Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja imam bizaran problem sa insertovanjem adskeeper . co . uk reklamama i derivatima i ne mogu da provalim kako da uklonim.

 

Probao sam dostupne savete, malware bytes, hitman, adwcleaner

baci pogled i na ekstenzije
Link to comment

XP je SP3. Posto sam totalna neznalica da li ovo sto mi sad pokazuje Internet protection zeleno tj to kao radi (bez realtime protection) vredi nesto? Plasim se da cu kad pokusam da instaliram nesto drugo, ako ne uspem, ostati bez icega.

Ili da pokusam da skinem Aviru iz safe moda jer od ovoga sto mi sad "radi" nema vajde?

Hvala.

 

Nisam davno koristio Aviru, ali pretpostavljam da ti skenira adrese u browseru koje otvaraš i da to radi, ali da ništa drugo ne radi, npr. skeniranje mejlova ili usb-ova i slično. Bez real-time zaštite ne vredi ništa rekao bih.

Link to comment

Hvala, ljudi.

Evo raspleta (bar trenutnog): kliknem besmisleno jos jednom na update Avira (iako je danas program bio apdejtovan automatski a i sam sam bezuspesno rucno pokusavao posle otkazivanja Avire - stalno error), on mi kratko izbaci dijalog updating i odmah nestane (ali ne pojavi se ono can't read memory...error bla, bla), ja mislim nema leba nece ni da startuje kako treba update, ali zbog necega kliknem jos jednom fix problem i real time protection pozeleni uz poruku da je kompjuter bezbedan i da ga restartujem.

Posle restarta kisobrance se otvori i kao sve je u redu.  :ohmy:

E sad dokle ce to da traje...U svakom slucaju, sacuvao sam ovu adresu za rucno uklanjanje.

Jos jednom hvala na pomoci.  :)

Edited by Nesh
Link to comment

I treca instalacija vulfenstajna isti problem i isto nema cfg fajlova koje bih mogao da editujem.

 

Citam malo onu konzolu i izgleda mi da open gl nije jedini problem. Pominje i nekakav glide koji nije instaliran.

 

Da li je moguce da ta grafika uopste ni ne moze da tera igrice jer je kanc masina? Mozda je to neka osakacena verzija graficke.

 

Videcu za taj glide i sutra cu da probam da stavim te drajvere sa nezvanicnog sajta i vise nemam ideja.

 

edit: ovako nesto pise i meni u konzoli

 

 

6384 files in pk3 files
execing default.cfg
couldn't exec language.cfg
execing wolfconfig.cfg
execing autoexec.cfg
Hunk_Clear: reset the hunk ok
...detecting CPU, found AMD w/ 3DNow!
Bypassing CD checks
----- Client Initialization -----
Cmd_AddCommand: map_restart already defined
----- Initializing Renderer ----
-------------------------------
----- Client Initialization Complete -----
----- R_Init -----
Initializing OpenGL subsystem
...initializing QGL
...calling LoadLibrary( 'C:\Windows\system32\opengl32.dll' ): succeeded
...setting mode 9: 1600 1200 FS
...using colorsbits of 32
...calling CDS: failed, bad mode
...trying next higher resolution: failed, bad mode
...restoring display settings
...registered window class
...created window@3,22 (1606x1228)
Initializing OpenGL driver
...getting DC: succeeded
...GLW_ChoosePFD( 32, 24, 8 )
...65 PFDs found
...hardware acceleration found
...PIXELFORMAT 2 selected
...creating GL context: succeeded
...making context current: succeeded
...WARNING: fullscreen unavailable in this mode
...setting mode 9: 1600 1200 FS
...using colorsbits of 16
...calling CDS: failed, bad mode
...trying next higher resolution: failed, bad mode
...restoring display settings
...window already present, CreateWindowEx skipped
Initializing OpenGL driver
...WARNING: fullscreen unavailable in this mode
...shutting down QGL
...unloading OpenGL DLL
...assuming '3dfxvgl' is a standalone driver
...initializing QGL
...WARNING: missing Glide installation, assuming no 3Dfx available
...shutting down QGL
----- CL_Shutdown -----

 

 

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2041056

 

cak mi se cini da ova moja prijavljuje i vise gresaka. Videcu da snimim u txt fajl pa ako neko slucajno zna da desifruje...

 

edit 2: ovom isto fali cfg fajl i sto se pominje taj nglide. Sad cu da vidim to da iskopam nesgde..

 

.http://steamcommunity.com/app/9010/discussions/0/540740501103521797/

Edited by katamaran
Link to comment

Sa instaliranim nglide pokrene igricu (cuje se muzika i zvukovi iz menija) ali ekran bude samo crn...

 

bar sad pravi onaj cfg fajl pa cu moci sa tim da se zezam al ce to da ceka sutra.

 

ne svidja mi se sto je cpu na 100% kad pokrenem task manager al valjda nije do toga. Procesor je neki od 3 ghz a ja sam svojevremeno igrao tu igricu na 1.4

Edited by katamaran
Link to comment

Au, ovo ti je baš praistorijski kompjuter/igrica, Amd procesori sa AMDNOW! komandama su bili popularni negde 1998, and Glide ti je operativni sistem za 3DFX kartice, koje su završile svoj vek negde 1999/2000 sa Voodoo 3/4/5 inkarnacijama.

 

 

Moguće da je grafička kartica Banshee, sećam se da je tu bilo problema sa kompatibilnošću.

Edited by Jeremija
Link to comment

Glide je bio treći 3d sistem (pored opengl-a i tada impotentnog directxa), koji su podržavale samo karte sa voodoo čipovima. Drugim rečima, ne treba da ga ganjaš, jer tvoj ati 9200 to ni ne može da tera.

Grafički endžin je našao opengl, ali mu se iz nekog razloga nije dopao mod 1600x1200x16b u windowed modu i prosto je pokušao da potera sledeći standard - glide. Ne treba da ga instaliraš, nego probaj da podesiš ogl mod - spusti na 1024x178 u trucoloru (moguće da ti prastari drajveri nisu ni terali 32-bitnu paletu pa probaj sa 24-bitnom takođe) i pukni ga u full screen, a ne windowed modu.

Link to comment

Kako prastar kad je posle 2000.? http://i.somethingawful.com/u/elpintogrande/july12/toplogo.jpg :)

 

Glide je bio treći 3d sistem (pored opengl-a i tada impotentnog directxa), koji su podržavale samo karte sa voodoo čipovima. Drugim rečima, ne treba da ga ganjaš, jer tvoj ati 9200 to ni ne može da tera. 

 

Sa njim je usao u igru al ekran crn. Mislis da nikako necu uspeti da ga nateram da prikaze sliku?

 

edit: sad se nesto mislim da li ona sklopocija ima instaliran directx i da li je uopste bitan za ovu pricu. 

 

Onaj tekst nije iz moje konzole nego sa onog foruma. Stavio sam ga samo jer je slican ali ima razlika. Videcu da obrisem nglide pa da prekopiram sta tacno ova kaze. Znam samo da nista zivo ne nalazi.

 

 spusti na 1024x178 u trucoloru (moguće da ti prastari drajveri nisu ni terali 32-bitnu paletu pa probaj sa 24-bitnom takođe) i pukni ga u full screen, a ne windowed modu. 

 

U display properties? Tu imam samo 800x600 i 1024x768 i 16 bit ili 32 bit.

 

Sa nglide dobaci do igrice pa onda napravi cfg fajl koji moze da se edituje. Probao sam kod full screen da stavim nulu umesto keca da bi je pokrenuo u prozoru jer je neko tako sredio ali nije uspelo. Posle sam jos probao da u cfg fajl stavim 1024x768 isto bez uspeha.

 

Rekao bih mu da pojuri neku bar malo bolju agp grafiku (pricam napamet al morala bi da je agp) al ne moze sve ni da stane u kanc kuciste. Iovako ne uspeva da ga zatvori kako treba pa nek ga drzi otvorenog :)

 

Nikako da probam da instaliram ovo na moj stari xp komp. Tu bi moralo da sljaka jer na njemu imam neku fensi agp grafiku. Doneo mi drugar neku najbolju ikad za taj slot. Da bar nisam bacio moju staru jer je verovatno bolja od ove...

Edited by katamaran
Link to comment

Ovo je za neki nastavak igre.

 

Posumnjao sam i ja na cpu jer je na 100% kad pustim task manager dok je crn ekran al znam da sam je ja onomad opusteno igrao na 1.4 procesoru. jedina razlika sto je ono moje bio normalan proc (cak neka fensi varijanta jer me odrase svojevremeno za taj komp :cry: ) a ovo je kanc masina pa je mozda nesto osakaceno. U svakom slucaju me iznenadio procesor od 3 ghz na njoj.

 

al ovaj me progoni za tu igricu. Juce dosao kuci u 9 i odmah morao da pravim kimchi (posao od 2-3 sata) i covek me je pet puta cimao za igricu. Ni danas ne odustaje a opet dolazim u 9 plus ima tekma veceras.  po svemu sudeci cu se iza ponoci opet mlatiti sa ovim.

 

toliko sam sludjen da sam krenuo da guglam "return to system requirements"

 

uglavnom evo minimuma za ovu

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1347&game=Return%20to%20Castle%20Wolfenstein

 

edit: ako graficka nije sakacena za kanc morala bi da bude dovoljna 

 

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=129&gid2=113&compare=radeon-7000-64mb-vs-radeon-9200-series

Edited by katamaran
Link to comment

vrlo rado al sam ga ovih dana cimao da on meni nesto ucini. Realno je smarac al jebiga

 

a plus sam i pomalo opsesivan kad nesto probam pa ne uspe iz prve :)

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...