Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam neki veliki mp3 fajl, oko 4 sata koji bih da cutujem. Audacity odbija saradnju (ne znam iz kog razloga), kao i priučeni online programi. Šta najbrže i najbolje radi posao kod ovakvih stvari?

Link to comment

na tabletu izgleda crko touch screen.

pomislio sam da mu je nesto Android zesce zakuca i uspeo sam da uradim factory reset, medjutim ista stvar. ni prvu stavku u setup meniju ne mogu da prodjem.

 

da li se uopste isplati servisirati ovo? pod uslovom da jeste touch screen crko, odnosno da je hardverski problem.

gledam ove sajtove koji se bave i servisiranjem. izgleda da je cena u nekom rasponu 30-50e za sam ekran plus zamena ~30e. bar sudeci po neka dva sajta gde sam nasao neke cene.

 

čisto za komparaciju: ovaj tablet je placen ~150e pre godinu i po dana.

i ne, nemam garanciju.

Link to comment

Ja sam sam promenio touch na mom tabletu (teclast x98). Staklo sa touchom sam narucio sa aliexpresa, bilo je oko 25€, i jos par evra za one alatkice za otvaranje. Nasao sam neki video otvaranja na youtubu i zamenio. nije strasno komplikovano bilo, stim sto je meni staklo bilo skrckano pa sam se isekao malo. Eto da imas i to kao varijantu.

Link to comment

15 dana, ali to varira obicno je do 20 ali nekad bude i mesec. Ja nisam imao izbora jer ovde nije bilo da se nadje pošto je i tablet sa alija.

Edited by yabadaba
Link to comment

Supa preko laptopa.

HP Pavilion sa Hexa Core-om i malo supe preko tastature posle 18 sati i ležanja u pirinču - 3 dugmeta ne rade ostalo ok...

Komentari? Preporuke?? Zamena delova? Cene... :(

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

Laptop je bio otvoren i prekriven pirinčem? Tu je najveći problem da ga otvoriš i odvojiš tastaturu. Mislim da ćeš proći samo sa čišćenjem iste vatom i alkoholom. Možda je koji fragment zrna pirinča blokirao taster? 

Link to comment

Supa preko laptopa.

HP Pavilion sa Hexa Core-om i malo supe preko tastature posle 18 sati i ležanja u pirinču - 3 dugmeta ne rade ostalo ok...

Komentari? Preporuke?? Zamena delova? Cene... :(

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

 

ubaci malo piletine i stavi u rernu na 180 stepeni 60 minuta. 

Link to comment

na tabletu izgleda crko touch screen.

pomislio sam da mu je nesto Android zesce zakuca i uspeo sam da uradim factory reset, medjutim ista stvar. ni prvu stavku u setup meniju ne mogu da prodjem.

 

da li se uopste isplati servisirati ovo? pod uslovom da jeste touch screen crko, odnosno da je hardverski problem.

gledam ove sajtove koji se bave i servisiranjem. izgleda da je cena u nekom rasponu 30-50e za sam ekran plus zamena ~30e. bar sudeci po neka dva sajta gde sam nasao neke cene.

 

čisto za komparaciju: ovaj tablet je placen ~150e pre godinu i po dana.

i ne, nemam garanciju.

 

 

malo je mutno, ali odvojio se ovaj konektor.

tip iz laptop servisa gde sam odneo tablet kaže da on ne zna kako bi takav zalepio nazad.

pada mi na pamet da probam u nekom servisu za mobilne telefone. ne znam koliko to ima smisla.

 

je l ima neko bolji predlog? (ja bih da izbegnem zamenu celog touch-screena ako je ovakva stvar u pitanju).

 

2u8e90w.jpg

Link to comment

Laptop je bio otvoren i prekriven pirinčem? Tu je najveći problem da ga otvoriš i odvojiš tastaturu. Mislim da ćeš proći samo sa čišćenjem iste vatom i alkoholom. Možda je koji fragment zrna pirinča blokirao taster?

Pirinač sam ja stavio da "povuče" preostalu vlagu, krupan & suv - nije on problem nego je ta supa što izgleda je uspela da uđe i skenja ta 2 tastera/dugmeta... pirinač sam koristio i kad mi blekberi upao u vodu (a lepo su rekli da prvo ide seckana šargarepa i celer)...

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

Pirinač sam ja stavio da "povuče" preostalu vlagu, krupan & suv - nije on problem nego je ta supa što izgleda je uspela da uđe i skenja ta 2 tastera/dugmeta... pirinač sam koristio i kad mi blekberi upao u vodu (a lepo su rekli da prvo ide seckana šargarepa i celer)...

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

 

Jedino da izvadiš i očistiš tastaturu, samo što to zna da bude jako pipavo kod nekih modela.

Link to comment

Jedino da izvadiš i očistiš tastaturu, samo što to zna da bude jako pipavo kod nekih modela.

Najgore što mi kinez/kineskinja kaže da ta ne može da se zameni "samo tastatira" nego mora i onda plastika okolo -cela "gornja" ploča. Proveriću al'dok nađem user/maintenance manual za baš taj/taj model ima da se uremse... svi su toliko slični a opet nisu isti...

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...