Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Beše neki virus koji krije foldere, jurili smo rešenje onomad ovde ako se ne varam?

Externi disk?

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Ne mogu da se setim, znam da sam sređivao neki flash od 64 gb sa tim problemom... Jesu ti ti filmovi (bili) na eksternom disku?

Kad pogledaš properties od diska, jel' ti fali tih par stotina giga, ili su tu, samo se ne vide? Jesu ti folderi tu, ali su prazni? Možda imaš samo shortcute koji ne vode nigde?

Link to comment

Probaj McShield, skoro sam sredjivao jedan takav flesh. I skeniraj racunar bilo kojim AV programom uz iskljucen system restore, da ti ne bi ostajao na kompu.

(Nek te ne buni sto je program za usb, on skenira i hard diskove.)

Edited by malistev
Link to comment

gasi  restartuje mi se komp. pocelo pre nekih dva meseca. nema pravila, nekad ga ukljucim ujutro i ugasi se bukvalno posle par minuta, sam se potom pokrene i cesto ponovi proces

opet, nekad radi od ujutro do neko doba noci bez restarta

najpre sam pomislio da je do pregrevanja (mada ovo ranojutarnje restartovanje ne ide u prilog toj teoriji), ocistio ga od prasine, nisam siguran da li je imalo ikakvog ili bas nikakvog efekta. problem se nastavio

 

zamolio bih za savet, kako ispitati u cemu je problem

ja se jos uvek potajno nadam da bi problem mogao biti i softverske prirode, ponajvise zato sto sam u nekom trenutku po ukljucivanju racunara poceo dobijati obavestenje da nedostaje nekakav fajl (imam negde "ufotkano" o cemu se konkretno radi), a problemi sa restartovanjem su poceli nedugo posle toga

koristim win7, koji ne pamtim kad sam instalirao, moguce odmah po kupovini racunara (2012te u leto)

Link to comment

gasi  restartuje mi se komp. pocelo pre nekih dva meseca. nema pravila, nekad ga ukljucim ujutro i ugasi se bukvalno posle par minuta, sam se potom pokrene i cesto ponovi proces

opet, nekad radi od ujutro do neko doba noci bez restarta

najpre sam pomislio da je do pregrevanja (mada ovo ranojutarnje restartovanje ne ide u prilog toj teoriji), ocistio ga od prasine, nisam siguran da li je imalo ikakvog ili bas nikakvog efekta. problem se nastavio

 

zamolio bih za savet, kako ispitati u cemu je problem

ja se jos uvek potajno nadam da bi problem mogao biti i softverske prirode, ponajvise zato sto sam u nekom trenutku po ukljucivanju racunara poceo dobijati obavestenje da nedostaje nekakav fajl (imam negde "ufotkano" o cemu se konkretno radi), a problemi sa restartovanjem su poceli nedugo posle toga

koristim win7, koji ne pamtim kad sam instalirao, moguce odmah po kupovini racunara (2012te u leto)

 

ako ti nedostaje neki sistemski fajl sasvim moguce.

Link to comment

Da li ti izbaci plavi ekran nakon restartovanja?

Da li trazi check disk?

Da li si probao da udjes u safe mode, pa da vidis da li ce se onda restartovati?

Link to comment

gasi  restartuje mi se komp. pocelo pre nekih dva meseca. nema pravila, nekad ga ukljucim ujutro i ugasi se bukvalno posle par minuta, sam se potom pokrene i cesto ponovi proces

opet, nekad radi od ujutro do neko doba noci bez restarta

najpre sam pomislio da je do pregrevanja (mada ovo ranojutarnje restartovanje ne ide u prilog toj teoriji), ocistio ga od prasine, nisam siguran da li je imalo ikakvog ili bas nikakvog efekta. problem se nastavio

 

zamolio bih za savet, kako ispitati u cemu je problem

ja se jos uvek potajno nadam da bi problem mogao biti i softverske prirode, ponajvise zato sto sam u nekom trenutku po ukljucivanju racunara poceo dobijati obavestenje da nedostaje nekakav fajl (imam negde "ufotkano" o cemu se konkretno radi), a problemi sa restartovanjem su poceli nedugo posle toga

koristim win7, koji ne pamtim kad sam instalirao, moguce odmah po kupovini racunara (2012te u leto)

 

 

Koja matična je u pitanju?

Prvo proveriti stanje elektrolita, posebno oko CPU, zatim napajanje, pa memoriju i HDD.

Ako je sve OK, probati sa reinstalalacijom OS-a.

Edited by zmanic
Link to comment

ne, mada sam nasao na netu savet malopre, pa iskljucio onu opciju automatski restart, te bi valjda sad sledeci put trebalo pokazati plavi ekran i nekakav info

skinuo sam i nekoliko programcica za test

ovaj jedan pokazuje ok temp komponenti, a i poslednji put kad se restartovao sam ga potom iskljucio iz struje, otvorio i na dodir mi sve deluje hladno

memoriju jos nisam testirao, mada prijavljuje svih 8g i nije opterecena 

Link to comment

Jel se samo restartuje ili se i pali sam?

Moj stari se restartovao i palio sam, pa se ispostavilo da se dugme za uključivanje kratko spojilo.

restartuje

 

viroza neka, mmw

nadam se, bolje da je do mene nego do njega :)

 

 

gde si ti mudri covece, zabrinuli smo se ovde za tebe. nije te bilo preko 24h :fantom:

 

 

 

 

 

inace, buljim u ovaj HWMonitor neprestano od poslednjeg restarta i sve deluje ok

doduse temp procesora se vremenom dize, ali kapiram da je to standardno ponasanje

Link to comment

Skini Aida64 i pusti mu stres test, da vidis kako ce da reaguje. Pa skini memtest86 pa baci na usb pa vidi kako se ponasa memorija... Moguce i da je napajanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...