Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Slab signal ili smetnje na kablu.

 

Na mom risiveru ima nesto na tu temu i vrednosti treba da su na nuli. Cim se pojave neke brojke nesto ne valja.

 

a regulise se prijavom kvara :)

Edited by katamaran
Link to comment

Неке бројке су ми стално око 52% и 95%, једно је јачина сигнала друго не знам шта.

Чудно ми је да је на неким каналима ОК слика увек, а на другим искочи по нека коцкица сваких 10-ак секунди.

Link to comment

Koji provajder i risiver?

 

Meni radi odlicno sa ovim brojkama na sbb

 

snr (signal to noise ratio) 33-34 (sasvim solidna brojka koliko se secam a i radi mi lepo)

 

signal quality: 40-50%

signal strenght: 2dbmv

 

Sad ono za greske sto sam pominjao

 

BER 0.00+00 (idealno) Malocas na trenutak ode na 1 sto ce reci da je bila neka manja smetnja ali nedovoljna da bi uticala na kvalitet slike.

 

Te kockice mogu da budu zbog smetnji ili zbog slabog signala.

Edited by katamaran
Link to comment

Jadna su prava nas korisnika.Danas sam zvao RATEL , na kontakt telefon namenjen prigovorima se niko ne javlja.Inace, jedan od razloga zbog kojeg sam zvao je  upravo to sto se niko ne javlja na telefon internet operatera  :isuse:

Verovatno RATEL i tvoj provajder imaju isti call center. :P

Link to comment

uh, gde da pocnem... imam ovaj pc godinu ipo, i jos mi je pod garancijom. prvo je krenuo da se iskljucuje sam od sebe, pa su mu zamenili napajanje. onda sam poceo da dobijam nekakve horizontalne linije po ekranu, dok skrolujem u browseru a kad poteram igru krecu u nekom momentu da iskacu svakakve boje i gubi se slika i u nekom momentu sve postane belo ili plavo. pa su mi zamenili graficku, dobio nvidiu umesto radeona. i naravno problemi su i dalje tu, nemam vise te boje i ekran se ne koci, ali linije su jos prisutne kad skrolujem, ili gledam film. takodje, ako otvorim neki folder na ekranu i pomeram ga naokolo, ostavlja za sobom tragove, kao da laguje.

da li ima smisla reinstalirati windows, posto se mozda neki drajver sjebao, ili je u pitanju neki kontakt u maticnoj ploci? ima li neko ideju? ne nosi mi se opet u servis jer je na oko 120km odavde i zadrze komp po 2 nedelje :(

Link to comment

Mislim da bi reinstal drajvera za graficku mogao da pomogne. Reinstal win-a ne bi trebalo da je neophodan al bi mozda i bio od koristi da bi se do kraja ocistili drajveri od prethodne ati kartice.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...