Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Meni na LG ponekad nece da pusti neke fajlove kod kojih je oswtavljena neka idiotska kompresija koja ustedi 0.00000001% velicine fajla al ga napravi neupotrebljivim za pustanje na mnogim uredjajima dok na kompu radi bez problema. Ne verujem da je to problem jer poznatije grupe retko to zeznu al vredi pomenuti kao mogucnost

 

U svakom slucaju to se lako resava sa mkvmerge gui

3870__mkvtoolnix_1_2_4_15.png

 

 

1. Ucitas fajl

2. selektujes track (video, audio ili sub. Mislim da treba samo video al ja za svaki slucaj odradim sve)

3. kliknes na extra options jezicak i tu compression stavis na "none"

4. start muxing i odradi ga za manje od minuta

 

Meni ovo pomogne sa 99% fajlova koji nece da rade

 

A ako je Rene u pravu za zvuk postoji popcorn audio converter al njemu vec treba nesto vise vremena (5-10 minuta)

 

edit: ipak mora svaki track

 

http://wiki.serviio.org/doku.php?id=header_com

 

Open the “Extra options” tab.
Highlight each Track.
Change the “Compression” dropdown to “none”, if possible. Some tracks do not use this setting and will not allow it to be changed.
Repeat steps 2 & 3 until all tracks are set to “none”.
In the “Output Location” box enter the path and file name for the final MKV file, use the browse button to save to a different folder or use the default location and file name (do not attempt to overwrite the original file).
Click “Start muxing” to remux and save the new MKV file.

 

Edited by katamaran
Link to comment

Kako to da vidim? Nema svaki torent detaljan opis pogotovo audio formata.

klikneš desnim, pa media info, tamo vidiš koji su formati audio i video. Ono što ti ne odgovara, skineš format factory i konvertuješ u ono što ti treba.

Link to comment

Imam ASUS zenpad10, sluzbeni, i instaliran Excel ali mi se ponekad desi da nece da otvori tabele. Koju app predlazete kao alternativu?

Open Office, King Soft...

 

Takodje mi se desava da na mom kompu ne mogu da otvorim neke tabele ili otovrim samo delove, kao da je popunjena do pola (da se tako plasticno izrazim). Pri tom su to takodje tabele koje u Excelu cesto otvaram bez problema, ali eto, bar jednom nedeljno mi zapadne neka corumpirana™.

 

edit: E,da i jos ovo da ne zaboravim. Jel ima neka app za iPhone da moze ne samo da cita excel tabele nego i da se radi u njima (tipa da mogu da koristim filter)?

Edited by John Coltrane
Link to comment

klikneš desnim, pa media info, tamo vidiš koji su formati audio i video. Ono što ti ne odgovara, skineš format factory i konvertuješ u ono što ti treba.

Hvala.

 

Kliknuo sam i AAC je format zvuka kod oba fajla. Dakle nije do toga. Oba su mp4 tako da nije ni do toga...

Link to comment

Gledam serije/filmove preko usba na tv (neki noviji blaupunkt). Neke fajlove hoce da mi cita neke nece. Prvo sam mislio da je do ekstenzije (.avi .mp4 .mkv) i htio sam da sve .mkv konvertujem u .avi nekim programom, ali sam od toga odustao. Onda sam vidio da nije do ekstenzije jer za istu seriju x264-tla.mp4 pusta, a x264-fov.mp4 nece.

Kako da rijesim problem tako da sve pusta? Ili koje fajlove da trazim po netu da bih bio siguran da ce mi tv pustiti. Smara gledanje na laptopu... :)

pati

:fantom:

Link to comment

Imam ASUS zenpad10, sluzbeni, i instaliran Excel ali mi se ponekad desi da nece da otvori tabele. Koju app predlazete kao alternativu?

Open Office, King Soft...

 

Takodje mi se desava da na mom kompu ne mogu da otvorim neke tabele ili otovrim samo delove, kao da je popunjena do pola (da se tako plasticno izrazim). Pri tom su to takodje tabele koje u Excelu cesto otvaram bez problema, ali eto, bar jednom nedeljno mi zapadne neka corumpirana™.

 

edit: E,da i jos ovo da ne zaboravim. Jel ima neka app za iPhone da moze ne samo da cita excel tabele nego i da se radi u njima (tipa da mogu da koristim filter)?

ja koristim libre office i vrlo sam zadovoljan. a za iPhone, koliko znam, nema :(

Link to comment

Probacu Libre.

U medjuvremenu nadjoh neki Kingsoft Spreadsheet za desktop a na tabletu su mi Google tabele odradile posao. Jos ronjam za mob.

Link to comment

Hvala.

 

Kliknuo sam i AAC je format zvuka kod oba fajla. Dakle nije do toga. Oba su mp4 tako da nije ni do toga...

Mp4 ili mkv su pakovanja samo, uporedi koji je video kodek (to šta ti mediainfo javlja) kod fajlova koje hoće da pušta i kod ovih koji štrajkuju.
Link to comment

I dalje moze da bude do kompresije hedera...

 

Ako ti je pri ruci neki fajl koji nece da radi na tv-u remuksuj ga caskom po onom uputstvu pa vidi da li ce proraditi. Posao od 2-3 minuta.

Edited by katamaran
Link to comment

A ko mu je kriv kad kupuje BP

Jos jedna zgodna prilika za reklamiranje LG-a :)

 

Kolko znam oni su najmanje izbirljivi al zalomi se i meni poneki da nece da radi. Obicno remux resi stvar al mi se desavalo da neki nikako nece al jako retko.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...