Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

došlo vreme za unapređivanje kvaliteta internet života. stanje stvari je sledeće - u kući 3 laptopa, 2 korisnika i 1 modem. kako koja od nas 2 poželi da koristi internet u nekoj drugoj prostoriji tako se raspamećujemo s kablovima, pravimo zamke po kući i imamo ograničeno kretanje. lepo bi bilo kad bismo sve to mogle bez previše fizikalisanja, pa mi treba savet. wireless ili nešto drugo? sve to u beogradu, a da može da se završi bez prevelikih troškova i previše cimanja. i bez šume kablova, ako je moguće. fala.

Link to comment
došlo vreme za unapređivanje kvaliteta internet života. stanje stvari je sledeće - u kući 3 laptopa, 2 korisnika i 1 modem. kako koja od nas 2 poželi da koristi internet u nekoj drugoj prostoriji tako se raspamećujemo s kablovima, pravimo zamke po kući i imamo ograničeno kretanje. lepo bi bilo kad bismo sve to mogle bez previše fizikalisanja, pa mi treba savet. wireless ili nešto drugo? sve to u beogradu, a da može da se završi bez prevelikih troškova i previše cimanja. i bez šume kablova, ako je moguće. fala.
Wireless router je sve što ti treba (pod pretpostavkom da laptopi imaju WiFi) da usrećiš sebe, mladunče, a bogami i komšiluk ako ne zaštitiš mrežu šifrom.
Link to comment
Wireless router je sve što ti treba (pod pretpostavkom da laptopi imaju WiFi) da usrećiš sebe, mladunče, a bogami i komšiluk ako ne zaštitiš mrežu šifrom.
imaju sva 3. tako sam i mislila. a sad sledeće pitanje: gde? kod koga? pošto i koliko brzo. ja sam prilično nestrpljivo čeljade. naročito ako zapnem za kabel, a bome stanem i na modem, što maločas učinih. dosta je.
Link to comment
imaju sva 3. tako sam i mislila. a sad sledeće pitanje: gde? kod koga? pošto i koliko brzo. ja sam prilično nestrpljivo čeljade. naročito ako zapnem za kabel, a bome stanem i na modem, što maločas učinih. dosta je.
linksys WAG200G. pouzdano, kvalitetno, solidnog dizajna i ne preterano skupo. podrzava sve do adsl2+.1010015940.jpg Edited by voja i
Link to comment
imaju sva 3. tako sam i mislila. a sad sledeće pitanje: gde? kod koga? pošto i koliko brzo. ja sam prilično nestrpljivo čeljade. naročito ako zapnem za kabel, a bome stanem i na modem, što maločas učinih. dosta je.
Bilo gde... Vidi Pc Berzu u Bgd i cene (oko 3-4 hiljade) zakacis za ADSL ili Kablovski modem na red i vozis...Mada mislim da u startu moras da nakacis jedan komp na kabl po uputstvu za instalaciju dok ne formiras instalaciju... Tu onda das i ime mrezi i ne ostavis da pise "Default" (kao ja debil) na radost komsiluka... I zastitis mrezu tako sto upises imena sva tri tvoja kompa.Ja to sve moram jos jednom da radim jer sam takodje bio nestrpljiv (pre par meseci) i nisam to uradio odmah... A sad tu operaciju odlazem iz dana u dan... Iznerviram se kad broj komsijskih laptopova predje razuman broj pa ja ne mogu da se nakacim i onda iskljucim napajanje rutera na 5 minuta... Inace ja sam osim rutera pazario i 2 wireless prijemnika za stare stabilne kompove i prvo njih instalirao...Imam kablovski SBB internet i kad je on dobar sve je ok... Sa najeftinijim paketom vrti 3 razlicita yutube-a na 3 razlicita kompa...Ako slucajno neki od lap topova nece da se nakaci risetuj napajanje rutera na 15 sek. dok lap top trazi mrezu...Kod instalacije samo prati uputstva za instalaciju i pravilan redosled istih i nema frke...Ako se pokarabasi vici nekog od ovih pppspecijalista...Edit: Ti linksysi su nakvalitetniji i najskuplji... Ali ja sam uzeo neki DLink jer su mi rekli da su ih 30tak prodali ljudima sa SBB-om i da se niko nije zalio na instalaciju i rad i sasvim ok mi radi... Edited by dare...
Link to comment
linksys WAG200G. pouzdano, kvalitetno, solidnog dizajna i ne preterano skupo. podrzava sve do adsl2+.1010015940.jpg
NEEEEEEEEEEEEEEE, nikako. Ovo je đubre. Nemoj da se zajebeš kao ja. Poželeo sam da ga razlupam bar jedno 50 puta.Proradio je kako treba i nije mi spontano prekidao adsl konekciju tek posle instaliranja četvrte verzije firmware-a. TP-Link :thumbsup: Edited by Conspirator
Link to comment

Ja sam laik, ali sam pre dva meseca uzeo D-Link DI-524 i bez problema ga postavio - čitao i radio kako piše step by step (predajnik i 2 prijemnika za stare stabilne kompove; tebi Mary to ne treba jer imaš laptopove sa wirelessom).I to sve lepo radi za sad... Već sam se hvalio... Ako je signal na osnovnom modemu (Adsl ili kablovski) OK i ovaj je OK. Kod mene Sbb često zna da uspori dibidus..Taj D link ima na puno mesta u Bgd. Treća soba mi je malo dalje i na razdaljini od 12-15 metara signal je Low ali lepo radi...Cenim da me komšiluk sa laptopovima hvata 2-3 sprata gore i dole... <_< Rekoh da, sad kad sam "navukao" komšiluk planiram da još jednom ubacim instalacioni disk, zaštitim mrežu i nazovem je "HiljadarkaDaretu ili gadniTrojan" :rolleyes: E sad još jednom taj linksys su mi hvalili jer je kao kvalitetniji, većeg dometa i kapaciteta a i tokom boravka u Africi video sam da hotel fura više tih Linksysa i da trpe po 20-30 nakačenih računara... Nije mi bio problem ni da dam par hiljada više ako je to stvarno dobro... Međutim čovek me iz radnje ubedi da su sa ovim D linkom u stanu, svi zadovoljni... I da niko nije imao problema u instalaciji i eksploataciji...Inače imao sam opasno usko grlo proizvodnje... 1 komp na internetu, a supruga sa svojim sajtovima, forumom... dve srednjoškolke sa skidanjem muzike i koječim (sad gledaju filmove i "Čari" preko interneta) i moja malenkost...Opasno!Sad su one sve zadovoljne jer svaka ima svoju sobu i svoj kompjuter... Osim mene... :rolleyes: Taman se parkiram na neki komp. da odigram 1online preferans (sat-dva)na miru, kad eto ti nekog iza leđa... Sve sam ja to razmazio... <_<

Edited by dare...
Link to comment
Cenim da me komšiluk sa laptopovima hvata 2-3 sprata gore i dole... <_<
Mogao bi neko ko se razume ovde da objasni kako se stavlja zastita (lozinka) za pristup wireless home network-u... Ni meni nije jasno.
Link to comment

Udjec u konfigurisanje rutera i tamo izabers neki od protokola sa zastitom WEP (moze da se provali, ako imas komsiju hakera), WPA, WPA2, on ti trazi da uneses password odredjene duzine, ili ti da mogucnost da ti generise taj password. Na racunarima izaberes isti protokol i uneses password. Jedini problem moze da bude konfigurisanja rutera - treba pazljivo citati uputstvo, ne zato sto je sve ovo nesto komplikovano, nego zbog toga sto nude gomilu opcija koje su smrtnicima potpuno nepotrebne, pa je ponekad pomalo tesko naci ono sto ti treba.Da ne bude zabune, lozinka se na racunarima unosi jedanput, a ne svaki put kad se racunar kaci na mrezu.

Edited by Aion
Link to comment
Mogao bi neko ko se razume ovde da objasni kako se stavlja zastita (lozinka) za pristup wireless home network-u... Ni meni nije jasno.
Stvarno bi mogao...Inače kolega koji je bio sa mnom u Africi je zakačio svoj Linksys koji je poneo na hotelsku mrežu. A dotični uređaj je sa dometom pogodnim za surčinske seljake-biznisnemene (čitaj pokriva hotel, baštu, bazen, i sportske terene...) i samo je od nas par tražio ime kompjutera koje je unešeno u podešavanju (ono Contlol Panel/Properties pa vidiš podatke o kompjuteru) tako da samo nas nekoliko možemo da se nakačimo na tu njegovu mrežu...Ali stvarno ne znam detalje kako se to radi... I zato i odlažem ponovno podešavanje wireless-a. Frka mi da nešto ne pokvarim jer sad radi sasvim dobro...Ali onaj "Default" naziv mreže koji sam tako debilski ostavio, me stalno iznervira kad god ga vidim... <_<Edit:@Aion HVALA! :)Da, meni su sva tri kompa na istoj IP adresi i ništa nisam podešavao... Niti sam imao tu opciju...A znam da ima onih, kojima je svaki prikačeni komp druga IP adresa... I da su par mojih kolega nešto petljali sa tim...Ovo za kačenje komšiluka mož`da bude opasna stvar ako niste u SURF paketu nego plaćate po utrošku skinutog... Edited by dare...
Link to comment

Ono za brdo opcija se odnosilo na Linksys, kod TP-Link sam se snasao bez uputsva. Linksys ima i neki programcic kojim se konfigurise sam ruter (potreban da bi se postavio password za konfigurisanje mreze), mreza se kod oba ova modema konfigurise iz web browsera, pri cemu se ruteru pristupa kao serveru.Treba voditi racuna da racunar koji se koristi za konfigurisanje, na ruter mora (mozda ovo nije tacno, ali sam ja tako radio) da bude povezan kablom.

Link to comment

Sto se tice, IP adrese, svaki racunar u mreze (tvojoj lokalno) ima svoju adresu. Ovu adresu ruter automatski dodeljujekad se racunar prikaci na mrezu, i po defaultu za linksys te adrese su 192.168.1.101, 192.168.1.102, ...Na ovim adresama racunari se vide u okviru lokalne mreze. Ruter se u okviru lokalne (tvoje kucne) mreze vide na adresi 192.168.1.1. Spolja, sa Interneta, svi tvoji racunari (ukljucujuci i ruter) se vide na jednoj adresi, i to je, po pravilu, adresa koju tvom ruteru dodeljuje provajder, u trenutku kada se ruter nakaci na Internet.Protokol koji omogucava da se sve ovo radi, a da korisnik ne mora da zna brdo tehnickih detalja o ovome, je DHCP. Kada konfigurisete mrezu, vodite racuna da je na svim racunarima stiklirano da se koristi DHCP. Na ruteru, po pravilu treba da bude stikliran DHCP za pristup Internetu, osim ako u uputstvu provajdera ne pise drugacije. U svakom slucaju, isti parametri koji su se koristili za pristup sa jednog racunara na internet (preko modema) sada se unose na ruteru (naravno u delu koji se bavi pristupom internetu).Oni protokoli sa zastitom (WEP, WPA, ...) odnose se na lokalnu wireless mrezu, koja se normalno podesava tako sto se ruteru kaze da glumi DHCP server, a na racunarima da parametre mreze uzimaju sa DHCP protokolom. U ovome sto sam napisao mozda ima i gresaka, posto na forumu ima i sistem administratora, nadam se da ce me ispraviti.

Link to comment

gugl mi nesto pise

We're sorry...... but your query looks similar to automated requests from a computer virus or spyware application. To protect our users, we can't process your request right now.We'll restore your access as quickly as possible, so try again soon. In the meantime, if you suspect that your computer or network has been infected, you might want to run a virus checker or spyware remover to make sure that your systems are free of viruses and other spurious software.If you're continually receiving this error, you may be able to resolve the problem by deleting your Google cookie and revisiting Google. For browser-specific instructions, please consult your browser's online support center.If your entire network is affected, more information is available in the Google Web Search Help Center.We apologize for the inconvenience, and hope we'll see you again on Google.
Link to comment
gugl mi nesto pise
The screen was first reported in 2005, and was a response to the heavy use of Google by search engine optimization companies to check on ranks of sites they were optimizing. The message may also be triggered by high volumes of different searches from a single IP address. The block is removed after a dayPretpostavljam da si u firmi i da ides preko proxy-ja na net :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...