 3.1

 

edit 5: gotovo kopiranje al prekopirao manje od 19 giga  :wacko:  Ako je desktop tu prelazim na image...

 

edit 6: windows folder je uredno iskulirao pa samim tim nije ni backapovao desk  :evil:

 

sad cu samo desk pa image. Valjda nemam nista van deska

Edited by katamaran
Link to comment

Mogu da kopiram pojedinacne fajlove sa deska al ako probam select all nista se ne desava  :frust:

 

nisam posteno ni poceo a vec mi je preselo

 

edit: users folder 350 giga a kad ga kopiram on prebaci 3  :isuse:

 

edit 2: jebo ga ja. Desktop folder 170 giga i njega direktno izgleda hoce da kopira...

 

edit 3: vidim nekome ghost pravio image 6 sati za hard od 80 giga a ja bih 5 puta veci :ph34r: . Vidim da cu bez image-a. Vazno da sacuvam fajlove sa deska a valjda nece biti problema da instaliram cistu sedmicu ako se zakomplikuje

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...