Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

 

 

Vidi u Power options odeljku, stavi na High performance plan i opcije za sleep after "never" i turn off hard disk "never".

hvala,stavio sam sad i hybrid sleep na off, to trebalo da je to

Link to comment

Da ti se nije (fizički) zaglavio shift ili neki drugi taster?

 

Resio sam problem restartom i sad sve radi. Ali mi je bilo interesantno sta se desilo, kao parcijalni DNK slog.

Link to comment

Mozd je poceo kabl da te zeza ili kontakt na samoj tastaturi. Meni se to desava vise puta dnevno al najcesce proradi posle vadjenja i vracanja kabla.

 

Mrcina sam da je nosim u servis a i kako pomenem majstoru da je tastatura nece da se bakcu. A ne pada mi na pamet da je menjam jer je mehanicka.

Link to comment

glupo pitanje, ali upravo instaliram windows na prvi kucni laptop, i pita me da izaberem wi-fi mrezu. imam izbor izmedju "unifi", "1bf73a" i "mama <3:)". nemam pojma sta da odaberem, a ne bih da sjebem nesto. zapravo nisam siguran ni da mogu na net uopste, prvi put ovo radim  :unsure:

Link to comment

glupo pitanje, ali upravo instaliram windows na prvi kucni laptop, i pita me da izaberem wi-fi mrezu. imam izbor izmedju "unifi", "1bf73a" i "mama <3:)". nemam pojma sta da odaberem, a ne bih da sjebem nesto. zapravo nisam siguran ni da mogu na net uopste, prvi put ovo radim :unsure:

Mislim da ti je ovaj 1bf... Tvoj ruter.

Ako ti je otvoren wifi neće ti tražiti pass.

Ali naravno bolje je za početak na kabl, dok ne pokupi sve drajvere i šta mu treba...

Link to comment

glupo pitanje, ali upravo instaliram windows na prvi kucni laptop, i pita me da izaberem wi-fi mrezu. imam izbor izmedju "unifi", "1bf73a" i "mama <3:)". nemam pojma sta da odaberem, a ne bih da sjebem nesto. zapravo nisam siguran ni da mogu na net uopste, prvi put ovo radim  :unsure:

 

Da li uopšte imaš WiFi mrežu ili su to komšijske? :P

Link to comment

na kraju samo preskocio taj korak i zavrsio instalaciju do kraja. kasnije u windowsu probao da se nakacim na neku od tih mreza, sve imaju sifru. ako je ovaj unifi samo za sbb korisnike, od toga necu imati vajde s obzirom da sam i dalje kod poste.

 

Da li uopšte imaš WiFi mrežu ili su to komšijske? :P

 

izgleda da nemam, danas kupio laptop, nisam ni razmisljao o spajanju na net pre toga :D ajmo na brzinu, sta mi je potrebno za tako nesto? neki odvojen ruter?

Edited by Calavera
Link to comment

na kraju samo preskocio taj korak i zavrsio instalaciju do kraja. kasnije u windowsu probao da se nakacim na neku od tih mreza, sve imaju sifru. ako je ovaj unifi samo za sbb korisnike, od toga necu imati vajde s obzirom da sam i dalje kod poste.

 

 

izgleda da nemam, danas kupio laptop, nisam ni razmisljao o spajanju na net pre toga :D ajmo na brzinu, sta mi je potrebno za tako nesto? neki odvojen ruter?

 

Pa zavisi šta imaš, možda tvoj ruter već ima Wifi samo nije uključen i podešen? Uvek možeš preko mrežnog kabla dok ne središ wifi. :)

Link to comment

nemam ruter uopste, do sad nije bilo potrebe za wi-fijem u nasem skromnom domacinstvu. komp je prikljucen na net preko modema, i to je to od kontakta sa spoljnim svetom.

Link to comment

nemam ruter uopste, do sad nije bilo potrebe za wi-fijem u nasem skromnom domacinstvu. komp je prikljucen na net preko modema, i to je to od kontakta sa spoljnim svetom.

 

Koliko modem ima portova, više od jednog ili samo jedan?

Link to comment

kupi neki jeftin ruter ako nemaš baš 150+ kvadrata (a i tad možeš da proširiš onim wifi repeaterima), vidi kako šljaka to sve, upoznaj se sa svijetom bežičnog neta za male pare, uvijek lako možeš da se apgrejduješ. U taj ethernet ćeš da ubodeš ruter, a u njega isto možeš da ubodeš komp ako nećeš da se smaraš sa wifi a hoćeš net za više uređaja. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...