Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ovako...

 

Drugarica ima Toshiba lap (Satellite L50-B-11J) koji je pre par meseci poceo da se gasi. Nosila ga je u Komtrejdov servis na Savskom nasipu, ali su joj ga vratili i napisali da su ga testirali, ali da se kvar nije manifestovao, te da preporucuju reinstal OSa

 

Uzeo ja da pogledam pre par dana i prvih pola sata je radio normalno, a onda je opet poceo da se gasi. Gasio se i u sejf modu, gasio se i u BIOSu. Radi par minuta ili krace i prc.

 

Sta sad ciniti? Garancija istice za par meseci, ne znam da li su ovi u ovlascenom servisu pokusali da je zavrnu prvi put. Ima li smisla nositi ga ponovo tamo, pretiti inspekcijom ili sta vec?

 

Sent from my Nexus 4

Link to comment

Geekovi, može hilfe?

 

Igram se malo sa Lubuntu 16.10 LTS, pokušavam da podesim Chrome Remote Desktop na LXDE environment-u kao host, da mogu da upadam sa Androida tj. mobilnog i javlja mi se black screen što je izgleda common issue.

 

Sad, vidim da se mnogima javlja frka sa Unity DE, kao šatro je LXDE bolji i ne bi trebalo, ali opet se javlja. Inače je CRD za Linux u beta fazi i to već 100 godina, sad vidim i zašto.

 

Neka slična iskustva, možda rešenje?

Link to comment

Pozdrav dobri ljudi.

 

Sjebao sam nešto eksterni hard (stavio slučajno format pa posle sekunde iščupao kabl). Podaci na njemu postoje ali komp neće da ga čita.

 

Pokušao sam preko EaseUS da povratim podatke i ok, iskenira on to i mislim da sve nađe ali kada radi povraćaj grupiše fajlove po tipu i menja i ime, što mi pravi potpuni haos jer su na disku uglavnom slike, pesme i tekstovi. Tražio sam i tražio način da vraća kako je i bilo ali nisam uspeo.

 

Kako rešiti ovaj problem? Ima li neki program koji bi mogao da uradi image tog eksternog harda? Ili da vrati kako je bilo?

Link to comment

fala, pokusacu prvo sa kablom, to mi nekako zvuci najlogicnije. mozda sam ga pocupao dok sam premestao graficku.

 

Pokušaj i da izvadiš grafičku, obrišeš gumicom za brisanje kontakte na grafičkoj, prođeš par puta nežno šrafcigerom kroz slot na ploči ukoso da samo ogrebeš malo površinu pinova sa obe strane, pa vrati grafičku u slot.

Link to comment

Imaš kod Hirena masu alata za povraćaj fajlova sa različito oštećenih medija, ali moraćeš malo da se udubiš u problematiku...

Ja bi recimo probao da butujem mašinu sa Hiren's fleške, pa video šta će DOS Navigator (aka Total Commander) da vidi i kopira...

Link to comment

sad treba da izadje (ako vec nije) nova generacija low-end nvidia gtx 1050 kartica. ako je meriti po karticama koje su vec objavili (1060, 1070, 1080), dobiju se mnogo bolje performanse za ono sto bi se dobilo u prethodnoj (9xx) generaciji za iste pare.

verovatno ima i radeon nesto slicno / izbacice nesto konkurentno cim nvidia izbaci svoju

s tim da, kolko se secam, radeon se rade u malo zastareloj tehnologiji, te za iste performanse u igri proizvode vise toplote (i samim tim zahtevaju pojacano hladjenje i prave vise buke )

 

sve u svemu, pricekaj tu novu seriju, pa onda uzmi neku grafiku. taman ce biti za novu godinu ;)

 

update: 

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-1050-ti-price-specs-official/

gtx 1050ti ce zameniti gtx950 (i sigurno ce biti nesto bolja), a vec gtx950 je duplo brza od tvoje

 

ako imas da das 200ak evra, razmisli o gtx1060 sa 3gb rama.

 

update za zlog: 

mrka kapa. barem zasad.

gtx 1050 trenutno valjaju za skoro 150e (sto je apsolutno precenjeno). cena ce padati, ali sumnjam da ce se spustiti do 100.

gtx 1050ti sam video za od 160 navise, ali i jedno i drugo je van zlog budzeta :(

jbg.

Link to comment

Bio opis GTX 1060 u Svetu Kompjutera, zaključili su da bi bilo idealno da ima 4GB, sa 3 ponekad ostane bez memorije a 6GB varijanta košta 70 evra više što je suludo. 

Link to comment

Iskreno, to sam se bio primio zbog igre Dirt Rally koja je prva koju sam planirao da igram posle skoro deceniju ali su mi tamo na drugoj temi napisali da ne treba da se pokusava bez volana ili dobrog dzojstika, blabla... Nije problem samo u parama nego smara to sve, jbg, igracu mozda neke malo starije igrice i to je to.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Iskreno, to sam se bio primio zbog igre Dirt Rally koja je prva koju sam planirao da igram posle skoro deceniju ali su mi tamo na drugoj temi napisali da ne treba da se pokusava bez volana ili dobrog dzojstika, blabla... Nije problem samo u parama nego smara to sve, jbg, igracu mozda neke malo starije igrice i to je to.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

 

Batali te priče i igraj sa tastature. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...