Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Sigurno postoji, u to nemaj sumnje... :lol:

Ah evo ga:
Medjunarodna tehnička komisija IEC 12139-1 Powerline communications

IEEE 1901

 

Koliko sam površno pročitao, broadband Powerline radi na frekvencijama od 1.8MHz do 250 MHz, u visokofrekventnog opsegu. Dakle mreža ne bi smela da ima visokofrekventne šumove u tom opsegu.

 

Što se tiče korisnika, najbolje je da dva šukoa imaju direktnu vezu jedan između drugog, tj. da budu u istoj kući/stanu/blisko jedan drugom.

 

Takođe putanja signala ne sme da naiđe na nekakav transformator (blokira signal) ili motor (daje šumove).

Edited by Utvara
Link to comment

jel postoji neki minimum standarda koji elektricna mreza mora da ispuni da bi powerline adapteri na njoj radili?

Treba da budu iza iste kutije sa osiguračima (takoreći na jednom brojilu), ukratko...

 

Ja imam to u kući, između dva konektora koji su na različitim osiguračima, i radi...

Link to comment

Zamolio me neko da mu pogledam lap topove do 50ak soma, pa ovo je strašno, jedan ili dva modela sa 8gb rama ništa se nije promenilo za par godina jbt. 

 

Edit: msm za iste pare se dobijaju iste ako ne i lošije konfiguracije.

Edited by Mil@n
Link to comment

Treba da budu iza iste kutije sa osiguračima (takoreći na jednom brojilu), ukratko...

 

Ja imam to u kući, između dva konektora koji su na različitim osiguračima, i radi...

Ja osdavno razmisljam da tako pošaljem signal u spavaću sobu, ali sve nekako tripujem da to u stvari ne radi...

Jesi li to kupio kod nas ili...?

Link to comment

Ja osdavno razmisljam da tako pošaljem signal u spavaću sobu, ali sve nekako tripujem da to u stvari ne radi...

Jesi li to kupio kod nas ili...?

Stavili mi iz SBBa da povežu master i slave d3 uređaj...

 

Ja probao da proćeram i normalnu mrežu, bilo ok...

Link to comment

moraju li da budu na istoj fazi?

 

Treba da budu iza iste kutije sa osiguračima (takoreći na jednom brojilu), ukratko...

 

Ja imam to u kući, između dva konektora koji su na različitim osiguračima, i radi...

 

 

Da, to je to. Jedno brojilo = zajednička faza za sve.

Link to comment

cek, sta sad, zbunjujete me. jedno brojilo nije nuzno jedna faza, kolko sam ja ucio skole? sta kad neko ima trofaznu struju, radi samo na jednoj fazi?

Link to comment

Gledam serije/filmove preko usba na tv (neki noviji blaupunkt). Neke fajlove hoce da mi cita neke nece. Prvo sam mislio da je do ekstenzije (.avi .mp4 .mkv) i htio sam da sve .mkv konvertujem u .avi nekim programom, ali sam od toga odustao. Onda sam vidio da nije do ekstenzije jer za istu seriju x264-tla.mp4 pusta, a x264-fov.mp4 nece.

 

Kako da rijesim problem tako da sve pusta? Ili koje fajlove da trazim po netu da bih bio siguran da ce mi tv pustiti. Smara gledanje na laptopu... :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...