Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Gledam serije/filmove preko usba na tv (neki noviji blaupunkt). Neke fajlove hoce da mi cita neke nece. Prvo sam mislio da je do ekstenzije (.avi .mp4 .mkv) i htio sam da sve .mkv konvertujem u .avi nekim programom, ali sam od toga odustao. Onda sam vidio da nije do ekstenzije jer za istu seriju x264-tla.mp4 pusta, a x264-fov.mp4 nece.

 

Kako da rijesim problem tako da sve pusta? Ili koje fajlove da trazim po netu da bih bio siguran da ce mi tv pustiti. Smara gledanje na laptopu... :)

Ja sam na dedinom stb-u primetio da nekad nece da pusta filmove koji su u 25 ili 24 fps, vec trazi 23.976. Takodje, odbija bitrejt ako je mnogo veci od 1000. Mozda je slicna stvar sa procesorom u tvom tv-u, pa obrati paznju i na te stavke.
Link to comment

Koji besplatan softver slican Windows Movie Makeru preporucujete? Moram spojiti tri kratka filmica u jedan i dodati na pocetku slajd (ili sliku) sa tekstom.

Link to comment

powerpoint 2013 bi trebalo da sacuva filmove kao integrisani deo prezentacije, tako da ne moraju zasebno da se prebacuju na desktop pa ponovo linkuju, ali... meni to ne radi. Probao sam raznorazne formate i wmv i mp4 i avi i ne vredi. Imate li neku sugestiju?

 

Takodje, koji program preporucujete a da objedinjeno ima screen capture video, editing i konverziju formata (ili ako ne postoji tako nesto kao jedan program, onda sta kao pojedinacni)

 

tnx

Link to comment

Da ne trazim po googletu niti po helpu - ako ima neko da potvrdi iz licnog iskustva da je radio/pravio interaktivne power-point ppts??

Mislim samo na ono - "ako sa slajda X hoces na slajd X+3 klikni ovde a ako hoces na X+4 onda klikni ovde" - pa se to i desi kad "kliknesh" gde ti pokazalo?? 

Unapred zahvalan.

Link to comment

Da ne trazim po googletu niti po helpu - ako ima neko da potvrdi iz licnog iskustva da je radio/pravio interaktivne power-point ppts??

Mislim samo na ono - "ako sa slajda X hoces na slajd X+3 klikni ovde a ako hoces na X+4 onda klikni ovde" - pa se to i desi kad "kliknesh" gde ti pokazalo?? 

Unapred zahvalan.

Insert shapes-> na dnu ti je "Action Buttons"-> Insertuj i tu možeš da definišeš tačno na koji slajd ide kad klikneš dugme... AKO te razumem...

Link to comment

Insert shapes-> na dnu ti je "Action Buttons"-> Insertuj i tu možeš da definišeš tačno na koji slajd ide kad klikneš dugme... AKO te razumem... 

E, tacno to. Sad sam video. Hvala!!

Zadnji put kad mi je to trebalo PP nije ni postojao nego neki HarvardGraphics... Oni su to uredno imalo...

Link to comment

Mozda se nekom ovo vec desilo, pa da pitam. Kupio sam eksterni hard disk od 1 terabajta, a dobio sam samo 931 gigabajt. Znam da se nikad ne dobije prava kolicina memorije, ali 70 giga je vec velika kradja. Da li je to uobicajeno kod ovakvih brojeva ili treba da se zalim?

Link to comment

Mozda se nekom ovo vec desilo, pa da pitam. Kupio sam eksterni hard disk od 1 terabajta, a dobio sam samo 931 gigabajt. Znam da se nikad ne dobije prava kolicina memorije, ali 70 giga je vec velika kradja. Da li je to uobicajeno kod ovakvih brojeva ili treba da se zalim?

1000 gb je oko 7% razlike kad računaš da je kilo 1000, a ne 1024 bajtova...To je to...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...