Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ok, hvala na odgovoru. Nisam neki preterani gamer, ali planiram da uzmem notebook koji bi mi sluzio i za igranje. Razmisljam da kupim nasviraniju masinu koja bi me sluzila bar 3 godine.

 

Uzmi u obzir i druge faktore laptopa - koliko je važno da se nosi (težina/veličina), koliko je važno da može da izvuče na bateriju itd. Neki pristojni gpu na notebooku obično znači primetno povećanje cene, ali to takođe i sisa bateriju i traži obično veće kućište zbog većeg kulera.

 

Zbog svega toga ima ljudi koji su presekli i za otprilike iste pare uzeli šlank laptop za rad, surf i ostalo za manje pare, a pored toga konzolu za igranje.

 

 

Pre 3 godine sam kupio, kako kazes, nasviranu masinu za oko 800e bez monitora. I dan danas moj procesor kosta preko 200e, tako da ako ulozis dosta, sluzice te dosta  vise od 3 godine :D

 

Dobar procesor, neki i5, dobra graficka, recmo oko 200e, ploca koja moze da potera jedno i drugo bez problema, bar 8GB RAM memorije, SSD od 120/250GB za sistem i obican HDD koje god hoces velicine za podatke uz solidno kuciste i napajanje od 500W imaces bombona masinu koja ce te dosta dugo sluziti. I to jako dobru gaming masinu...

 

Čovek ganja laptop, nije ista stvar. Na desktopu promeniš deo, makar i ventilator kad ti dune, a na laptopu ne.

Link to comment

 

Zbog svega toga ima ljudi koji su presekli i za otprilike iste pare uzeli šlank laptop za rad, surf i ostalo za manje pare, a pored toga konzolu za igranje.

 

Izem ti rad na šlank laptopu. :D

Link to comment

Pa da, zato sam prosli put i uzeo desktop, zbog svega sto ste naveli.

Sad mi treba notebook, ne zelim da mi zauzima prostor desktop. Nije mi bitna tezina, niti baterija, ali bi me smorilo da mi zakucava komp zbog zagrevanja. Imam notebook za rad, poslovni, ali na njemu ne mogu da instaliram zezancije, tako da je ovaj komp u sustini moj hir.

Nikad nisam voleo konzole, ne mogu time da se igram :)

Edited by precog
Link to comment

Izem ti rad na šlank laptopu. :D

 

Što, sad barem otkako je intel otišao na 14nm, procesori troše malo, a pružaju puno. Memorija jeftina, takođe troši malo, jeftina pa možeš da napucaš. Optiku izbacili, ušteda prostora. Disk napolje, može m2 ssd unutra. Pošto sve u proseku troši manje, manja je i baterija. Još ako je i aluminijumsko kućište - milina.

 

Edit: podrazumeva se da u hq imaš i normalan monitor itd - tada ti nije 13-14" problem, ali kad treba, spakuješ ga u torbu i vozi.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

5 tb je ustvari 4.5

 

kolko god da znam za jadac ovo mi ide na pimpek

 

Ne znam koja bi trebala da je brzina za 3.0

 

ovde kazu 24-26 MB/S

https://techinhiding.files.wordpress.com/2010/02/usb3tests.png?w=400&h=250

 

a meni kopira sa internog harda na eksterni sa 3.0 70-ak MB/s

 

edit: ovo je vec realnije

 

http://www.everythingusb.com/media/desktop-drive-large-file-copy-benchmark.png

 

70-ak (peek oko 80) je realno za storage hard

 

EDIT 2: ono je bilo za folder od stotinjak giga. Vise manjih foldera od ukupno 40-ak ide preko 90. Sad tek kontam da su ti folderi sa razlicitih hardova pa je ovih dodatnih 20-ak verovatno do toga.

Edited by katamaran
Link to comment

Ima li neko od MTS korisnika problem da je nedostupan (npr. meni se to cesto desava kad sam kuci). Vec sam 2 puta menjao karticu i nista.

Da zlo bude vece keva uzela novi mob u MTS i to pocelo njoj da se desava.

Link to comment

Tu je Ratel nadlezan ako se ne varam. Koliko sam cuo njih se plase ko djavo od krsta.

 

edit:

 

http://portal.ratel.rs/cyr/complaint

 

Za pocetak im samo pripreti da ces se zaliti.

 


Ima li neko od MTS korisnika problem da je nedostupan (npr. meni se to cesto desava kad sam kuci). Vec sam 2 puta menjao karticu i nista.
Da zlo bude vece keva uzela novi mob u MTS i to pocelo njoj da se desava.
 
Slaba pokrivenost signalom? Meni se to nekada desavalo u kuci al odavno vec ne.
Edited by katamaran
Link to comment

Koja inspekcija je nadlezna za neispunjenje obaveza provajdera?Kanim se da pisem prijavu (trzisnoj) jer operater ne uspunjava uslove iz ugovora

Procunjaj po netu da vidiš iskustva.

Uglavnom se sve svodi na pisanje žalbe RATEL-u.

U principu, oni su spori ali mogu da reše stvar. Samo je većina slučajeva da ljudi zbog toga traže raskid UO...

I uglavnom je bolja sama pretnja, pa da provajder reaguje nego da se akaš...

Link to comment

Tu je Ratel nadlezan ako se ne varam. Koliko sam cuo njih se plase ko djavo od krsta.

 

edit:

 

http://portal.ratel.rs/cyr/complaint

 

Za pocetak im samo pripreti da ces se zaliti.

 

 

Slaba pokrivenost signalom? Meni se to nekada desavalo u kuci al odavno vec ne.

Pa 100m vazdusnom linijom sam od centra grada (i njihovog sedista)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Desavalo se meni da mi je telefon upaljen, veza slobodna, sve regularno, a stigne mi poruka od mts-a da sam imao propusten pozive ili vise istih. Izgleda da imaju nekad ta gubljenja signala, sta li vec.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...