Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Zenin lap totalno riknuo ni na punjacu ni bez, ma ni da mrdne. Nadjoh na netu ovo i pomoglo mi je. E sad me zanima koji je sledeci korak? Da ga drzim samo bez baterije na punjacu ili sta?

Ako ce uskoro opet da joj rikne da krenem u spasavanje slika i podataka?

 

Meni ovo mirise na kondenzator koji je na zadnjim nogama. Logicno je ocekivati da bude sve gore i cesce.

 

U sustini je zamena kondenzatora najbanalnija popravka al sve zavisi gde je. Strucniji od mene za lapove ce znati da li je ovo verovatno na mejnbordu ili eventualno na nekom napajanju.

Edited by katamaran
Link to comment

da li postoji način da se ugase reklame na jutjubu?

 

apsolutno ne mogu više da podnesem slušanje muzike tako, isprekidano preglasnim reklamama, pre svakog drugog klipa

Link to comment

Meni ovo mirise na kondenzator koji je na zadnjim nogama. Logicno je ocekivati da bude sve gore i cesce.

 

U sustini je zamena kondenzatora najbanalnija popravka al sve zavisi gde je. Strucniji od mene za lapove ce znati da li je ovo verovatno na mejnbordu ili eventualno na nekom napajanju.

 

Posto kosta taj kondenzator?

Link to comment

chrome + adblock plus + odaberi html5 player umesto flasha

 

hvala

 

ali, ja sam za sve to kompletan duduk

 

ne mogu da nađem šta je adblock plus

 

i ne znam gde se, kako i zašto bira html5 umesto flasha - niti imam ideju šta je to

Link to comment

Adblock Plus ti je besplatni programčić-dodatak za bilo koji internet pretraživač (imam ga na Mozilla Firerfoxu).

Uspešno eliminiše reklame sa jućuba, novaca i leba ti neće tražiti.

Stavlja se tako što odeš u open menu i odabereš opciju Add-ons...

Tako je kod Lisice, pretpostavljam da je slično i kod drugih browsera.

Ovo za html 5 ne znam, ali voleo bih da neko objasni zašto i kako se radi.

Link to comment

@jc

 

Kosta i manje od 100 kinti. Mozda dvadesetak dindzi ako i toliko.

 

Ako imas nekog da ti ti odradi super al ako nemas onda si na milost i nemilost majstoru.

 

Meni je pre 6 meseci zamenjen kondenz na tv-u. Nepristupacno mesto i nije klasican kondenz pa sam cak i dobro prosao za 50 evra. A jos im ja odneo drugu plocu za delove i tacno im nasao gde je kvar

 

Edit : Ako se pogorsa utopljavanje fenom ili cebetom pomaze.

Edited by katamaran
Link to comment

Adblock Plus ti je besplatni programčić-dodatak za bilo koji internet pretraživač (imam ga na Mozilla Firerfoxu).

Uspešno eliminiše reklame sa jućuba, novaca i leba ti neće tražiti.

Stavlja se tako što odeš u open menu i odabereš opciju Add-ons...

Tako je kod Lisice, pretpostavljam da je slično i kod drugih browsera.

Ovo za html 5 ne znam, ali voleo bih da neko objasni zašto i kako se radi.

 

raaadiiii

 

reaktore i tičere, pozlatila vam se tastatura !

 

thnx

Link to comment

ja zaboravio da se zahvalim onima koji su preporucili modem/ruter, upravo je stigao i deluje da radi kako treba :)

 

nego, jos malo glupih pitanja... krenuo da instaliram drivere za laptop, i nisam bas 100% da li treba instalirati svaki. ovde ima cetiri graphics drivera, a ova tri intelova su svi tu negde oko 115 mb, pa nekako deluje kao da sluze istoj stvari. da instaliram sve to ili da izaberem jedan?

Link to comment

Bez detaljnog gledanja pretpostavljam da je ovaj prvi za graficku a da treba jos jedan od preostala 3 za integrisanu u zavisnosti od toga koji procesor imas na masini. 

 

edit: ispod ima jos jedan intelov Broadwell/Haswell ali razlicitog datuma od gornjeg

 

edit 2: sad sam pogledao drajvere za moj laptop i isto ima odvojeno za integrusu i dedicated i to valjda po dve varijante u zavisnosti od toga koja je grafika/proc

Edited by katamaran
Link to comment

ovde pise broadwell integrusa, sto znaci da mi taj zadnji svakako treba. mislim da mi ovi drugi nisu potrebni, deluje kao da sluze istoj svrsi...

Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...