Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam 8gb rama a ako se ne dira nista oko procesora, onda ne znam koliko za grafiku, jebem li ga... Bitno mi je da hoce da rade zamenu uz moju doplatu. Svakako ne neku nabudzenu nego ono, visa srednja klasa, taj rad.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

sad treba da izadje (ako vec nije) nova generacija low-end nvidia gtx 1050 kartica. ako je meriti po karticama koje su vec objavili (1060, 1070, 1080), dobiju se mnogo bolje performanse za ono sto bi se dobilo u prethodnoj (9xx) generaciji za iste pare.

verovatno ima i radeon nesto slicno / izbacice nesto konkurentno cim nvidia izbaci svoju

s tim da, kolko se secam, radeon se rade u malo zastareloj tehnologiji, te za iste performanse u igri proizvode vise toplote (i samim tim zahtevaju pojacano hladjenje i prave vise buke )

 

sve u svemu, pricekaj tu novu seriju, pa onda uzmi neku grafiku. taman ce biti za novu godinu ;)

 

update: 

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-1050-ti-price-specs-official/

gtx 1050ti ce zameniti gtx950 (i sigurno ce biti nesto bolja), a vec gtx950 je duplo brza od tvoje

 

ako imas da das 200ak evra, razmisli o gtx1060 sa 3gb rama.

Edited by Zverilla
Link to comment

Ma nije poenta jel imam ili nemam ~200e (a sad i nemam jer smo uzeli noviji auto) nego sto svakako ne bih dao toliko za grafiku :D Mislio sam nesto tipa da dam svoju i doplatim 50ak, eventualno 100 ako je bas bas nesto povoljno u pitanju. Nisam nikakav gejmer ali sam skinuo sad posle 200 godina igru, Dirt rally iz prosle godine, i video da mogu da je igram na nekim normalnim ili cak low podesavanjima a pre, kad sam sklopio ovu konfiguraciju, sam mogao sve na high pa kao da osvezim malo... mada sad odjednom mislim i da ne moram, jebo igrice ako grafika kosta 200 evra :D

 

I ne znam kako sam ovo pitanje postavio ovde a ne na onoj temi kupovina racunara i komponenti, prastajte.

Link to comment

jeste, al sam pogledajte uporedni test obe navedene sa 2 giga. 

ova prva je malo bolja, uopste nisu velike razlike.

kapiram da je onda ova druga al sa 4 giga jaca od obe :fantom:

Link to comment

Prvo, 4GB na grafičkoj ti ne treba za uobičajene rezolucije tipa 1920x1080. Treba ti ako igraš u 4K ili sa više monitora. A u tim vodama je pitanje da li je gpu dovoljno "tečan". Danas je 3 ili 4GB neretko lepi na slabije gpu-ove iz marketinških razloga. A ovo su oba mobilne verzije, štoćereći sporije od desktop pandana, tako da je moguće da će se sa oba gpu-a morati smanjivati rezolucija i/ili detalji u zahtevnijim igrama. Ja bih radije uzeo 960M, ako je igranje u pitanju. Ako se malo ili nimalo igra, izbegao bih dedicated gpu komplet.

Link to comment

Prvo, 4GB na grafičkoj ti ne treba za uobičajene rezolucije tipa 1920x1080. Treba ti ako igraš u 4K ili sa više monitora. A u tim vodama je pitanje da li je gpu dovoljno "tečan". Danas je 3 ili 4GB neretko lepi na slabije gpu-ove iz marketinških razloga. A ovo su oba mobilne verzije, štoćereći sporije od desktop pandana, tako da je moguće da će se sa oba gpu-a morati smanjivati rezolucija i/ili detalji u zahtevnijim igrama. Ja bih radije uzeo 960M, ako je igranje u pitanju. Ako se malo ili nimalo igra, izbegao bih dedicated gpu komplet.

Ok, hvala na odgovoru. Nisam neki preterani gamer, ali planiram da uzmem notebook koji bi mi sluzio i za igranje. Razmisljam da kupim nasviraniju masinu koja bi me sluzila bar 3 godine.
Link to comment

Pre 3 godine sam kupio, kako kazes, nasviranu masinu za oko 800e bez monitora. I dan danas moj procesor kosta preko 200e, tako da ako ulozis dosta, sluzice te dosta  vise od 3 godine :D

 

Dobar procesor, neki i5, dobra graficka, recmo oko 200e, ploca koja moze da potera jedno i drugo bez problema, bar 8GB RAM memorije, SSD od 120/250GB za sistem i obican HDD koje god hoces velicine za podatke uz solidno kuciste i napajanje od 500W imaces bombona masinu koja ce te dosta dugo sluziti. I to jako dobru gaming masinu...

Link to comment

Ma nije poenta jel imam ili nemam ~200e (a sad i nemam jer smo uzeli noviji auto) nego sto svakako ne bih dao toliko za grafiku  :D Mislio sam nesto tipa da dam svoju i doplatim 50ak, eventualno 100 ako je bas bas nesto povoljno u pitanju. Nisam nikakav gejmer ali sam skinuo sad posle 200 godina igru, Dirt rally iz prosle godine, i video da mogu da je igram na nekim normalnim ili cak low podesavanjima a pre, kad sam sklopio ovu konfiguraciju, sam mogao sve na high pa kao da osvezim malo... mada sad odjednom mislim i da ne moram, jebo igrice ako grafika kosta 200 evra  :D

 

I ne znam kako sam ovo pitanje postavio ovde a ne na onoj temi kupovina racunara i komponenti, prastajte.

 

 

pa to sam i mislio - da li imas 200e da bacis na graficku :)

kako si opisao situaciju, mislim da je najbolje da cekas da nagrnu ove nove gtx 1050, onda ce one morati da povuku i cene radeona koji su slicnih performansi

bazicni gtx1050 najavljuju sa cenom od oko 100e, mislim da ce ti dobro odraditi posao za to sto ti treba (osetno bolja grafika za do 100e)

 

Ok, hvala na odgovoru. Nisam neki preterani gamer, ali planiram da uzmem notebook koji bi mi sluzio i za igranje. Razmisljam da kupim nasviraniju masinu koja bi me sluzila bar 3 godine.

 

pazi kako se hladi.

nasvirani notebook i nasvirana grafika vrlo cesto znaci ozbiljno pregrevanje i ventilatore koji urlaju non stop (cak i kad se radi nesto sasvim bazicno)

Ma nije poenta jel imam ili nemam ~200e (a sad i nemam jer smo uzeli noviji auto) nego sto svakako ne bih dao toliko za grafiku  :D Mislio sam nesto tipa da dam svoju i doplatim 50ak, eventualno 100 ako je bas bas nesto povoljno u pitanju. Nisam nikakav gejmer ali sam skinuo sad posle 200 godina igru, Dirt rally iz prosle godine, i video da mogu da je igram na nekim normalnim ili cak low podesavanjima a pre, kad sam sklopio ovu konfiguraciju, sam mogao sve na high pa kao da osvezim malo... mada sad odjednom mislim i da ne moram, jebo igrice ako grafika kosta 200 evra  :D

 

I ne znam kako sam ovo pitanje postavio ovde a ne na onoj temi kupovina racunara i komponenti, prastajte.

 
Link to comment

e, i to stoji, moj komp je svojevremeno bio flegsip, i kad je izasao skajrim, iako mator, mogao je da ga cera na najacem.

al se desilo tu i tamo da zakuca zbog radi pregrevanja.

ne znam kako rade ona postolja sa ventilatorima, al generalno, lapot nije bas za sigranje, moje misljenje makar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...