Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

da li se prilikom produzavanja hdmi kabla (muski-zenski spoj) pojavljuju gubici u signalu ili ne ? Da li je isto kao da je kabl iz jednog dela ?

Mislim da ne bi trebalo nešto baš drastično. Naravno zavisi od kvaliteta spojeva, i dužine kabla...
Link to comment

Idealno pozajmis od nekoga 5m pa probas.

 

Mislim da ce gubitaka izvesno biti (najvise zbog spoja a malo i zbog duzine) ali kod digitalije ima slike ili nema pa verovatno neces ni primetiti razliku.

 

edit: ovi pominju nekakve balune a koliko vidim to cudo poprilicno kosta

 

http://www.smarthome.com/sc-distribute-hdmi-high-definition-video-over-long-distances

 

btw jesi li uopste siguran da ce moci da se jednostavno nastavi kabl na kabl?

 

edit 2: koliko vidim ekstenderi su 3 hiljadarke pa navise al iskoci mi jedan za 1500

 

http:www.kupindo.com/Predmet/20974581_p?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

Ne znam koliko su 10m kablovi al mi se cini da su jeftiniji

 

U svakom slucaju mozda i moze kabl na kabl kako si zamislio

 

edit 3: 2100 kod Kokeze

http://www.winwin.rs/hdmi-19-na-hdmi-19-m-m-kabl-10m-linkom-1127052.html

 

na oglasima sigurno ima jeftinije

 

edit 4: Na Kupindu od hiljadarke pa navise

Edited by katamaran
Link to comment

Da li je neko ima Telekomov VDSL ruter ZTE H168N, i da li je uspeo da konfigurise port-forwarding na njemu?

Mislim, konfigurisao sam to do sada na ne znam ni ja na  koliko rutera, ali nikad mi se nije desilo da me ovoliko zeza i da nece da radi.

Kada sa Interneta skeniram port 3455 na WAN IP adresi vidim da je otvoren, ali kada pokusam iz browsera da pristupim tom ruteru preko WAN adrese:3455 - dobijem time out.

 

Capture.JPG

Edited by JakeBlues
Link to comment

Instalirao sam novu verziju KMPlayera i pojavilo se neko sranje na njemu

 

6pxd9t.jpg

 

ovo levo. Koji je ovo kurac? Stoji i kad se pusti fajl

 

 

EDIT: vratio sam na prethodnu verziju, na njoj toga nema, ko ih jebe

Edited by Sludge Factory
Link to comment

so, izgubio se bluetooth posle win 10 update. na muzevljevom laptopu. nema ga u device manager, cak ne prepoznaje speakers nove preko usb, mora mishic na kabl.

 

instalirala asusov najnoviji relatek bluetooth driver i opet nista.

 

predlozi sta bih jos mogla da probam pre nego sto odem u best buy? dodje mi da tuzim microsoft za ovu pizdariju sa win10 pogotovu sto sam mu podesila da ne se ne radi nikakav update

Edited by mustang
Link to comment

Da li je neko ima Telekomov VDSL ruter ZTE H168N, i da li je uspeo da konfigurise port-forwarding na njemu?

Mislim, konfigurisao sam to do sada na ne znam ni ja na  koliko rutera, ali nikad mi se nije desilo da me ovoliko zeza i da nece da radi.

Kada sa Interneta skeniram port 3455 na WAN IP adresi vidim da je otvoren, ali kada pokusam iz browsera da pristupim tom ruteru preko WAN adrese:3455 - dobijem time out.

 

attachicon.gifCapture.JPG

 

Telekom je izblokirao port forwarding još pre par meseci (pogledj teme u vezi sa "carrier-grade NAT" po domaćim forumima), moguće da ti je to problem.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...